مهاجرت به استرالیا

خانه|مهاجرت به استرالیا

معرفی خدمات شرکت ایران استرالیا

آخرین آپدیت: امروز

مجموعه ایران استرالیا مرجع تخصصی  برای ثبت شرکت

با ما بیزینس خود را در استرالیا راه‌اندازی کنید.

اشتراک تجربه موفق مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

در این مقاله، شرایط و انواع روش‌های مهاجرت به استرالیا (تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه‌گذاری، تولد فرزند و…) بررسی شده است. شما با مطالعۀ این مقالۀ جامع می‌توانید مسیر صحیحی را برای رفتن‌ به‌ استرالیا انتخاب کنید.

اگر وقت کافی برای مطالعۀ کامل این صفحه را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم پادکست‌های آقای مصطفی هماپور، وکیل مهاجرت به استرالیا، را گوش کنید. در این پادکست‌ها به صفرتاصد مهاجرت به استرالیا اشاره شده است.

استرالیا یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی را به سمت‌وسوی خودش می‌کشد. این کشور با داشتن تنوع فرهنگی، شهرهای پویا و اقتصاد قوی به یکی از مقاصد برتر مهاجرتی در جهان تبدیل شده است. کیفیت زندگی و چشم‌انداز اقتصادی پایدار در استرالیا موجب شده است تا متخصصان بسیار ماهر از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کنند.

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که هر یک از روش‌ها شرایط و الزامات خاص خودشان را دارند. در ادامه، با ما همراه باشید تا با روش‌های مهاجرت به این سرزمین بیش‌تر آشنا شوید.

مزایای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا یک پروسۀ چند مرحله‌ای است که با دریافت اقامت موقت استرالیا شروع می‌شود، با تبدیل آن به اقامت دائم ادامه می‌یابد و درنهایت با اخذ شهروندی و پاسپورت خاتمه پیدا می‌کند.

اقتصاد استرالیا سال‌هاست که بدون مانع در حال رشد است و سیاست‌های مهاجرتی آن نقش بسیار زیادی در موفقیت آن داشته‌اند. مهاجران بخش مهمی از داستان رشد استرالیا هستند و همۀ افرادی که در آیندۀ استرالیا سرمایه‌گذاری می‌کنند، این را می‌دانند.

استرالیا برای جذاب‌تر کردن چشم‌انداز مهاجرت، مزایای اجتماعی و حرفه‌ای زیادی را برای دارندگان ویزای اقامت دائم فراهم می‌کند که از بین آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کار، تحصیل و زندگی نامحدود در استرالیا؛
  • تحصیل رایگان فرزندان؛
  • کار در نیوزلند؛
  • دسترسی رایگان به بیمۀ درمان مدیکر (Medicare)، موسوم به طرح مراقبت‌های بهداشتی استرالیا؛
  • حمایت مالی از بستگان واجد شرایط برای اقامت دائم؛
  • و درنهایت اقدام برای شهروندی استرالیا.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا کاملاً وابسته به نوع ویزا است. برخی از انواع ویزاهای استرالیا نیازمند شرایط سنی خاصی هستند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

اگر با ویزای تحصیلی اقدام می‌کنید، هرچقدر سن و گپ تحصیلی شما کم‌تر باشد، شانس شما بیش‌تر خواهد بود؛

اگر با ویزای مهارتی اقدام می‌کنید، بهترین سن ۲۵ تا ۳۳ است. این سن بالاترین امتیاز ممکن را خواهد داشت؛

اگر با ویزای سرمایه‌گذاری اقدام می‌کنید، بهترین سن برای شما ۳۰ تا ۵۰ است؛ البته، با سن‌های پایین‌تر و بالاتر هم امکان اقدام وجود دارد؛

اگر با ویزای تلنت اقدام می‌کنید، بهتر است هم‌زمان هم تحصیلات شما در سطح دکتری باشد و هم تازه فارغ‌التحصیل شده باشید. اگر تازه فارغ‌التحصیل نشده‌اید، بهتر است سن شما کمی بیش‌تر باشد تا بتوانید سابقۀ کاری خوبی نشان دهید.

روش‌های قانونی مهاجرت به استرالیا

مسیرهای قانونی مهاجرت به کشور استرالیا را در این صفحه به شما معرفی کرده‌ایم. با توجه به شرایط خودتان می‌توانید یکی از مسیرهای مناسب را برای مهاجرت‌ به‌ استرالیا در نظر داشته باشید:

مهاجرت به استرالیا با ویزای کار؛

مهاجرت به استرالیا با ویزای سرمایه‌گذاری؛

مهاجرت به استرالیا با ویزای تحصیلی؛

مهاجرت به استرالیا با ویزای تلنت؛

مهاجرت به استرالیا با ویزای ۴۷۶؛

مهاجرت به استرالیا با ویزای کارفرما؛

مهاجرت به استرالیا با ویزای توریستی؛

مهاجرت به استرالیا با ویزای والدین؛

مهاجرت به استرالیا با تولد فرزند؛

بررسی مهاجرت به استرالیا از مسیر پناهندگی.

۱. مهاجرت به استرالیا با ویزای کار

استرالیا بهترین مقصد برای افرادی است که می‌خواهند برای کار به کشور دیگری نقل مکان کنند. این کشور در شاخص توسعۀ انسانی سازمان ملل در میان کشورهای برتر قرار دارد.

استرالیا دارای اقتصاد پررونقی است و رشد ثابتی از خود نشان داده است. این کشور سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان با بالاترین درآمد سرانه است. نرخ بیکاری در استرالیا (با ۵درصد) بسیار پایین است.

این کشور بالاترین حداقل دستمزد را حتی برای کارگران معمولی فراهم می‌کند. استرالیا نیاز دائمی به افراد باتخصص و مهارت دارد و اقتصاد روبه‌رشد فرصت‌های شغلی کافی را فراهم می‌کند.

در استرالیا انواع مختلف ویزای کاری وجود دارد. دولت برای کارگران براساس صلاحیت یا مهارت‌هایی که دارند ویزا صادر می‌کند.

گفتنی است که برخی از این ویزاها، ازجمله ویزای ۴۹۱ و ۴۷۶ اقامت موقت و برخی مثل ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ اقامت دائم هستند.

برخی از این ویزاها ازجمله ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ براساس سیستم امتیازشماری و برخی مثل ویزاهای داما، ویزای ۱۸۶ و ۴۸۲ براساس دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما در استرالیا هستند.

چنانچه به فکر مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

ویزای کار در استرالیا

ویزای مهارتی یا اسکیل ورکر استرالیا

۲. مهاجرت به استرالیا با ویزای سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به استرالیا از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور است. در این روش متقاضی باید در دو سال از چهار سال گذشته بیزینسی داشته باشد که حداقل ۳۰درصد آن به نام او باشد.

خوشبختانه، دانش زبان در ویزاهای کسب‌وکار الزامی نیست. در این روش تا قبل از مهاجرت به استرالیا نیازی به انتقال هیچ مبلغی نیست.

ویزای بیزینس استرالیا در کل به دو دسته: ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای کارآفرینی تقسیم می‌شود.

  • ویزای سرمایه‌گذاری

در این نوع ویزا که به ویزای ۲.۵ میلیون دلاری معروف است، باید مبلغ ۲.۵ میلیون دلار سرمایه را وارد استرالیا کنید. قبلاً شرایط این ویزا به این صورت بود که شما باید ۲.۵ میلیون دلار را در استرالیا بلوکه می‌کردید و بعد از مدتی بدون ضرر و زیان پول را پس می‌گرفتید.

اما درحال‌حاضر شرایط تغییر کرده و شما باید ۱.۵ میلیون دلار سرمایه را به‌صورت واقعی وارد بازار سرمایۀ استرالیا کنید. در این حالت ممکن است سرمایۀ شما با ضرروزیان روبرو شود.

این ویزا به‌دلیل بالابودن میزان سرمایه و از طرفی بالابودن احتمال ریسک، خیلی بین ایرانیان پرطرفدار نیست.

  • ویزای کارآفرینی

به جرأت می‌توانیم بگوییم که ۹۹.۹درصد از متقاضیان با این نوع ویزای سرمایه‌گذاری وارد استرالیا می‌شوند. به همین دلیل، این ویزا از مرسوم‌ترین روش‌های اقدام است.

بعد از دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا، می‌توانید به مدت پنج سال در استرالیا باشید. بعد از اولین ورود تا سه سال زمان دارید که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید و بعد از آن با گذشت دو سال از کسب‌وکار خود، می‌توانید ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید.

میزان بودجه‌ای که باید در کسب‌وکار خود وارد کنید، بسته به ایالت‌های مختلف متفاوت است. حداقل میزان سرمایۀ لازم برای دریافت اقامت استرالیا ۲۰۰.۰۰۰ دلار استرالیا است.

چنانچه به فکر مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری هستید، توصیه می‌کنیم مطالبی که در این قسمت آماده کرده‌ایم را مطالعه کنید.

سرمایه‌گذاری در استرالیا

انواع ویزای کار در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

۳. مهاجرت به استرالیا با ویزای تحصیلی

استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان در سراسر جهان است. دانشجویان بین‌المللی که در استرالیا تحصیل می‌کنند، از برخی مزایا مثل سطح بالای کیفیت آموزش بهره‌مند می‌شوند.

ویزای دانشجویی استرالیا (سابکلاس ۵۰۰) به شما این امکان را می‌دهد که حداکثر به مدت پنج سال در استرالیا زندگی، کار و تحصیل کنید.

در این ویزا، شما معمولاً مجازید حداکثر چهل ساعت در هر دو هفته در طول‌ترم و به‌صورت نامحدود در طول تعطیلات تحصیلی کار کنید.

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا نیاز به الزامات خاصی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتنداز:

۱) دریافت نامۀ پذیرش از دانشگاه مقصد؛

اگر اپلیکیشن یا درخواست شما از سوی کمیتۀ پذیرش دانشگاه مدنظر پذیرفته شود، از طریق ایمیل برای شما پیشنهاد پذیرش ارسال خواهد شد.

۲) تأیید ثبت‌نام (CoE)؛

تأیید ثبت‌نام یا CoE مدرکی است که توسط مرکز ارائه‌دهندۀ آموزش صادر می‌شود و ثبت‌نام شما در یک دورۀ خاص را تأیید می‌کند. پس از اینکه پیشنهاد خود را پذیرفتید و سپردۀ (deposit) خود را پرداخت کردید، CoE برای شما ارسال می‌شود.

شما باید یک کپی از این سند را در درخواست ویزای خود بگنجانید تا دولت استرالیا مدرکی مبنی بر ثبت‌نام شما در دورۀ اعلام شده داشته باشد.

۳) اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی؛

دوره‌های آموزشی استرالیا به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. بنابراین، تسلط به این زبان و ارائۀ مدرک برای اثبات مهارت‌های زبانی الزامی است.

حداقل الزامات متفاوتی برای هر سطح تحصیلی وجود دارد و گاهی اوقات این الزامات را مؤسسات برای دوره‌های خاص بالاتر تعیین می‌کنند.

برای اطلاعات بیش‌تر، ویزای تحصیلی و آموزشی را در وب‌سایت وزارت امور داخلی استرالیا مشاهده کنید و برای شرایط زبان انگلیسی، وب‌سایت ارائه‌دهندۀ آموزش را بررسی کنید.

۴) GTE؛

باید بیانیه‌ای بنویسید که دو معیار را در نظر بگیرد:

الف) اینکه شما واقعاً برای تحصیل به استرالیا می‌آیید و نه دلیلی دیگری؛

ب) اینکه شما به‌طور موقت در استرالیا اقامت خواهید داشت و بعد از اتمام تحصیلات به کشور خود باز خواهید گشت.

در بیانیۀ خود، جزئیات مربوط به روابط خود با خانه (مانند دوستان و خانواده یا شغلی که باید به آن برگردید) را درج کنید. با گنجاندن این جزئیات، هم قصد شما برای بازگشت به وطن در پایان ویزا و هم قصد واقعی شما برای تحصیل در استرالیا را ثابت می‌کند.

۵) اثبات تمکن مالی؛

برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، باید ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود دارید.

برای اثبات تمکن مالی می‌توانید از دو راه اقدام کنید:

ارائۀ صورت حساب‌های بانکی و مدارک دال بر درآمد سالیانۀ والدین یا شریک زندگی.

۶) پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC).

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در استرالیا، شما باید پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را برای مدت اقامت خود داشته باشید. اگر مدرکی مبنی بر خرید این بیمه ارائه نکنید، درخواست ویزای دانشجویی شما رد خواهد شد.

چنانچه به‌دنبال تحصیل در استرالیا هستید، مطالب زیر را از دست ندهید:

تحصیل در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

برترین دانشگاه‌های استرالیا

۴. مهاجرت به استرالیا با ویزای تلنت

ویزای گلوبال تلنت یا استعدادهای جهانی راه را برای اقامت دائم متقاضیان با استعداد در استرالیا هموار می‌کند. از طریق این برنامۀ ویژه، استرالیا به‌دنبال حداکثر ۱۵۰۰۰ فرد بسیار ماهر و با استعداد از سراسر جهان در صنایع خاص است تا بتوانند در استرالیا زندگی و کار کنند.

هدف از این طرح، جذب استعدادهای برتر است. استرالیا امیدوار است با این ویزا بهترین و درخشان‌ترین افراد جهان را جذب کند.

برای دریافت این ویزا، داشتن رزومۀ تحصیلی خوب، چاپ مقاله‌ و داشتن معرف در استرالیا که در زمینۀ شما کار کرده باشد و شما را تأیید کند لازم است.

در صورت پذیرش، خوشبختانه از همان ابتدا اقامت استرالیا به شخص متقاضی داده می‌شود.

اگر به فکر درخواست ویزای تلنت هستید، فقط به نمرۀ ۴.۵ آیلتس نیاز دارید.

برای اطلاعات بیش‌تر دربارۀ نحوۀ مهاجرت از این طریق به صفحۀ ویزای گلوبال تلنت استرالیا مراجعه کنید.

ویزای گلوبال تلنت استرالیا

۵.مهاجرت به استرالیا با ویزای ۴۷۶

اگر شما جزو فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران هستید، یک فرصت تکرارنشدنی برای مهاجرت به استرالیا دارید. بله درست شنیدید! همۀ فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران می‌توانند اقامت هیجده‌ماهۀ استرالیا را دریافت کنند و از طریق آن به همراه خانوادۀ خود به استرالیا مهاجرت کنند.

این یک فرصت بسیار مناسب برای این افراد است که از طریق آن به مدت هیجده ماه به کشور استرالیا مهاجرت کنند و در این کشور زندگی و کار کنند و از این تجربۀ بی‌نظیر بهترین بهره‌وری را داشته باشند.

در مورد شرایط زبان انگلیسی، خوشبختانه نمرۀ آیلتس ۶ (یا آزمون معادل) با داشتن نمرۀ حداقل ۵ در هر مهارت کافی است. سن متقاضی باید کم‌تر از ۳۱ باشد و از زمان فارغ‌التحصیلی نباید بیش از دو سال گذشته باشد. فقط تعداد معدودی از دانشگاه‌ها در دنیا این فرصت را دارند تا از این ویزا استفاده کنند و به استرالیا مهاجرت کنند.

دقت داشته باشید که اگر پروندۀ خود را برای ویزای ۴۷۶ ارسال کنید و ویزای ۴۷۶ استرالیا را دریافت کنید، بعد از آن برای ویزای کار استرالیا از طریق مهارت و تخصص، امکان تغییر اطلاعات خود در پروندۀ ارسال‌شده را ندارید؛ لذا، از همان ابتدا برای دریافت ویزای ۴۷۶ استرالیا و مهاجرت به استرالیا مشورت‌های لازم را با وکیل مهاجرت به استرالیا داشته باشید.

6. مهاجرت به استرالیا با ویزای کارفرما

از دیگر روش‌های مهاجرت به استرالیا، می‌توان اسپانسرشدن کارفرما را برای مهاجرت به استرالیا ذکر کرد. اگر قصد داشته باشید که از طریق اسپانسر کارفرما برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید، لازم است که در ابتدا یک کارفرما را پیدا کنید که حاضر باشد شما را اسپانسر کند. توجه داشته باشید که اسپانسرشدن یعنی اینکه از طرف کارفرما برای شما درخواست شغلی رسمی فرستاده شود و ادارۀ مهاجرت استرالیا آن درخواست را تأیید کرده باشد.

درخواست شغلی تنها یک نامه نیست و تعهدات زیادی برای کارفرما ایجاد می‌کند. کارفرما باید ابتدا بیزینس خود را در ادارۀ مهاجرت استرالیا ثبت کند و سپس ثابت کند که برای آن شغل موردنظر هیچ فرد مقیم یا سیتی‌زن استرالیا نمی‌تواند آن شغل را دریافت کند.

برای درخواست شغل می‌توانید رزومۀ خود را به کارفرماهای استرالیایی ارسال کنید. مجاب‌کردن کارفرما بدون دیدار حضوری و به‌صورت اینترنتی کار ساده‌ای نیست و مهاجرت به استرالیا از این طریق کار دشواری است.

شاید بهتر باشد نگاهی به صفحۀ ویزای کار استرالیا داشته باشید.

7. مهاجرت به استرالیا با ویزای توریستی

یکی از روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای توریستی این کشور است. البته، در این روش برخلاف روش‌های قبل شما نمی‌توانید مدت زیادی در این کشور بمانید بلکه با دریافت ویزای توریستی استرالیا حداکثر می‌توانید برای مدت سه ماه در استرالیا بمانید و از مکان‌های دیدنی این کشور زیبا بازدید کنید. همچنین، می‌توانید با استفاده از ویزای توریستی استرالیا از اقوام و خویشاوندان خود در استرالیا دیدار کنید.

البته، یک امکان وجود دارد که بتوانید در مدت کوتاهی که در استرالیا هستید، کارفرمایی برای خود پیدا کنید و ایشان را قانع کنید تا در صورت تأیید مراجع قانونی برای شما دعوت‌نامه ارسال کند تا بتوانید از طریق ویزای کار استرالیا اقامت خود را دریافت کنید و به استرالیا مهاجرت کنید. البته، انجام این کار بسیار دشوار است.

درضمن، بعد از اینکه ویزای توریستی استرالیا به پایان رسید، باید استرالیا را ترک کنید تا شرط‌وشروط ویزای خود را حفظ کرده باشید. در غیر این صورت، حضور شما در استرالیا غیرقانونی بوده و بعد از ۲۸ روز، ساکن غیرقانونی استرالیا محسوب خواهید شد. تبدیل ویزای توریستی استرالیا به ویزای پناهندگی یا بشردوستانه را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم؛ زیرا بسیاری از افراد در این نوع پرونده‌ها ریجکت می‌شوند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای توریستی نسبت به دیگر روش‌های مهاجرت به استرالیا که در این مقاله ذکر کردیم، به هزینۀ کم‌تری نیازمند است. البته، همان‌طور که ذکر شد، ویزای توریستی استرالیا یک ویزای کوتاه‌مدت است که باید قبل از اتمام آن استرالیا را ترک کنید وگرنه مشمول اقامت غیرقانونی در این کشور می‌شوید.

جهت دریافت اطلاعات بیش‌تر دربارۀ شرایط مهاجرت به استرالیا، صفحۀ ویزای توریستی استرالیا را مطالعه کنید.

8.مهاجرت به استرالیا با ویزای ازدواج

همین ابتدا بگوییم که ما چیزی به نام ویزای ازدواج نداریم. در استرالیا دو نوع ویزا به نام: ویزای نامزد و همسر وجود دارد که در عرف به نام ویزای ازدواج استرالیا مطرح هستند. دولت استرالیا این امکان را فراهم کرده است تا افراد بتوانند به‌دلیل همسر و یا نامزد خود به استرالیا مهاجرت کنند.

ویزای نامزد

در ویزای نامزدی افراد هنوز تصمیم به ازدواج با یکدیگر نگرفته‌اند و قصد دارند که با ورود به استرالیا و شناخت بیش‌تر از همدیگر، در مورد ازدواج با هم تصمیم‌گیری کنند. ادارۀ مهاجرت به استرالیا به این افراد نه ماه زمان می‌دهد تا بعد از ورود به استرالیا ازدواج کنند. البته، برای دریافت ویزای نامزدی استرالیا دو طرف باید حتماً همدیگر را حداقل یک‌بار به‌صورت حضوری دیده باشند.

ویزای همسر

این ویزا مختص افرادی است که همسر آن‌ها مقیم یا سیتی‌زن استرالیا است و می‌خواهند بعد از ازدواج به استرالیا مهاجرت کنند. ابتدا به این افراد یک ویزای دوساله داده می‌شود تا به استرالیا مهاجرت کنند و بعد از آن اگر مشکلی وجود نداشت و رابطه همچنان ادامه داشت، این ویزا تبدیل به اقامت دائم می‌شود.

ویزای همسر به نام ویزای پارتنر نیز معروف است. ویزای پارتنر استرالیا برای افرادی است که هنوز با هم ازدواج رسمی نکرده‌اند اما حداقل یک سال است که با هم زندگی می‌کنند. برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای پارتنر، شرایط مشابه ویزای همسر است.

برخلاف تبلیغاتی که در مورد سهولت ویزای همسر استرالیا می‌شود، باید این نکته را به شما بگوییم که هزینه‌های مربوط به اپلای ویزای همسر بسیار بالا است. بر این اساس، برای ویزای همسر باید ۷۷۱۵ هزار دلار بابت اپلیکیشن پرداخت کنید. هزینه‌های وکیل نیز حدود ۳ هزار دلار استرالیا خواهد بود؛ بنابراین، توصیۀ ما این است که اگر از روش‌های دیگر می‌توانید برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنید، بهتر است از فکر دریافت ویزای همسر استرالیا خارج شوید؛ زیرا هزینۀ این روش بسیار بالا است.

9. مهاجرت به استرالیا با ویزای والدین

معیارهای واجد شرایط‌ بودن برای ویزای والدین استرالیا عبارتنداز:

متقاضی باید دارای فرزندی باشد که شهروند استرالیا، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند باشد؛

حداقل نیمی از فرزندان متقاضی ساکن دائم استرالیا باشند؛

فرزند متقاضی باید حداقل دو سال قبل از ارائۀ درخواست ویزا به‌طور قانونی در استرالیا زندگی کرده باشد؛

متقاضی باید اسپانسر داشته باشد؛

متقاضی باید معیارهای آزمون تعادل خانواده را داشته باشد؛

متقاضی باید شرایط سلامت جسمی و شخصیت را داشته باشد؛

اثبات تمکن مالی از سوی فرزندان برای حمایت از والدین الزامی است.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین شرایط متفاوتی دارد. سریع‌ترین روش برای مهاجرت از طریق ویزای والدین و دریافت اقامت دائم استرالیا روش پولی است. در این روش باید حدود ۵۰.۰۰۰ دلار هزینه شود که حدود سه سال به طول می‌انجامد.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای والدین همچنین می‌توانید از ویزاهای والدین به‌صورت موقت استفاده کنید. ویزای سه‌ساله مبلغ ۵.۰۰۰ دلار و ویزای پنج‌ساله مبلغ ۱۰.۰۰۰ دلار است. در این روش تست بالانس فامیلی موردنیاز نیست و فقط اگر یک فرزند در استرالیا باشد و ویزای اقامت و یا شهروندی داشته باشد، برای اقدام کافی است اما در این روش والدین مهاجرت دائم نمی‌کنند و به‌صورت موقت می‌توانند در استرالیا باشند.

راه‌های مهاجرت به استرالیا

راه‌های مهاجرت به استرالیا متعدد هستند. شما می‌توانید با توجه به ترجیحات و موقعیت خاص خود، مناسب‌ترین مسیر مهاجرت به استرالیا را انتخاب کنید.

در تمام مسیرهای مهاجرتی (تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و…)، اولین قدم درخواست ویزا است. انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که می‌توانید برای آن‌ها درخواست دهید. بنابراین، ابتدا باید تصمیم بگیرید که از چه مسیری باید اقدام کنید، سپس برای ویزای آن درخواست بدهید.

بهترین مسیرهای مهاجرت به استرالیا

گفتیم که از مسیرهای گوناگونی می‌توانیم به استرالیا مهاجرت کنیم. برخی از مسیرهای مهاجرت درنهایت منجر به اقامت دائم این کشور می‌شوند اما اینکه کدام روش بهترین است، بستگی به شرایط هر فرد دارد.

یک روش الزاماً برای همه ایده‌آل نخواهد بود. بهترین روش با توجه به شرایط هر فرد تعیین می‌شود. ممکن است برای یک نفر مسیر مهاجرت تحصیلی بسیار مناسب باشد درحالی‌که برای یک نفر دیگر، روش سرمایه‌گذاری و کارآفرینی بهترین باشد.

مشاورین مؤسسۀ مهاجرتی ایران استرالیا با توجه به شرایط شما و لحاظ کردن مزایا و معایبِ هر یک از گزینه‌های مهاجرتی، مطمئن‌ترین و کم‌هزینه‌ترین مسیر را به شما معرفی خواهند کرد.

هزینه‌های مهاجرت به استرالیا

هزینۀ مهاجرت به استرالیا یکی از مهم‌ترین سؤالاتی است که علاقه‌مندان به مهاجرت می‌پرسند. همان‌طور که اشاره شد، مهاجرت به استرالیا شیوه‌های مختلفی دارد و هر شیوه دارای هزینه‌های مخصوص‌ به‌ خود است. مهاجرت به استرالیا طیف وسیع و گسترده‌ای از هزینه‌ها را شامل می‌شود که بسته به نوع هر ویزا با هم متفاوت هستند.

هزینه‌ها شامل ترجمۀ مدارک، ویزا، بلیت، مسکن و سایر هزینه‌های پیش‌رو است.

چه از طریق وکیل و چه خودتان قصد داشته باشید اقدام کنید، تمامی هزینه‌های فوق باید توسط شما انجام شود. درواقع، فارغ از اینکه پروندۀ شما را به‌صورت قانونی وکیل انجام دهد یا خیر، این هزینه‌ها را شما باید متحمل شوید. در مورد هزینۀ مربوط به وکیل نیز نکتۀ بسیار مهمی وجود دارد که در بخش بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

هزینه وکیل مهاجرت به استرالیا

متأسفانه در مورد هزینۀ وکیل مهاجرت به استرالیا تبلیغات فراوانی انجام می‌شود که برخی از آن‌ها گمراه‌کننده است. توصیه می‌کنیم قبل از اینکه با وکیل قرارداد ببندید، در این زمینه تحقیق بیش‌تری کنید.

قبل از هر اقدام و تصمیمی با شخص وکیل، جلسه‌ای حداقل یک‌ساعته داشته باشید و بدون واسطه با شخص ایشان صحبت کنید. حتماً تأکید کنید که می‌خواهید شخص وکیل امور شما را انجام دهد.

در این جهت شما می‌توانید با عضویت در گروه تلگرامی ما در جلسات رایگان گپ با آقای هماپور شرکت کنید.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم به صفحۀ وکیل مهاجرت به استرالیا مراجعه کنید و مطالب داخل این صفحه را مطالعه کنید تا خدای‌نکرده بعداً پشیمان نشوید.

شرایط تولد فرزند در مهاجرت به استرالیا

شاید شما هم شنیده باشید که در صورت فرزنددارشدن در خاک استرالیا، امتیاز شهروندی استرالیا به فرزند شما اعطا خواهد شد. چنین چیزی صحیح نیست. اتفاقاً استرالیا روی این مورد بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند. به این صورت که اگر یکی از والدین ویزای اقامت دائم نداشته باشند، با تولد فرزند هیچ اتفاق خاصی برای فرزند نمی‌افتد.

برای مثال، اگر با ویزای توریستی به کشور استرالیا سفر کنید و در آنجا صاحب فرزند شوید، به فرزند شما پاسپورت و یا اقامت استرالیا داده نمی‌شود. این قانون برخلاف قوانین کشورهای کانادا و آمریکا است. پس اگر قصد دارید با مهاجرت به استرالیا برای فرزند تازه‌به‌دنیاآمده تابعیت بگیرید، این کار امکان‌پذیر نیست.

تنها در یکی از دو حالت زیر، فرزند متولدشده در خاک استرالیا می‌تواند تابعیت استرالیا را بگیرد:

الف) یکی از پدر و مادر صاحب اقامت دائم استرالیا باشند و فرزند نیز داخل خاک استرالیا متولد شود.

ب) یکی از پدر و مادر صاحب پاسپورت استرالیا باشند. در این حالت چه تولد داخل استرالیا و چه خارج استرالیا صورت بگیرد، فرزند نیز صاحب تابعیت خواهد شد.

مهاجرت به استرالیا از مسیر پناهندگی

این مورد نیز از روش‌هایی است که راهزنان مهاجرت به استرالیا در مورد آن تبلیغات زیادی می‌کنند و آن را جزو انواع مهاجرت به استرالیا ذکر می‌کنند. ما در مجموعۀ ایران استرالیا صادقانه به شما می‌گوییم که بهتر است به این روش فکر نکنید و آن را از گزینه‌های خود خارج کنید. دلیل این مسئله نیز این است که استرالیا سال‌هاست سیاست‌های بسیار سختگیرانه‌ای در زمینۀ پذیرفتن پناهندگان اتخاذ کرده است.

ازجمله نکاتی که در این زمینه باید مدنظر قرار دهید، این است که اولاً استرالیا مرزهای آبی خود را سال‌هاست که بسته نگه داشته است و هر شخصی از طریق مرز آبی وارد این کشور شود، از همان مرز آن شخص را به جزایر دوردست تبعید می‌کنند.

ثانیاً اگر شخص از طریق هوایی (برای مثال) با ویزای تحصیلی و یا توریستی وارد کشور شود و سپس اقدام به پناهندگی نماید، در این حالت نیز ۹۵درصد پرونده‌ها در ادارۀ مهاجرت رد می‌شوند. به شما توصیه نمی‌کنیم هزینه و وقت خود را برای این پروسه هدر دهید. مهاجرت از راه‌های قانونی بسیار بهتر و منطقی‌تر است.

دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا و عضویت در کانال تلگرامی مجموعه ایران استرالیا

پیوستن به کانال تخصصی سرمایه‌گذاری استرالیا

در این مقاله با صفر تا صد دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا آشنا شدید. البته لازم است بدانید توضیحات هیچ یکی از ویزاها را نمی‌توان در یک مقاله خلاصه کرد. همه‌ی آن‌ها ابعاد و نکاتی دارند که نمی‌توانیم آن‌ها را در یک مقاله بگنجانیم.

در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر حتما به کانال تلگرامی ما بپیوندید.

عضویت در کانال تلگرامی ایران استرالیا کاملا رایگان است. به همین سادگی شما می‌توانید به صورت رایگان به حجم زیادی از اطلاعات دسترسی داشته باشید.

کلام پایانی

در مقاله‌ای که از محضرتان گذشت، تلاش کردیم که همه‌چیز درمورد مهاجرت به استرالیا را به‌صورت منصفانه و بدون پیش‌داوری بیان کنیم. ما در این مقاله، تلاش کردیم که روش‌های مهاجرت به استرالیا را به‌صورت کامل بیان کنیم تا این مقاله به راهنمای مهاجرت به استرالیا برای کسانی که قصد آن را دارند تبدیل شود.

از دید ما بهترین روش مهاجرت برای هرکسی متفاوت است و هرکسی باید شرایط مهاجرت به استرالیا را با توجه‌ به ویژگی‌های خود در نظر بگیرید. ممکن است برای یک فرد، مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار بهترین روش مهاجرت به استرالیا باشد و برای فرد دیگر، مهاجرت تحصیلی به استرالیا گزینۀ مناسب‌تری باشد.

آنچه ما در مجموعۀ بزرگ ایران استرالیا به‌عنوان سرلوحۀ کار خود قرار داده‌ایم، این است که هر فردی که به ما مراجعه می‌کند، آرزوهای بزرگ خود را دارد که ما وظیفه داریم تا حد امکان او را در دستیابی به آرزوهایش کمک کنیم. البته، ما هرگز امید واهی به هیچ کسی نمی‌دهیم. اگر همان ابتدای کار به این نتیجه برسیم که فرد شانس قابل‌توجهی برای مهاجرت به استرالیا ندارد، به او می‌گوییم و هرگز هزینه‌ای از او دریافت نمی‌کنیم.

اگر شما هم پس از مطالعۀ این مقاله فکر می‌کنید که شرایط مناسبی برای مهاجرت به استرالیا دارید، توصیه می‌کنیم که فرم ارزیابی رایگان ایران استرالیا را تکمیل کنید تا کارشناسان ما یک ارزیابی ابتدایی و رایگان از شرایط شما انجام دهند. مطمئن باشید تنها در صورتی پروندۀ شما را برعهده می‌گیریم که نسبت به موفقیت آن اطمینان داشته باشیم.

پرسش و پاسخ

بهترین روش مهاجرت به استرالیا چیست؟

شرایط هرکسی متفاوت است و نمی‌توان روش خاصی را برای همگان معرفی کرد. با این‌ حال، ویزای بیزینسی و کاری جزو محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا به شمار می‌روند.

نحوۀ مهاجرت به استرالیا چگونه است؟

برای مهاجرت به استرالیا ابتدا باید برای دریافت ویزای این کشور اپلای کنید. نوع ویزای درخواستی نیز بستگی به شرایط شما خواهد داشت.

نمرۀ زبان برای مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

نمرۀ زبان با توجه‌ به روش مهاجرت به استرالیا متفاوت است. در برخی از روش‌های مهاجرت به استرالیا اساساً احتیاجی به ارائۀ نمرۀ زبان نیست.

شرایط مهاجرت به استرالیا چیست؟

اگر تحصیلات و سطح زبان خوبی دارید، ممکن است واجد شرایط باشید. اگر کسب‌وکاری دارید، ممکن است روش سرمایه‌گذاری برای شما مناسب‌تر باشد.

آیا مهاجرت به استرالیا آسان است؟

خیر. مهاجرت به استرالیا رقابتی است. برای انجام آن باید عزم قوی داشته باشید.

هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

اگر به‌صورت تحصیلی مهاجرت می‌کنید، سالانه حدود ۳۵ هزار دلار و اگر به‌صورت سرمایه‌گذاری مهاجرت می‌کنید، ۲۰۰ هزار دلار استرالیا و برای روش‌های کاری، حدود ۵ تا ۱۰ هزار دلار هزینه نیاز است.

راحت‌ترین راه مهاجرت به استرالیا چیست؟

راحت‌ترین راه مهاجرت به استرالیا این است که از طریق اقامت دائم وارد این کشور شوید اما دریافت این نوع ویزا سختی‌های خود را نیز به همراه دارد.

برای رفتن به استرالیا چه مقدار پول در حساب بانکی خود نیاز دارم؟

برای ویزای کاری ۱۰ هزار دلار، ویزای سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلار و برای ویزای تحصیلی ۳۵ هزار دلار نیاز است.

سن مناسب برای مهاجرت به استرالیا چیست؟

با ویزای تحصیلی ۲۰ تا ۲۵ سال، با ویزای کاری ۲۵ تا ۳۲ و با ویزای سرمایه‌گذاری ۳۳ تا ۵۰ سال.

چه مقدار پول برای مهاجرت به استرالیا نیاز دارم؟

بسته به اینکه با چه ویزایی مهاجرت می‌کنید، میزان حساب بانکی شما می‌تواند متفاوت باشد.

آیا ارزش دارد که به استرالیا بروم؟

استرالیا کشوری پیشرفته و ثروتمند با آب‌وهوای مناسب، یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت است.

ارزان‌ترین شهر برای مهاجرت به استرالیا کدام است؟

آدلاید یکی از ارزان‌ترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت است.

آیا مهاجرت به استرالیا گران است؟

باید دید کدام روش مدنظر شما است اما به‌طورکلی، برای مهاجرت باید حداقل ۵.۰۰۰ دلار داشته باشید.

راه‌های مهاجرت به استرالیا برای من که بیزینس دارم چیست؟

بهترین راه مهاجرت به استرالیا برای شما ویزای کارآفرینی است.

آخرین دیدگاه‌ها