ویزای استارت آپ استرالیا

خانه|ویزای استارت آپ استرالیا

معرفی خدمات شرکت

آخرین آپدیت: امروز

مجموعه ایران استرالیا مرجع تخصصی  برای ثبت شرکت

با ما بیزینس خود را در استرالیا راه‌اندازی کنید.

ویزای استارت آپ استرالیا چیست؟

ویزای استارت آپ استرالیا برای افرادی است که می‌خواهند با یک ایده‌ی نو درزمینهٔ‌ی:

تجاری‌سازی یک محصول یا سرویس در استرالیا

و روی گسترش یک کمپانی و بیزینس در استرالیا کار کنند.

ایده شما نمی‌تواند درزمینهٔ ساخت‌وساز و یا استخدام نیروی انسانی و یا خرید یک بیزینس و یا فرانچرایزی که موجود و در حال کار است باشد.

ویزای کارآفرینی استرالیا یکی از بهترین و محبوب‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به استرالیا است. اگر هدف شما از مهاجرت به استرالیا راه‌اندازی کسب‌وکار خود در استرالیا است، ویزای 188 برای شما بهترین انتخاب است.

در ادامه همراه ما باشید تا تمامی جوانب ویزای 188 استرالیا را بررسی کنیم و به تمام سؤالات شما پاسخ دهیم. اگر قصد دارید از این راه به استرالیا مهاجرت، حتماً تا پایان همراه ما باشید.

ویزای استارت آپ استرالیا و خلاصه شرایط

 • سن حداکثر ۵۵ سال باشد.
 • حداقل آیلتس ۶ در هر مهارت و یا نمره معادل آن برای نفر اصلی و نمره ۴.۵ برای همراهان بالای ۱۸ سال
 • باید برای طرح خود از یک سازمان نامه ساپورت دریافت کنید.
 • نفر اصلی پرونده باید بعد از ورود به استرالیا ایده خود را پیاده کند تا به او و خانواده (همسر و فرزندان) اقامت دائم بدهند.

ویزای استارت آپ استرالیا و نحوه اقدام

جهت دریافت ویزای استارت آپ استرالیا شما باید با یکی از ساپورتر ها مذاکره کرده و با آن‌ها توافق کنید و بعدازآن بر اساس توافقی که با آن ساپورتر کرده‌اید، برای گرفتن نامینیشن یا پذیرش یا همان دعوت‌نامه از همان ایالت اقدام کنید. بعدازاینکه پذیرش ایالت را دریافت کردید می‌توان گفت که بخش مهم کار انجام‌شده است.

ویزای استارت آپ استرالیا و هزینه و مدت‌زمان آن

مدت‌زمان دریافت ویزای فوق حدود ۲ سال می‌باشد که البته بستگی به شرایط ایالت و اداره مهاجرت استرالیا دارد. هزینه‌های قانونی که باید به دولت استرالیا پرداخت شوند عبارت‌اند از:

متقاضی اصلی: 4115 دلار استرالیا
نفر همراه: 2060 دلار استرالیا
فرزندان هرکدام: 1030 دلار استرالیا

هزینه‌های فوق شامل هزینه وکیل نمی‌باشد و می‌بایست مستقیماً به دولت استرالیا پرداخت شود.

سرانجام ویزای استارت آپ استرالیا

ویزای استارت آپ استرالیا یک ویزای 5 ساله است. در طول این پنج سال هر زمان ۲ سال روی ایده خودکار کرده باشید (در صورت گذشت 3 سال از زمان دریافت ویزا) می‌توانید برای اقامت دائم خود درخواست خود را ارسال کنید. هنگام ثبت پرونده می‌توانید داخل یا خارج از خاک استرالیا باشید.

شما باید نشان دهید که کارآفرینی موفق داشته‌اید. نحوه نمایش این کارآفرینی موفق به‌صورت زیر خواهد بود:

روزی که شما برای اقامت دائم اقدام می‌کنید باید:

 1. سه سال از ویزای شما گذشته باشد.
 2. دو سال از نوآوری شما و پیاده‌سازی آن گذشته باشد.
 3. برای اثبات نوآوری‌تان باید یکی از دو شرط زیر را انجام داده باشید:

الف- داشتن دو شاخص موفق (key success factors)
ب- داشتن یک شاخص موفقیت (key success factors) و سه شاخص حمایت‌کننده موفقیت (supporting success factors)

شاخص‌های موفقیت (key success factors) شامل موارد زیر هستند:

 • استخدام ۲ کارمند در استرالیا که اقامت و یا شهروندی داشته باشند.
 • ایجاد درآمد ۳۰۰ هزار دلار در یک سال
 • دریافت ممتد فاند و یا جذب سرمایه بابت ایده خودتان در استرالیا
 • filing a provisional patent or acquiring a standard or innovation patent
 • مشارکت در یک پروژه با دانشگاهی در استرالیا
 • فرو ایده‌تان در استرالیا باقیمت حداقل ۲ میلیون دلار

شاخص‌های حمایت‌کننده موفقیت (supporting success factors) موارد زیر هستند:

 • تطبیق ایده نوآورانه شما در قسمت‌های دیگری از بیزینس
 • دریافت تأییدیه موفقیت از نماینده‌ای در یک ایالت
 • دریافت نامینیشن از یک corporate sector
 • ایجاد حداقل یک بیزینس دیگر و یا مشارکت در دو بیزینس دیگر
 • دریافت یک جایزه رسمی یا یک recognition
 • دریافت فاند و یا شمارکت در دریافت فاند عموم

فعالیت شما نباید درزمینهٔ های ساخت‌وساز و یا استخدام کارگزار و یا خرید یک بیزینس موجود در استرالیا و یا خرید یک فرانچرایز نمی‌تواند باشد.

ویزای استارت آپ استرالیا و واقع‌گرایی

با توجه به اینکه ایده‌های زیادی در استرالیا وجود دارند ایجاد یک ایده که بتوانید یک ساپورتر استرالیایی را با خود همراه کنید ممکن است کمی در عمل سخت باشد. مگر ایده شما خاص باشد و بتوانید یک ساپورتر را با خود همراه کنید که از ایده شما استقبال نماید.

به تازگی ایالت استرالیای جنوبی این امکان را فراهم ساخته که بتوانید از مسیر تعریف‌شده این ایالت ایده نوآورانه خود را به تائید ساپورتر ها برسانید و از این مسیر اقدام کنید.

ویزای استارتاپ استرالیا و نوع ایده

و اما ایده شما نمی‌تواند روی هر موضوعی باشد. به‌طورکلی تأکید روی این است که ایده شما باید روی تجاری‌سازی یک محصول و یا خدمات در استرالیا باشد. همچنین ایده شما می‌تواند روی توسعه یک بیزینس و یا کمپانی باشد که در حال حاضر وجود دارد.

ویزای استارت آپ استرالیا و عدم پذیرش

در حالت‌های زیر شما نمی‌توانید برای ویزای استارت اپ استرالیا پذیرش دریافت کنید.

 1. حالتی که شما می‌خواهید یک شعبه یا فرانچایز ایجاد کنید.
 2. حالتی که می‌خواهید یک بیزینس را خریداری کنید.
 3. اگر بخواهید روی فعالیت‌های ساخت‌وساز کارکنید.
 4. فعالیت‌هایی که می‌خواهید تمرکز خود را روی استخدام نیروی کارگر کنید. درواقع فعالیت‌هایی که ایده شما با تمرکز بر روی نیروی انسانی کارگر باشد.

این ۴ گزینه، موردپذیرش نمی‌باشند.

ویزای استارت آپ استرالیا و شرایط پذیرش هر ایالت

هر ایالت از ایالت‌های استرالیا شرایط خاصی را برای ویزای استارت آپ استرالیا (فارغ از شرایط یکسان اداره مهاجرت) اعلام می‌کند. در زیر به تفکیک هر ایالت می‌توانید شرایط هر ایالت را بررسی کنید.

ویزای استارت آپ استرالیا در ایالت استرالیای جنوبی (جدید)

برنامه ویزای استارت آپ ایالت استرالیای جنوبی که به‌تازگی راه‌اندازی شده برنامه‌ای است ایده آل برای آن‌ها که دارای ایده‌ای نوآورانه برای راه‌اندازی یک بیزینس در استرالیای جنوبی هستند. ایده‌ای که می‌تواند و دارای این قابلیت هست که در برهه زمانی 5 ساله ویزای 188، شرایط و معیارهای ویزای ساب کلاس 188 اداره مهاجرت را برآورده کند.

بنابراین اگر دارای مدرک زبان معادل 6 آیلتس در هر مهارت هستید و قصد زندگی در استرالیای جنوبی رادارید این ویزا مناسب شماست به‌شرط آنکه آماده راه‌اندازی یک ایده در این ایالت باشید که دارای پتانسیل تبدیل‌شدن به یک استارت آپ با رشد بالا و پتانسیل قوی در آینده باشد.

شرایط اقدام برای ویزای استارت آپ استرالیای جنوبی

برای اینکه بتوانید حائز شرایط این ویزا باشید باید اطلاعات دقیق در مورد فعالیت تجاری کارآفرینی پیشنهادی را، با نشان دادن موارد زیر ارائه کنید:
1) شما دارای دانش، تخصص یا سابقه کار در محصول یا خدمات موردنظر هستید.
2) پلن پیشنهادی شما دارای پتانسیل تبدیل‌شدن به یک استارت آپ با رشد بالا و پتانسیل آینده برای استخدام کارمندانی از استرالیای جنوبی خواهد بود.
3) پروژه شما بیشتر دارایی‌ها و کارکنان خود را از استرالیای جنوبی خواهد داشت.
4) بتوانید نامه پشتیبانی از یکی از ارائه‌دهنده‌های منتخب ایالت ارائه کنید مبنی بر اینکه فعالیت تجاری کارآفرینی پیشنهادی شما را بررسی و تأیید کرده است.
5) نمره آزمون زبان معادل 6 آیلتس را بعد از دریافت نامه ساپورت و هنگام ثبت EOI ارائه دهد.

نکات حائز اهمیت برای استارت آپ استرالیای جنوبی

برای برآوردن شرایط دریافت دعوت‌نامه برنامه ساب کلاس 188e ایالت استرالیای جنوبی این نکات هم باید مدنظر قرار گیرند:

 • متقاضیان 55 سال به بالا در زمان دعوت‌نامه باید نشان دهند که فعالیت کارآفرینی پیشنهادی برای استرالیا جنوبی از مزایای اقتصادی استثنایی برخوردار خواهد بود.
 • دارندگان ویزای تحصیلی قادر به اقدام برای این ویزا نیستند.
 • مسیر دریافت اقامت دائم این ویزا پس از سه سال از گذشت ویزا و ۲ سال از ایجاد ایده و در صورت ایفای تعهدات و شرایط تصریح‌شده در همین مقاله در دسترس خواهد بود.
 • اولویت با پیشنهاد‌هایی است که ذیل 9 سکتور یا بخش اولویت‌دار ایالت استرالیا جنوبی باشد.

9 اولویت اقتصادی و صنعتی استرالیای جنوبی برای طرح 2030:

اولویت‌های رشد اقتصادی استرالیای جنوبی در قالب طرح استراتژیک رشد صنعتی این ایالت تا سال 2030 ارائه‌شده است و در حال حاضر در حال اجراست. این طرح در واقع نقشه راه سکتورهای صنعتی و اقتصادی برای رسیدن به اهداف مشخص تا سال 2030 می‌باشد. این اهداف شامل رشد اقتصادی و صنعتی و همچنین ایجاد مشاغل جدید در ایالت می‌باشد و در سکتور به‌طور جداگانه شامل برنامه‌های خاص می‌باشد.

این طرح با توجه به سکتورهای اقتصادی در 9 بخش بررسی می‌شود:

1- توریسم: از اهداف ریشه‌ای این طرح این است که هزینه‌هایی که توریست‌ها در سال 2018 به میزان 6.8 میلیارد دلار کرده‌اند را به رقم 12.8 میلیارد دلار در سال 2030 برساند و انتظار می‌رود 16000 شغل جدید در سال 2030 در این صنعت ایجاد شود.

2- آموزش بین‌المللی: از اهداف ریشه‌ای این طرح، افزایش آورده این صنعت از 1.8 میلیارد دلار در سال 2018 به 3 میلیارد دلار در سال 2030 می‌باشد. همچنین افزایش ثبت‌نام‌های سیستم آموزش بین‌المللی از 38 هزار نفر در سال 2018 به 71 هزار نفر در سال 2030 و نیز ایجاد 23500 شغل جدید در سال در این صنعت مور انتظار می‌باشد.

3- صنایع دفاعی: مهم‌ترین هدف ریشه‌ای این طرح ایجاد 4000 شغل مستقیم در صنعت کشتی‌سازی در سال 2030 می‌باشد.

4- صنایع غذایی، نوشیدنی و Agribusiness: هدف نهایی این طرح رسیدن به 23 میلیارد دلار درآمد خالص از این صنعت در سال 2030 می‌باشد. این رقم در سال 2018 با 15.2 میلیارد دلار برابر بوده است.

5- فرا تکنولوژی: هدف نهایی این طرح رسیدن به 365 میلیون دلار ارزش‌افزوده ناخالص در سال 2030 از ارزش‌افزوده ناخالص 204 میلیون دلار در سال 2018 می‌باشد.

6- بهداشت، درمان و تولیدات داروئی: انتظار می‌رود ارزش‌افزوده این صنعت از رقم 2.3 میلیارد دلار در سال 2018 به 5 میلیارد دلار در سال 203 برسد.

7- انرژی و معدن: رسیدن به صادرات 13 میلیارد دلار در سال 2030 از میزان 5 میلیارد دلار در سال 2018 از اهداف نهایی این طرح است.

8- صنایع فضایی: رسیدن به رشد 5.8 درصد سالانه در سال 2030 که در سال 2018 برابر با 3.3 درصد بوده است، در کنار رسیدن به ارزش‌افزوده ناخالص این صنعت از 140 میلیون دلار در سال 2018 به 250 میلیون دلار در سال 2030 اهداف نهایی این بخش در صنعت می‌باشند.

9- صنایع خلاقانه: این صنایع به ده زیرشاخه تبدیل می‌شود و صنایع و سکتورهایی از قبیل تبلیغات، برادکستینگ، موسیقی، صنعت چاپ، بازی‌های کامپیوتری، تولیدات تلویزیون و سینما، طراحی، معماری، صنعت مد، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی در این سکتور اصلی قرار دارند.
این طرح برای رسیدن به هدف 2.1 میلیارد دلار ارزش‌افزوده در سال 2030 از میزان 1.2 میلیارد دلار در سال 2018 برنامه‌ریزی شدن است.

5 سرویس‌دهنده استارات آپ مورد تایید ایالت استرالیای جنوبی جهت صدور letter of Suppoer

1. Stone & Chalk: این انجمن در حوزه تخصصی راه‌اندازی و توسعه استارت آپ وسیع‌ترین عرصه فعالیت در استرالیاست که در سیدنی، ملبورن و آدلاید مستقر است؛ و یکی از service provider های استارت آپ محسوب می‌شود. در ملبورن، سیدنی و آدلاید مراکز فعال دارد. زمینه فعالیت این سرویس‌دهنده در حوزه فرا تکنولوژی (HiTeck) بوده و هر سکتور با موضوع فراتکنولوژی توسط این شرکت سرویس‌دهی می‌شود. چند نمونه از قدرتمندترین شرکت‌هایی که با این سرویس‌دهنده کار می‌کنند، شرکت‌های آمازون، گوگل،Myriota (فعالیت در سطح بین‌المللی در حوزه IOT،nanosatellite، تحقیقات گسترده و عمیق در صنعت تلکام) و موسسه ماشین لرنینگ استرالیا می‌باشند. بخش علوم هوا-فضا در این شرکت به‌طور ویژه با شرکت‌های Myriota،Smartsat CRC و Australian Space Agency همکاری‌های مشترک دارد.

2. New Venture Institute (NVI): موسسه Flinders New Venture بخش ویژه تحقیقاتی دانشگاه Flinders می‌باشد که دربرترین منطقه نوآوری استرالیا در تونسلی واقع‌شده است، طیف وسیعی از برنامه‌ها و خدمات را به استارتاپ ها و مشاغل در شش حوزه متمرکز تولید پیشرفته؛ انرژی، آب و پایداری، سلامت، شراب، گردشگری و کشاورزی ارائه می‌کند.

3- Moonshots: سنگ بنای این شرکت خلاقیت در حوزه استارت آپ می‌باشد و حوزه فعالیت آن علوم فضائی، بایوتکنولوژی، هوش مصنوعی و فرا تکنولوژی، کشاورزی، آموزش و صنایع دفاعی می‌باشد. این شرکت یکی از ارائه‌دهندگان فضای فیزیکی به کارآفرینان استرالیا جهت همفکری و مشاوره می‌باشد. سه مورد از معتبرترین شرکت‌هایی که با Moonshots فعالیت استارت آپی دارند، Numedico، ResearchSat و Loftus Technology می‌باشند.

4- ThincLab: این سرویس‌دهنده توسط Adelaide Business School اداره می‌شود که درواقع مهم‌ترین بخش آموزش تجارت و بازرگانی University of Adelaide می‌باشد. این موسسه در پنج نقطه از جهان فعال است و در 28 سال گذشته از کارآفرینان در مراحل اولیه خود حمایت کرده و انکوباتوری تخصصی در زمینه‌های فنّاوری کشاورزی و غذا بوده است. حوزه تخصصی فعالیت ThncLab شامل، کشاورزی، هوش مصنوعی و دیپ تکنولوژی، بهداشت درمان و صنایع دارویی، امنیت شبکه و فاین تک می‌باشد.

5- The Innovation & Collaboration Centre (ICC): موسسه ICC دارای برنامه‌های ویژه‌ای برای حمایت از استارت آپ هاست. یک برنامه شتاب‌دهنده سه‌ماهه دارد که شامل کارگاه‌های آموزشی ویژه بنیان‌گذاران، مشاوره تجاری یک‌به‌یک و پشتیبانی از توسعه تجاری شرکت‌های دانش‌بنیان استدارای سابقه پشتیبانی از راه‌اندازی فناوری‌های پیشرفته و نرم‌افزاری است که مطابق با طرح توسعه بخش فناوری پیشرفته استرالیای جنوبی و همچنین استراتژی بخش فضایی این ایالت است و از سال 2015 بیش از 100 شرکت نوپا را پشتیبانی کرده است. سکتورهای فضا، فناوری پیشرفته و بنگاه‌هایی اجتماعی موردحمایت این موسسه قرار دارند.

ویزای استارت آپ استرالیا و سؤالات متداول

آیا کشور استرالیا ویزای استارت‌آپ دارد؟

بلی، اما این ویزا در استرالیا با کانادا متفاوت است.

آیا ویزای استارت آپ استرالیا با ویزای کارآفرینی یکی است؟

خیر. ویزای کارآفرینی مرسوم‌تر از استارت آپ می‌باشد.

چگونه می‌توانم یک استارت آپ در استرالیا راه‌اندازی کنم؟

اگر بتوانید از سازمانی تایید بگیرید می‌توانید ایده خود را شروع کنید.

می‌خواهم از روش سرمایه‌گذاری به استرالیا بروم. استارت آپ بهتر است یا کارآفرینی؟‌

روش کارآفرینی نیاز به انتقال سرمایه دارد اما راحت تر است. استارت اپ انتقال سرمایه ندارد اما نیاز به راه اندازی ایده خود دارید.

آخرین دیدگاه‌ها