اقامت از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا

خانه|اقامت از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا

معرفی خدمات شرکت

آخرین آپدیت: امروز

مجموعه ایران استرالیا مرجع تخصصی  برای ثبت شرکت

با ما بیزینس خود را در استرالیا راه‌اندازی کنید.

ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا ویزای اقامت استرالیا به‌صورت دائم است که از طریق سیستم امتیازبندی مهاجرت به استرالیا دریافت می‌شود. برای این نوع ویزاها احتیاجی به کارفرما ندارید و از داخل یا خارج استرالیا می‌توانید اقدام کنید. ویزای ۱۹۰ استرالیا به شما این امکان را می‌دهد که در استرالیا زندگی کنید، سفر کنید، کار کنید، درس بخوانید و از سایر مزایای اقامت استرالیا مثل بیمۀ درمانی و مدرسه استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز با اقامت استرالیا به همراهتان به استرالیا بیاورید.

ویزای کارآفرینی استرالیا یکی از بهترین و محبوب‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به استرالیا است. اگر هدف شما از مهاجرت به استرالیا راه‌اندازی کسب‌وکار خود در استرالیا است، ویزای 188 برای شما بهترین انتخاب است.

در ادامه همراه ما باشید تا تمامی جوانب ویزای 188 استرالیا را بررسی کنیم و به تمام سؤالات شما پاسخ دهیم. اگر قصد دارید از این راه به استرالیا مهاجرت، حتماً تا پایان همراه ما باشید.

 

 

شرایط اولیه لازم برای دریافت ویزای 190 استرالیا

 • رشتۀ کاری شما در لیست رشته های مورد نیاز استرالیا ۲۰۲۳ باشد؛
 • یک ایالت اسپانسر شما شود؛
 • مدرک تحصیلی خود را ارزیابی و معادل مدرک استرالیایی کنید؛
 • سن شما کم‌تر از ۴۵ باشد؛
 • حداقل مدرک آیلتس ۶ یا معادل آن را داشته باشید. 
 • طبق جدول امتیازات ویزای مهارتی اگر شما حداقل ۵۵ امتیاز به دست آورید، با ۵ امتیازی که از طریق اسپانسر‌شیپ ایالت به دست می‌آورید، به امتیاز ۶۰ می‌رسید.

مراحل اقدام و دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا

برای دریافت ویزای 190 استرالیا باید از هفت مرحله یا به عبارتی از هفت خوان رستم عبور کنید. این هفت مرحله به ترتیب عبارتند از:

مرحلۀ ۱: انتخاب مهارت و رشته از لیست مشاغل جدید استرالیا ۲۰۲۳

در اولین قدم باید بررسی کنید که آیا شغل شما در لیست مشاغل استرالیا (ANZSCO) وجود دارد یا خیر. مهارت مرتبط با تخصص خود را می‌توانید از لیست جدید مشاغل مورد نیاز استرالیا انتخاب کنید.

مرحلۀ ۲: دریافت اسسمنت مثبت (ارزیابی تحصیلی و کاری)

مرحلۀ ارزشیابی مدارک تحصیلی یا کاری یکی از مهم‌ترین مراحل برای دریافت ویزای استرالیا از طریق تخصص است. این پروسه بین یک هفته تا چهار ماه طول می‌کشد. دقت داشته باشید که اغلب اوقات برای ارزیابی مدرک احتیاج به مدرک زبان دارید اما بعضی از سازمان‌ها داشتن مدرک زبان را شرط لازم نمی‌دانند.

مرحله ۳: امتیاز شماری، آیا شرایط لازم را دارم؟

بعد از دریافت اسسمنت مثبت، باید به سراغ امتیازشماری بروید. حداقل امتیاز مهاجرت به استرالیا در حال حاضر ۶۵ است. با توجه به اینکه شما از طریق ویزای ایالتی 190 (اقامت دائم) اقدام می‌کنید، می‌توانید ۵ امتیاز کمکی از ایالت اسپانسر‌کننده دریافت کنید. سپس ۶۰ امتیاز نیاز دارید تا با ۵ امتیاز استان به ۶۵ برسید.

فاکتورهای مختلفی وجود دارند که می‌توانند در افزایش یا کاهش امتیازها تاثیرگذار باشند. ازجمله؛ سن، سطح زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی، سابقه کار، وضعیت تاهل یا تجردی و….

مرحلۀ ۴: ثبت‌نام در EOI

EOI مخفف Express of Interest یا همان ابراز تمایل است. بعد از اینکه مدارکتان ارزیابی شد، و حدنصاب امتیاز لازم را داشتید، مدارک خود را وارد سیستم EOI می‌کنید. سیستم EOI با محاسبۀ امتیاز مهاجرت به استرالیا شما را در نوبت بررسی قرار می‌دهد. در این مرحله، امتیاز شما می‌بایست حداقل ۶۰ باشد تا منتظر دریافت دعوت‌نامه از یکی از ایالت‌ها باشید.

به خاطر داشته باشید که هر چه امتیاز شما در این مرحله بیشتر باشد شانس شما برای دریافت ویزای مهارتی 190 بالاتر خواهد رفت.

درباره EOI و نحوه ارسال دعوت نامه توسط اداره مهاجرت استرالیا بیشتر بدانیم

مرحله ۵: درخواست دعوت‌نامه یا اسپانسرشیپ ایالتی استرالیا

در این مرحله، می‌بایست در یکی از ایالت‌های استرالیا که رشتۀ شما در آن است، به‌دنبال درخواست اسپانسر ایالتی باشید تا بتوانید ۵ امتیاز کمکی را دریافت کنید.

دریافت اسپانسر ایالتی استرالیای غربی (Western Australia) برای ویزای ۱۹۰
دریافت اسپانسر ایالتی استرالیای جنوبی (South Australia) برای ویزای ۱۹۰
دریافت اسپانسر ایالتی برای ویزای ۱۹۰ ایالت تاسمانیا (Tasmania)
دریافت اسپانسر استرالیای شمالی (Northern territory) برای ویزای ۱۹۰
دریافت اسپانسر ایالتی از نیوساث ولز (New south wales) استرالیا برای ویزای ۱۹۰
دریافت اسپانسر ایالتی کانبرا (Australian capital territory) ویزای ۱۹۰
دریافت اسپانسر ایالتی کوئینزلند (Queensland) ویزای ۱۹۰
دریافت اسپانسر ایالتی ویکتوریا (Victoria) ویزای ۱۹۰
همچنین، می‌توانید با پرکردن فرم ارزیابی این امکان را به ما بدهید تا با بررسی دقیق‌تر، شرایط شما را برای دریافت اسپانسر ایالتی ۱۹۰ جویا باشیم.

مرحله ۶: دریافت دعوت‌نامه

در این مرحله از مهاجرت به استرالیا شما دعوت‌نامه‌ای طی یک ایمیل دریافت می‌کنید که می‌بایست ظرف ۶۰ روز برای دریافت ویزای 190 استرالیا اقدام کنید. در مرحله بعدی باید منتظر دریافت ویزا باشید. زمان‌بندی این مرحله در شرایط مختلف متفاوت است.

مرحلۀ ۷: ارسال مدارک و دریافت ویزا

بعد از دریافت دعوت‌نامه، ۶۰ روز زمان دارید تا مدارک خود را تکمیل نمایید. تست‌های پزشکی و پلیس‌چک نفر اصلی و همراهان در این مرحله انجام می‌گیرد. بعد از اینکه مدارک خود را تکمیل و ارسال کردید، ویزای اقامت دائم ۱۹۰ شما ظرف مدت یک تا شش ماه صادر خواهد شد.

امتیاز‌بندی ویزای 190 استرالیا

 

همانطورکه در بالا توضیح داده شد، برای اینکه شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ را داشته باشید، باید حداقل ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا داشته باشید. ۵ امتیاز هم از طریق اسپانسرشیپ ایالتی ویزای 190 دریافت می‌کنید و بدین ترتیب ۶۵ امتیاز لازم برای ورود به پروسه را به دست می‌آورید.

اینکه آیا ۶۵ امتیاز برای موفقیت در کسب ویزای ۱۹۰ استرالیا کافی است یا نه، بستگی به رشته و شرایط اقدام شما دارد و این امکان برای رشته‌های خاص و از سوی برخی ایالات وجود دارد که با همین کف امتیاز ویزای 190 استرالیا دریافت شود.

با این حال، برای بسیاری از رشته‌ها موفقیت در کسب ویزای ۱۹۰ استرالیا نیازمند امتیازات بیش‌تری است اما برای جمع‌آوری امتیاز شما از ۱۵ مورد می‌توانید امتیاز کسب کنید که ۸ مورد آن خارج و ۷ مورد آن داخل استرالیا است. برای مشاهدۀ جزئیات بیش‌تر در مورد امتیازهای لازم برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا می‌توانید به جدول امتیازبندی استرالیا مراجعه کنید.

مدرک زبان لازم برای دریافت ویزای 190 استرالیا

 

برای آغاز پروسۀ ویزای مهارتی استرالیا ممکن است در ابتدای مسیر نیازی به مدرک زبان نداشته باشید. اگرچه برخی سازمان‌ها مانند سازمان مهندسین استرالیا پیش‌نیاز مدرک زبان را برای انجام معادل‌سازی مدارک تعیین کرده‌اند اما در مورد بسیاری از رشته‌ها که توسط سازمان‌هایی مانند مؤسسات معادل‌سازی مدارک انجام می‌شود، نیازی به مدرک زبان پیش از انجام اسسمنت نیست اما برای ثبت EOI جهت دریافت ویزای مهارتی استرالیا شما باید معادل حداقل امتیاز ۶ آیلتس را ارائه دهید.

باید بدانید با توجه به شرایط رقابتی کنونی برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا، ممکن است زبان انگلیسی لازم برای مهاجرت به استرالیا معادل ۷ و یا ۸ آیلتس باشد. هرچند در مورد برخی از رشته‌های خاص این امکان وجود داشته که حتی با برخورداری از امتیاز ۶ آیلتس در هر مهارت، ویزای 190 استرالیا دریافت شود. برای دریافت اطلاعات بیش‌تر در این خصوص بهتر است از مشاورۀ وکیل رسمی ادارۀ مهاجرت استرالیا برای انتخاب یک مسیر درست متناسب با شرایط تحصیلی و شغلی و همچنین سطح زبانتان بهره بگیرید.

دارندگان ویزای 190 استرالیا

 

بعد از دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا که اقامت دائم استرالیا است، باید قبل از موعد مقرری که افیسر پرونده برایتان مشخص می‌کند، به استرالیا سفر کنید تا ویزای شما باطل نشود. بعد از اولین سفر محدودیتی برای رفت‌و‌آمد ندارید و می‌توانید تا پنج سال به استرالیا رفت‌و‌آمد کنید. شما باید دو سال اول زندگی خود را در همان ایالتی باشید که تعهد داده‌اید (البته، این تعهد اخلاقی است و می‌توانید با مذاکره با ایالت به ایالت‌هایی که مد‌نظرتان است نقل‌ مکان کنید) و بعد از مدت مقرر می‌توانید در هر ایالتی که تمایل دارید زندگی کنید. راه‌های قانونی هم وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید بدون ماندن دو سال، ایالت خود را عوض کنید.

افرادی که از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا مهاجرت می‌کنند، Permanent Resident نامیده می‌شوند و می‌توانند:

 • در استرالیا کار کنند؛
 • اگر فرزندی در استرالیا به دنیا آوردند، آن فرزند شرایط گرفتن پاسپورت استرالیا را داشته باشد؛
 • در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت‌نام کنند؛
 • با گذراندن دورۀ لازم (سه سال از چهار سال) شهروندی استرالیا را به دست آورند؛
 • فرزندان خود را به مدرسه‌های رایگان بفرستند؛
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده کنند؛
 • به مدت پنج سال به داخل و خارج استرالیا سفر کنند و از ویزای اقامت ۱۹۰ خود استفاده کنند؛
 • خانوادۀ خود را با دریافت اقامت به استرالیا بیاورند (همسر و فرزندان)؛
 • برای تحصیلات خود و خانواده وام‌های بلند‌مدت دریافت کنند.

هزینه ویزای ۱۹۰ استرالیا

طبق آخرین آمار ادارۀ مهاجرت استرالیا، هزینه‌های دولتی ویزای مهارتی که مستقیماً به ادارۀ مهاجرت استرالیا پرداخت می شود (نه هزینه‌های وکیل و یا ترجمۀ مدارک)، ویزای 190 استرالیا به‌صورت زیر است:

 • مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۴۶۴۰ دلار استرالیا
 • مبلغ ویزا برای نفر همراه ۲۳۲۰ دلار استرالیا
 • مبلغ ویزا به ازای فرزندان زیر 18 سال ۱۱۶۰ دلار استرالیا
 • مبلغ اسپانسرشیپ ایالتی (بین ۰ تا ۳۰۰ دلار بسته به ایالت)

بسته به سازمان ارزیابی‌کنندۀ مدارک برای اکثر رشته‌ها بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا نیز مبلغ ارزیابی مدارک متقاضی خواهد بود که مربوط به نفر اصلی است (اگر نفر همراه احتیاج به ارزیابی مدارک داشت، این مبلغ برای ایشان نیز مجزا می‌بایست پرداخت گردد).

نگران انتقال مبالغ فوق به استرالیا نباشید. همکاران ما در ایران استرالیا از طریق صرافی‌های مطمئن که سال‌ها با آن‌ها همکاری می‌کنیم، مبلغ شما را به حساب ادارۀ مهاجرت واریز می‌کنند و فیش تسویه را برای شما ارسال می‌کنند. همچنین، می‌توانید به‌صورت مستقیم از طریق شرکت ایران استرالیا مبلغ را ارسال کنید تا خیالتان از هر جهت راحت باشد.

تمکن مالی ویزای 190 استرالیا

برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا نیازی به ارائۀ تمکن مالی خاصی ندارید. کافی است بتوانید از عهدۀ هزینۀ دریافت ویزا که در پاراگراف بالا توضیح داده شد، برآیید. البته، بهتر است این آمادگی را داشته باشید که پس از دریافت ویزا برای هزینه‌های چند ماه اول زندگی در استرالیا مانند اجارۀ خانه، تهیۀ ماشین و… مقداری پس‌انداز داشته باشید.

ویزای 190 استرالیا: برخی مدارک لازم

دقت داشته باشید که صرفاً ترجمۀ ناتی برای مدارک کافی است و احتیاجی به ترجمۀ همزمان دادگستری و ناتی نیست.

 • پاسپورت با حداقل شش ماه تا یک سال اعتبار باقی‌ماندۀ نفر اصلی و همراهان؛
 • کارت ملی نفر اصلی و همراهان؛
 • شناسنامۀ نفر اصلی و همراهان؛
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان؛
 • کارت پایان خدمت (آقایان)؛
 • مدارک تحصیلی؛
 • ریزنمرات همۀ مقاطع موردنیاز؛
 • رزومه (فرمت رزومه برایتان ارسال می‌شود)؛
 • مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای هیجده سال؛
 • مدارک سابقۀ کاری شامل بیمه، فیش حقوقی، گواهی کار و… (دقت داشته باشید که تهیۀ سابقۀ کار بسیار حساس و مهم است و ممکن است به‌دلیل نا‌آگاهی از قوانین جدید با کوچک‌ترین اشتباهی پرونده را در معرض ریجکت‌شدن قرار دهید).

ویزای ۱۹۰ استرالیا؛ پیگیری از لاج پرونده تا صدور ویزا

بعد از اینکه دعوت‌نامۀ شما آمد و پرونده در ادارۀ مهاجرت استرالیا لاج شد، آفیسری برای رسیدگی به پرونده مشخص می‌شود. فرد متقاضی می‌تواند از طریق آن آفیسر پروندۀ مهاجرتی خود را پیگیری کند. ممکن است مدارک شما ناقص باشد و یا آفیسر برای بررسی پروندۀ شما نیاز به مدارک تکمیلی داشته باشد که از شما خواهد خواست. پس از آنکه تمامی مدارک مدنظر آفیسر فراهم شد و با پشت‌سر‌گذاشتن مدت‌زمان مشخص صدور ویزا، ویزای شما صادر خواهد شد.

مدت‌زمان اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

مدت‌زمان پردازش ویزاهای استرالیا به‌صورت مداوم و متناسب با شرایط به‌روز می‌شود. در شرایط عادی در وب‌سایت ادارۀ مهاجرت، مدت‌زمان انتظار برای نهایی‌شدن پروسۀ صدور ویزا برای ۷۵ الی ۹۰درصد کیس‌ها اعلام می‌شود.
تا پیش از شیوع ویروس کرونا و تأثیرات منفی آن بر پروسۀ مهاجرتی به استرالیا:

شش ماه زمان برای پردازش ۷۵درصد درخواست‌ها و هفت ماه زمان برای پردازش ۹۰درصد درخواست‌ها اعلام شده بود.

با این وجود، تحت‌ تأثیر شیوع ویروس کرونا در سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱، شرایط متفاوت شده و به‌دنبال کاهش ظرفیت ویزاهای مهارتی، مدت‌زمان پردازش ویزاهای مهارتی ازجمله ویزای 190 افزایش یافته است. بدین‌ ترتیب، زمان تخمینی کنونی در زمان به‌روز‌رسانی این مقاله از مدت‌زمان‌های اعلام‌شدۀ قبلی عبور کرده و طولانی‌تر شده است.

با این حال، نباید فراموش کرد که نقص مدارک متقاضیان، ارسال‌نکردن صحیح مدارک و یا درخواست آفیسر برای مدارک بیش‌تر منجر به افزایش مدت‌زمان پردازش و صدور ویزا می‌شود.

مزایای ویزای 190 استرالیا

افرادی که از طریق ویزای 190 استرالیا مهاجرت می‌کنند، Permanent Resident یا پی‌آر نامیده می‌شوند. این افراد می‌توانند:

 • در استرالیا کار کنند؛
 • در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت‌نام کنند؛
 • اگر فرزندی در استرالیا به دنیا آورند، آن فرزند پاسپورت استرالیا را دریافت کند؛
 • با گذراندن دورۀ لازم (سه سال از چهار سال) شهروندی استرالیا را به دست آورند؛
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده کنند؛
 • به مدت پنج سال به داخل و خارج استرالیا سفر کنند و از ویزای اقامت ۱۹۰ خود استفاده کنند؛
 • خانوادۀ خود را با دریافت اقامت به استرالیا بیاورند (همسر و فرزندان)؛
 • برای تحصیلات خود و خانواده وام‌های بلند‌مدت دریافت کنند؛
 • فرزندان خود را به مدرسه‌های رایگان بفرستند.

شهروندی با ویزای ۱۹۰ استرالیا

برخی افراد توجهی به محدودیت دوسالۀ این ویزا ندارند و هر ایالتی که علاقه داشته باشند را برای زندگی انتخاب می‌کنند؛ البته، بهتر است که این کار با اطلاع به ایالت انجام شود.

ویزای ۱۹۰ استرالیا ویزای دائم است اما برای مدت پنج سال اجازۀ پرواز دارید. می‌توانید در طول این پنج سال که اجازۀ رفت‌و‌آمد دارید، شرایط شهروندی استرالیا را به دست آورید. بدین‌ صورت، از روزی که به استرالیا مهاجرت می‌کنید، سه سال از چهار سال را در استرالیا باشید. با این شرط که سال آخر، فقط سه ماه خارج از استرالیا باشید. هر یک از اعضای خانواده به‌صورت مجزا می‌بایست اقامت خود را در استرالیا برای دریافت سیتیزن‌شیپ استرالیا انجام دهد.

اگر نتوانید سیتیزن شیپ استرالیا را دریافت نمایید، یعنی کم‌تر از سه سال از چهار سال در استرالیا ماندید، باید به فکر تمدید اجازۀ پرواز خود باشید و ویزای بازگشت به استرالیا را دریافت کنید.

ویزای 190 استرالیا و اهمیت حضور وکیل مهاجرت استرالیا

با وجود رقابت شدیدی که در شرایط کنونی برای دریافت ویزای 190 استرالیا وجود دارد، حضور وکیل رسمی ادارۀ مهاجرت استرالیا در کنار شما برای پیش‌برد پرونده اهمیت بسیاری پیدا کرده است. اگرچه شما ملزم به استفاده از وکیل مهاجرت در پروسۀ خود نیستند ولی حضور وکیل مهاجرت استرالیا در کنار شما می‌تواند ریسک پرونده را کاهش داده و با انتخاب یک مسیر درست، شانس موفقیت را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

طبق قوانین استرالیا فقط کسانی می‌توانند شما را در پروسۀ مهاجرتی کمک کنند و یا پروندۀ شما را ثبت کنند که جزو وکلای رسمی و موردتأیید دولت استرالیا در امور مهاجرت باشند. رجیستربودن وکیل مهاجرت استرالیا نشان‌دهندۀ این است که ایشان خود دارای اقامت استرالیا بوده و تحصیلات عالی در رشتۀ حقوق مهاجرت در استرالیا را گذارنده و نام آن‌ها در ادارۀ MARA به ثبت رسیده است.

دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا 

افراد زیادی تاکنون توانسته‌اند از طریق شرکت مهاجرتی ایران استرالیا ویزای ۱۹۰ استرالیا را دریافت کنند. حضور شخص جناب آقای مصطفی هماپور به‌عنوان وکیل رسمی ادارۀ مهاجرت استرالیا در کنار کلاینت از ابتدا تا انتهای پرونده، اشراف بر پرونده، به‌روزبودن، ارتباط مستقیم و در دسترس‌بودن ایشان به موفقیت این افراد در دریافت ویزای 190 استرالیا کمک شایان توجهی کرده است.

در عین حال، کلاینت‌های شرکت ایران استرالیا از شانس بهره‌بردن از خدمات دیگر این مؤسسه همچون پکیج رایگان زبان و… هم برخوردار بوده‌اند که باعث کمک و پشتیبانی از آن‌ها در آماده‌شدن برای موفقیت در این پروسۀ رقابتی بوده است.

پرسش و پاسخ

دورۀ طرح طلایی از پایه تا آزمون توسط کدام مؤسسه طراحی شده است؟

دورۀ طرح طلایی توسط دپارتمان زبان ایران استرالیا در استرالیا طراحی شده است. طراحان این دوره مدرسین رسمی در استرالیا و موردتأیید British Council و Pearson هستند.

من سطح کافی زبان برای اقدام از طریق ویزای تحصیلی یا اقامت ندارم، آیا می‌توانم اقدام کنم؟

با توجه به اینکه برای ویزای دانشجویی و اقامتی احتیاج به نمرۀ زبان دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از بسته‌های ترکیبی زبان و مهاجرت است. افراد زیادی از این برنامه نتیجۀ مثبت گرفته‌اند و توانسته‌اند با یک برنامۀ عملی و واقع‌بینانه نتیجۀ مثبتی به دست آورند. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

فرزند من ۲۹ سال دارد، آیا می‌توانم ایشان را در پروندۀ خود قرار دهم و برایش ویزای اقامت دائم دریافت کنم؟

فرزند بالای هیجده سال مستقل محسوب می‌شود اما اگر فرزند شما بلافاصله بعد از مدرسه به دانشگاه رفته است و شغل ندارد و قصد ازدواج هم نکرده است، می‌تواند به‌عنوان فرزند وابسته به شما محسوب شود و برای او نیز اقامت دائم دریافت کنید.

آیا می‌توانم با ویزای مهارتی به استرالیا بیایم و بعد برای فرزندان خودم که زیر ۱۸ سال دارند ویزا دریافت کنم؟َ

بله. اگر ابتدا برای خودتان ویزا گرفته‌اید، می‌توانید در مرحلۀ بعدی برای فرزندان زیر هیجده سال هم ویزا بگیرید؛ البته، باید هنگام دریافت ویزای خودتان به ادارۀ مهاجرت استرالیا اعلام کرده باشید که فرزند دارید.

من اقامت دائم استرالیا را دارم، آیا فرزند من که قرار است شش ماه دیگر متولد شود، شهروند استرالیا خواهد بود؟

اگر تولد فرزند در خاک استرالیا باشد، ایشان شهروند خواهند بود و اگر تولد فرزند خارج از خاک استرالیا باشد، فرزند شما مقیم دائم خواهد بود و باید برای شهروندی بعداً اقدام کنید.

من سطح کافی زبان برای اقدام از طریق ویزای تحصیلی یا اقامت ندارم، آیا می‌توانم اقدام کنم؟

با توجه به اینکه برای ویزای دانشجویی و اقامتی احتیاج به نمرۀ زبان دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از بسته‌های ترکیبی زبان و مهاجرت است. افراد زیادی از این برنامه نتیجۀ مثبت گرفته‌اند و توانسته‌اند با یک برنامۀ عملی و واقع‌بینانه نتیجۀ مثبتی به دست آورند. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

آیا ویزای 190 استرالیا بسته شده است؟

تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا و رکود در پروسه‌های مهاجرتی سهمیه و همچنین تعداد دعوت‌نامه‌های صادرشده برای این ویزا در سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ کاهش یافته است. همچنین، طی چند ماه نخست سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱، روند صدور دعوت‌نامه‌های ویزای ۱۹۰ استرالیا برای متقاضیان خارج از استرالیا متوقف شده است و تا زمان ازسرگیری اسپانسرشیپ این ویزا توسط ایالت‌ها این روند ادامه خواهد داشت.

آیا اقدام برای ویزای 190 از داخل استرالیا ممکن است؟

بله. شما در هنگام ثبت EOI و همچنین ثبت ویزای ۱۹۰ می‌توانید در استرالیا یا در خارج از آن باشید.

آیا با 60 امتیاز امکان دریافت ویزای 190 وجود دارد؟

امکان این موضوع منتفی نیست؛ هرچند برای بسیاری از رشته‌ها دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا نیازمند امتیاز بیش‌تری است.

هزینۀ دریافت ویزای 190 چقدر است؟

مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۴۶۴۰ دلار استرالیا، نفر همراه ۲۳۲۰ دلار استرالیا و به ازای فرزندان زیر 18 سال ۱۱۶۰ دلار استرالیا است.

هر متقاضی امکان ثبت چه تعداد EOI را دارد؟

به‌طور خلاصه، محدودیتی برای ثبت EOI وجود ندارد. مهم این است که شما مدارک لازم برای اثبات دعاوی خود در هر EOI را داشته باشید.

چه مدارکی برای دریافت ویزای 190 موردنیاز است؟

پاسپورت، کارت ملی نفر اصلی و همراهان، شناسنامۀ نفر اصلی و همراهان، یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان، کارت پایان خدمت (آقایان)، مدارک تحصیلی همۀ مقاطع موردنیاز، ریزنمرات همۀ مقاطع موردنیاز، رزومه، مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای هیجده سال و مدارک سابقۀ کاری شامل بیمه، فیش حقوقی، گواهی کار و…

برای دریافت شهروندی استرالیا چند سال سکونت در این کشور لازم است؟

برای دریافت شهروندی استرالیا شما باید سه سال از چهار سال را در استرالیا زندگی کنید؛ با این شرط که سال آخر حداکثر سه ماه خارج از استرالیا باشید.

ویزای ۱۸۹ بهتر است یا ویزای ۱۹۰؟

هر دوی این ویزاها منجر به اقامت دائم می‌شوند؛ با این تفاوت که برای ویزای 190 شما نیاز به اسپانسر ایالتی دارید. شما باید دو سال اول زندگی خود را در همان ایالتی باشید که تعهد داده‌اید (البته، این تعهد اخلاقی است و می‌توانید با مذاکره با ایالت به ایالت‌هایی که مد‌نظرتان هست نقل‌ مکان کنید) و بعد از مدت مقرر می‌توانید در هر ایالتی که تمایل دارید زندگی کنید. چنین شرطی برای ویزای 189 وجود ندارد و شما از ابتدا در هر کجای استرالیا می‌توانید زندگی کنید.

چقدر طول می‌کشد تا ویزای 190 دریافت کنیم؟

پروسۀ دریافت این ویزا بسته به شرایط متفاوت است. در شرایط کنونی (اواخر سال ۲۰۲۰)، پروسۀ پردازش صدور ویزا از یک سال عبور کرده است.

چگونه می‌توانم EOI‌ های متفاوت داشته باشم؟

شما می‌توانید با استفاده از آدرس ایمیل‌های مختلف، EOI‌های مختلف ثبت کنید.

آیا بدون داشتن اسکیل اسسمنت امکان ثبت EOI وجود دارد؟

خیر. شما در ابتدا باید اسکیل اسسمنت و نمرۀ زبان معادل ۶ آیلتس را در هر مهارت کسب کنید و سپس EOI ثبت کنید.

آیا تمامی تست‌های زبان که در ادارۀ مهاجرت استرالیا پذیرفته می‌شود، در سازمان مهندسین استرالیا هم پذیرفته می‌شود؟

خیر. ادارۀ مهندسین استرالیا فقط تست‌های آیلتس (جنرال یا آکادمیک) و یا تافل (BT) را می‌پذیرند.

من اقامت دائم استرالیا را دارم آیا فرزند من که قرار است شش ماه دیگر متولد شود، شهروند استرالیا خواهد بود؟

اگر تولد فرزند در خاک استرالیا باشد، شهروند خواهد بود و اگر تولد فرزند خارج از خاک استرالیا باشد، فرزند شما اقامت دائم خواهد داشت و باید برای شهروندی بعداً اقدام کنید

برای دریافت ویزای 190 استرالیا چه امتیازی لازم است؟

برای اینکه شرایط مهاجرت به استرالیا را از طریق ویزای 190 داشته باشید، باید حداقل ۶۰ امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا داشته باشید. ۵ امتیاز هم از طریق اسپانسرشیپ ایالتی ویزای ۱۹۰ دریافت می‌کنید و بدین ترتیب ۶۵ امتیاز لازم برای ورود به پروسه را به دست می‌آورید.

آیا تمامی تست‌های زبان که در ادارۀ مهاجرت استرالیا پذیرفته می‌شود در سازمان مهندسین استرالیا هم پذیرفته می‌شود؟

خیر. ادارۀ مهندسین استرالیا فقط تست‌های آیلتس (جنرال یا آکادمیک) و یا تافل (BT) را می‌پذیرند.

آخرین دیدگاه‌ها