خرید یا اجاره ماشین در استرالیا

 

خانه|خرید یا اجاره ماشین در استرالیا

معرفی خدمات 

آخرین آپدیت: امروز

مجموعه ایران استرالیا مرجع تخصصی  برای ثبت شرکت

با ما بیزینس خود را در استرالیا راه‌اندازی کنید.

معرفی کوتاه

خرید خودرو و استفاده از آن یکی از اهمیت های روزمره در استرالیا به شمار می رود. مهم ترین دلیل آن نیز وسعت بسیار زیاد این کشور است که زندگی بدون خودرو را در این کشور بسیار سخت کرده است.

به طور کلی خرید خودرو در استرالیا نسبت به ایران ساده تر است. شرکت های خودروسازی طرح های متعددی را در استرالیا ارائه می دهند که افراد می توانند به راحتی و با اقساط بلندمدت اقدام به خریداری خودرو کنند.

در این مقاله قصد داریم فرآیند خرید ماشین در استرالیا را به طور کامل توضیح دهیم. در کنار آن، نگاهی می اندازیم به قیمت ماشین در استرالیا و شیوه اجاره ماشین در این کشور. بنابراین لطفا تا پایان ما را همراهی کنید.

قیمت ماشین در استرالیا

در استرالیا تنوع بسیار زیادی در زمینه خرید ماشین وجود دارد و شما این امکان را دارید که جدیدترین محصولات شرکت های خودروسازی در جهان را خریداری کنید.

در صورت خرید اتومبیل صفر، اتومبیل شما دارای گارانتی است و در صورت بروز هرگونه مشکلی برای مدت مشخص، تحت پوشش خدمات به خصوصی قرار می گیرد. با این حال اتومبیل صفر ارزش خود را از دست می دهند و معمولا قیمت اتومبیل صفر بلافاصله پس از خروج از بنگاه معاملاتی حدود 20 درصد افت پیدا می کند.

در ادامه متوسط قیمت برخی از برندهای خودروسازی در استرالیا را مشاهده می فرمایید:

برند ماشین میانگین قیمت ماشین در استرالیا
Audi A4 Allroad Quattro $70,700
BMW 1 Series $47,900
BMW i3 $71,900
BMW Z4 $88,900
Chrysler 300 $59,950
Fiat 500 $19,250
Ford Endura $44,990
Ford Escape $40,990
Genesis G70 $59,300
Great Wall Steed $18,990
Honda Accord $51,990
Hyundai Elantra $21,960
Jeep Cherokee $37,950
KIA Cerato $21,690
Toyota Prius $38,365

البته در هنگام خرید خودروهای صفر هزینه های مازادی هست که باید پرداخت نمایید:

1.تمبر عوارض: درصدی از مبلغ خریدی است که شما به دولت ایالتی که در آن هستید پرداخت می کنید.

2.بیمه اجباری شخص ثالث: یک بیمه اجباری می باشد که به موجب آن شما در برابر ادعای ناشی از مرگ یا آسیب شخص دیگری به دلیل غفلت شما، تحت پوشش قرار خواهید گرفت.

خرید ماشین در استرالیا

به دلیل وسعت استرالیا، اتومبیل در زندگی روزمره‌ی استرالیایی‌ها نقش مهمی ایفا می‌کند. ممکن است در صورت نیاز به رفتن به محل کار، خرید روزانه، بردن بچه‌ها به مدرسه و یا گشت‌وگذار، تصمیم به خرید ماشین پیدا کنید.

به طور کلی مسافت ‌ها در استرالیا زیاد است و خرید خودرو برای هر خانواده‌ یک ضرورت به شمار می‌ رود. به همین دلیل نیز بیشتر افرادی که وارد استرالیا می‌شوند، در ماه‌های اول پس از ورود اقدام به خریداری خودرو می‌کنند.

خوشبختانه خرید خودرو در استرالیا امر پیچیده‌ای نیست و شرکت‌ های خودرو سازی نیز شرایط متنوعی را فراهم کرده‌اند تا همگان بتوانند با حداقل پول و با تسهیلات اقدام به خریداری ماشین نمایند.

به‌ منظور خرید اتومبیل به موارد زیر احتیاج دارید:

 • بیمه اتومبیل
 • ثبت اتومبیل (رجیستر کردن اتومبیل در ایالت اجباری است)
 • تمبر مالیاتی (مالیات دولت)
 • گواهی سلامت اتومبیل یا معاینه فنی (فقط برای ماشین‌های دست‌دوم)
 • هزینه‌های واگذاری ماشین به فرد دیگر شامل مالیات (برای ماشین‌های استفاده‌شده‌ی دارای پلاک)

استرالیایی‌ها در اغلب موارد مسافت‌های طولانی رانندگی می‌کنند، بنابراین هزینه‌های داشتن خودرو در استرالیا متفاوت از سایر کشورها است. در استرالیا معاملات ماشین برای فروش ماشین‌های جدید بسیار زیاد بوده و آن‌ها باید گواهی فروش داشته باشند. ماشین‌های دست‌دوم از طریق دلالان ماشین یا به‌طور مستقیم توسط فروشندگان یا از طریق مزایده ‌ها فروخته می‌شوند.

سایت خرید ماشین در استرالیا

به طور کلی خرید و فروش ماشین از طریق سایت های خرید ماشین بسیار رواج دارد و مخصوصا بیشتر خودروهای دست دوم از طریق سایت ها خرید و فروش می‌شوند.

‌سایت‌ها و اپلیکیشن های زیادی برای خرید و فروش ماشین وجود دارند که به تعدادی از آن‌ها در این بخش اشاره می‌کنیم:

 • carsales.com.au: که کار تبلیغات ماشین‌های جدید و فروش ماشین‌های دست‌دوم را انجام می‌دهد. این وب‌سایت یکی از مهم‌ترین وب‌سایت‌های خریدوفروش ماشین در استرالیا می‌باشد.
 • drive.com.au: این وب‌سایت، کار تبلیغات خریدوفروش ماشین‌ها را انجام داده و با روزنامه‌ی Age در ویکتوریا همکاری دارد.
 • carsguide.com.au: کار تبلیغات ماشین‌های جدید و دست‌دوم را بر عهده داشته و با روزنامه Herald Sun همکاری می‌کند.
 • tradingpost.com.au
 • Gumtree: سایت خرید و فروش انواع لوازم و وسائل مانند دیوار در ایران که در استرالیا کاربران بسیاری دارد.
 • facebook marketplace: شبکه اجتماعی فیس بوک قسمتی را برای خرید و فروش اختصاص داده است که از طریق آن می توانید به سادگی ماشین های دست دوم دیگران را پیدا کنید.

خرید ماشین دست‌دوم در استرالیا

همانند ایران، در استرالیا نیز خودروهای دست دوم قیمت کمتری از خودروهای صفر دارند. البته به واسطه حضور تعداد زیاد دانشجویان در استرالیا، بازار خرید خودروهای دست دوم در استرالیا بسیار داغ است. البته خرید اتومبیل صفر یا کارکرده، مزایا و معایب خود را دارد.

خرید اتومبیل دست دوم به مراتب ارزانتر خواهد بود؛ با این حال شما لزوما از گذشته و شرایط آن آگاه نخواهید بود. به همین دلیل کارشناسی ماشین پیش از خرید بسیار حائز اهمیت می باشد. در استرالیا خدمات بازرسی اتومبیل (Pre-purchase car inspection) توسط مراکز تخصصی ارائه می شود. در ایالت نیوساث ولز و قلمرو پایتخت خدمات بازرسی اتومبیل توسط NRMA ارائه می شود و در ایالات ویکتوریا و کوئینزلند خدمات بازرسی ماشین توسط RACV ارائه می شود. با پرداخت هزینه ای، خودروی مورد نظر شما توسط آنها بازرسی می‌شود و گزارش مستقلی از وضعیت خودرو به شما ارائه می‌شود که می ‌توانید بر اساس آن تصمیم‌گیری کنید.

همچنین در استرالیا این امکان وجود دارد که با پرداخت مبلغ 2 دلار، از تاریخچه خودرویی که قصد خریداری آن را دارید مطلع شوید. اطلاعاتی مانند سابقه سرقت، تعویض قطعات اصلی و همچنین تاریخچه مالی خودرو از جمله اطلاعاتی است که در اینجا می توانید آن را بدست آورید.

اگر قصد خرید ماشین دست ‌دوم در استرالیا را دارید، باید گواهی سلامت اتومبیل (roadworthy) یا همان معاینه فنی داشته باشید. همچنین، لازم است که مالکیت ماشین را در طی دو هفته از طریق اداره راهنمایی و رانندگی ایالت خود انتقال دهید.

قیمت ماشین دست دوم در استرالیا

به طور کلی قیمت خودروی کارکرده در استرالیا بسیار کمتر از خودروی صفر است. این تفاوت به گونه ای است که با خروج خودرو از بنگاه معاملاتی حتی به مدت چند ساعت تا 20 درصد از قیمت آن کاسته می شود.

در مورد ماشین های مدل پایین تر تفاوت قیمت خودروی صفر و کارکرده بسیار بیشتر است. برای مثال برخی از آنها را در اینجا اشاره می کنیم:

 • با حدود ۱۰ هزار دلار استرالیا می توانید یک Audi مدل ۲۰۰۹ با حدود ۱۰۰ هزار کیلومتر کارکرد بخرید
 • با حدود ۲۰ هزار دلار استرالیا می توانید یک Toyota Corolla مدل ۲۰۱۹ با ۲۰ هزار کیلومتر کارکرد بخرید
 • با حدود ۳۰ هزار دلار استرالیا می توانید یک Mercedes Benz – C Class مدل ۲۰۱۵ با ۷۵ هزار کیلومتر کارکرد خریداری کنید.

شما با بررسی وبسایت هایی مانند https://www.carsales.com.au/ نیز می توانید از قیمت خرید اتومبیل کارکرده را بررسی نمایید.

پرفروش ترین ماشین‌ها در استرالیا

کشور استرالیا در بازار جهانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و شرکت‌های معتبر خودروسازی نیز تلاش بسیاری بکار می ‌گیرند تا در بازار استرالیا موفق باشند. در بین شرکت‌های خودروسازی اینگونه معروف است که خودرویی که بتواند در استرالیا به فروش بالایی دست پیدا کند، در کشورهای دیگر هم موفق خواهد بود.

در ادامه لیست پر فروش‌ترین برندهای خودروسازی در سال 2020 استرالیا را مشاهده می‌ فرمایید:

برند تعداد فروش در سال درصد تغییر نسبت به سال 2019
Toyota 205,766 -5.2%
Mazda 97,619 -12.3%
Hyundai 86,104 -8.6%
Mitsubishi 83,250 -2.0%
Ford 63,303 -8.4%
Kia 61,503 4.6%
Nissan 50,575 -12.3%
Volkswagen 49,928 -11.8%
Honda 43,868 -14.9%
Holden 43,176 -28.9%
Subaru 40,007 -20.0%
Mercedes-Benz 38,604 -2.4%
Isuzu Ute 25,311 -8.4%
BMW 23,307 1.1%
Suzuki 17,310 -1.7%

پس از اینکه از جایگاه برندهای خودروسازی در استرالیا مطلع شدیم، بهتر است نگاهی بیاندازیم به پرفروش‌ترین خودروها در استرالیا. در ادامه فهرست پر فروش‌ترین خودروها در استرالیا در سال 2020 و مقایسه تعداد فروش آنها با سال 2019 را مشاهده می‌فرمایید:

  خودرو تعداد فروش تغییر نسبت به سال 2019
1 فورد رنجر 3160 کاهش 3.4 درصدی
2 هیوندای i30 2215 افزایش 8.1 درصدی
3 تویوتا RAV4 2130 افزایش 34.7 درصدی
4 تویوتا کرولا 2115 کاهش 20.5 درصدی
5 کیا سراتو 1825 افزایش 36.5 درصدی
6 مزدا CX-5 1705 کاهش 17.3 درصدی
7 نیسان ایکس تریل 1590 کاهش 3.2 درصدی
8 تویوتا پرادو 1510 افزایش 8.8 درصدی
9 میتسوبیشی ASX 1490 کاهش 14.3 درصدی

اجاره ماشین در استرالیا

در استرالیا شما می‌توانید از طریق شرکت‌های اجاره ماشین، اتومبیل اجاره نمایید. شما می‌توانید ماشین اجاره‌ای خود را از فرودگاه یا سایر دفاتر واقع در شهر تحویل بگیرید. علاوه بر این، می‌توان انواع ماشین برای حمل‌ونقل وسایل، وانت، موتورسیکلت یا کاروان را برای مسافرت یا اسباب‌کشی اجاره نمایید. برای اجاره ماشین می‌توانید از وب‌سایت‌های زیر استفاده کنید.

 • budget.com.au
 • thrifty.com.au
 • avis.com.au
 • hertz.com.au

همچنین می‌توانید از وب‌سایت زیر تمامی مراکز اجاره ماشین را باهم مقایسه کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

www.vroom.com.au

باید توجه داشته باشید که رانندگان باید صلاحیت کامل داشته و از قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کنند. البته هر کدام از شرکت‌ های اجاره‌ی ماشین ممکن است شرایط و ضوابط خود را داشته باشند که باید شرایط آن‌ها را قبل از اجاره‌ی ماشین به ‌دقت بررسی نمایید.

هزینه اجاره ماشین در استرالیا

هزینه‌ی اجاره‌ی ماشین با توجه به نوع ماشین و تعداد روزهای اجاره محاسبه می‌شود. گاهی اوقات، مسافت پیموده شده هم در نظر گرفته می‌شود. به‌طور میانگین برای اجاره ۲۴ ساعت یک ماشین در حد تویوتا کرولا حدود ۵۵ دلار باید پرداخت کرد که البته ۳۰ دلار اضافی هم بابت بیمه اختیاری به هزینه‌های شما می‌تواند اضافه شود. همچنین در موارد زیر ممکن است به هزینه کرایه، مبلغی افزوده شود:

 • رانندگان جوان (۲۱ تا ۲۵ سال)
 • تحویل دادن ماشین به مکان دیگری غیر از آن مکانی که تحویل گرفته‌اید.

لازم به ذکر است که به‌منظور پرداخت ضمانت‌نامه‌ی کرایه ماشین به کارت اعتباری نیاز دارید.

البته معمولاً به ‌جز هزینه بیمه کلی که در ماشین لحاظ می‌شود، برای بیمه تصادفات ماشین هنگام اجاره، از شما مبلغی درخواست می‌شود که توصیه می‌کنیم حتماً این بیمه اضافی ماشین را انجام دهید. برای مثال اگر هزینه اجاره ماشین برای یک ۲۴ ساعت ۵۵ دلار باشد، حدود ۳۰ دلار برای بیمه تصادف به آن اضافه می‌شود که البته به‌ صورت اختیاری است. هر فردی که بخواهد رانندگی کند باید گواهینامه رانندگی را به مراکز اجاره ارائه داده و فقط در این صورت تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه ماشین در استرالیا

در کشور استرالیا کلیه ی دارندگانِ وسایل نقلیه می بایست وسیله ی نقلیه را به یکی از طرق زیر بیمه نمایند:

 1. شخصِ ثالث (گرین اسلیپ = اجباری)
 2. بدنه (اختیاری)

بیمه ی بدنه در استرالیا دو گونه است که می توانید به بیمه ثالث خود اضافه کنید:

الف) بیمه یک طرفه: اگر مقصر شما باشید، بیمه گذار حداکثر تا سقفِ بیمه ی تنظیم شده ، فقط خسارت شخص خسارت دیده را پرداخت می کند.

ب) بیمه ی جامع: هم هزینه ی مقصر و هم هزینه ی شخص مقابل را پرداخت می نماید.

نکته قابل توجه این است که در بیمه های دوطرفه، اگر شخصی به عنوان مقصر شناخته شود، بیمه گزار در زمان پرداخت هزینه مبلغی را به عنوان excess fee (سهم بیمه گذار) از مبلغ هزینه کسر می کند که این مبلغ می‌تواند بین 500 تا 1500 دلار باشد.

وام خودرو در استرالیا

مانند سایر کشورها در استرالیا نیز وام خرید خودرو برای رفاه شهروندان در نظر گرفته شده است. این کشور برای تمامی شهروندان (بومیان و خارجی ها) تسهیلات خرید ماشین ارائه می دهد. این وام به صورت یک قرارداد رسمی مالی بین شما (خریدار)، فروشنده (معمولاً نمایندگی خودرو) و وام دهنده (سازمان تأمین پول) انجام می شود.

پیدا کردن شرکت یا بانکی که وام خرید خودرو را پرداخت می کند، اصلی ترین بخش این روند است. عموماً همه شرکت ها و بانک ها شرایط یکسانی ندارند. بنابراین شما باید به دنبال بهترین گزینه برای دریافت وام باشید. برخی از بانک ها اعتبار خرید خودرو را با بهره بسیار پایین به مشتریان خود ارائه می دهند.

قبل از پیدا کردن شرکت یا بانک وام دهنده باید بدانید قصد خرید چه اتومبیلی را دارد. سپس می توانید به دنبال موسسه وام دهنده باشید.

وام های خودرو در استرالیا بین 5 تا 100 هزار دلار متغیر است. شرایط بازپرداخت آن ها هم بین 1 تا 10 سال است. نرخ بهره برای وام اتومبیل ایمن هم بین 5 تا 10% درصد و برای اتومبیل های ناامن تا 15 درصد است. البته این اعداد و ارقام کلی است و در مؤسسات مالی و بانک های مختلف استرالیا قوانین متفاوتی پابرجاست.

مراحل دریافت وام خودرو در استرالیا

دولت استرالیا برای ارائه وام خرید ماشین شرایط خاصی را در نظر گرفته است. در ادامه به تمامی آنچه که باید در مورد دریافت وام برای خرید ماشین بدانید، می پردازیم.

مرحله اول: 5 شرط اصلی برای دریافت وام خرید ماشین در استرالیا

 1. حداقل سن ۱۸ سال
 2. داشتن کردیت فایل برای حداقل ۱۲ ماه(شرایط کاری : تمام وقت حداقل ۳ ماه، پاره وقت یا کژوال حداقل ۶ ماه (۲ تا فیش پرداختی یا پی سلیپ
 3. چنانچه دارای شغل آزاد هستید حداقل ۱۲ ماه با داشتن شماره بیزینس استرالیا و داشتن تکس ریترن
 4. سن خودرو باید زیر ۷ سال باشد، در غیر احتمالا بهره بیشتری را پرداخت خواهید کرد. برای ریفایننس بهتر سن خودرو بهتر است زیر ۷ سال باشد
 5. قبل از اتمام کار وام باید بیمه کامل بدنه برای خودرو بگیرید.

مرحله دوم: 4 مرحله برای دریافت وام خرید ماشین در استرالیا

 1. شرکت یا بانک وام دهنده می پذیرد که مبلغ مشخصی را برای خرید خودرو به شما بپردازد.
 2. شما قرارداد خرید خودرو را با فروشنده (نمایندگی خودرو) امضا می کنید.
 3. شرکت وام دهنده یا بانک هزینه خودرو را از جانب شما پرداخت می کند.
 4. شما باید طی چند سال وام را باز پرداخت کنید.

توجه داشته باشید اصولا این نوع وام ۳ تا ۵ روز کاری طول می‌کشد.

مزایا و معایب وام خودرو در استرالیا

دریافت وام خرید ماشین در استرالیا مزیت های زیادی را برایتان به همراه دارد از جمله:

 1. بدون اینکه از دیگران پول قرص بگیرید می توانید خودروی مورد نظر خود را خریداری کنید.
 2. لازم نیست بلافاصله وام خودرو را بازپرداخت کنید. در برخی از مؤسسات مالی استرالیا گاهی حتی 10 سال هم طول می کشد تا مشتریان وام خودرو را پرداخت کنند.
 3. نرخ سود وام خودرو نسبت به سایر گزینه مالی در استرالیا کمتر است.

در مورد دریافت وام خودرو در استرالیا نکات منفی زیادی هم وجود دارد که قبل از دریافت باید به آن ها توجه داشته باشید. این موارد شامل:

 • بازپرداخت اقساط وام باید به صورت منظم انجام شود. اگر بازپرداخت وام را متوقف کنید، ماشین از شما گرفته می شود و حتی با مجازات های قانونی استرالیا روبه رو می شوید.
 • وام خودرو ممکن است برای خرید نوع خودرو محدودیت ایجاد کند. برای مثال فقط به برخی از خودروها تعلق داشته باشد. شاید شما به خودروی اسپرت علاقمند باشید اما وامی برای آن اختصاص نیافته باشد.
 • با دریافت وام خودرو، اعتبار شما برای دریافت وام های بعدی کمتر می شود.

کلام پایانی در مورد خرید ماشین در استرالیا

خرید ماشین در استرالیا یکی از کارهایی است که بیشتر مهاجرین به این کشور در ماه های نخستین پس از ورود به این کشور به دنبال آن می روند. به طور کلی خرید ماشین در استرالیا چندان سخت نیست و شرایط مناسبی وجود دارد که یک فرد می تواند با پرداخت مبلغ کمی و به صورت قسطی خودرو خریداری کند.

علاوه بر خریداری ماشین، امکان اجاره خودرو نیز در استرالیا وجود دارد که برای توریست ها و کسانی که برای مدت کوتاهی در استرالیا اقامت می کنند می تواند گزینه مناسبی باشد.

اگر پس از مطالعه مقاله حاضر هنوز هم در مورد نحوه و شرایط خرید ماشین در استرالیا سوالی دارید، می توانید سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. برای این منظور کافیست فرم ارزیابی رایگان ما را پر کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنند.

سوالات پر تکرار پیرامون خرید و فروش ماشین در استرالیا

1.خرید ماشین در استرالیا چگونه است؟

به طور کلی خرید ماشین در استرالیا نسبت به ایران آسانتر است.

2. پرفروش ترین شرکت های خودروسازی در استرالیا کدامند؟

شرکت های تویوتا، مزدا و هیوندای

3.پرفروش ترین ماشین ‌ها در استرالیا در سال 2020 چه هستند؟

تیوتا هایلوکس و فورد رنجر

4.هزینه کرایه ماشین در استرالیا چه میزان است؟

حدود 55 دلار برای هر 24 ساعت

6. مبلغ وام خودرو در استرالیا چه میزان است؟

از 5 هزار تا 100 هزار دلار متغیر است.

آخرین دیدگاه‌ها