ویزای کارآفرینی استرالیا – ویزای ۱۸۸ استرالیا

خانه|ویزای تحصیلی استرالیا

معرفی خدمات شرکت ایران استرالیا

آخرین آپدیت: امروز

مجموعه ایران استرالیا مرجع تخصصی  برای ثبت شرکت

با ما بیزینس خود را در استرالیا راه‌اندازی کنید.

اشتراک تجربه موفق ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

امروزه داشتن تحصیلات عالی از یک دانشگاه معتبر، تأثیر بسیاری در موفقیت افراد ایفا می‌کند. همین مسئله سبب شده است که بسیاری به‌دنبال تحصیل در کشورهای خارجی برای داشتن مدرک معتبر باشند. یکی از مهم‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی در جهان، کشور استرالیا است که به‌دلیل دانشگاه‌های معتبر و کیفیت زندگی بالا، به مقصد بسیاری از دانشجویان خارجی تبدیل شده است.

برای اینکه بتوانید در استرالیا تحصیل کنید، علاوه‌بر اخذ پذیرش از دانشگاه مدنظر نیازمند گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا هستید. لازم به ذکر است که اخذ ویزای دانشجویی استرالیا نیازمند به آشنایی کامل با قوانین و مقررات مهاجرتی استرالیا است و هرگونه اشتباه در این فرایند ممکن است به مردودشدن ویزای دانشجویی ختم شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با ابعاد کامل ویزای تحصیلی استرالیا آشنا کنیم و به سؤالات احتمالی شما در این باره پاسخ دهیم؛ بنابراین لطفاً ما را تا پایان همراهی کنید.

7 مزیت ویزای تحصیلی استرالیا

دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و تحصیل در این کشور مزایای زیادی به همراه دارد که در این قسمت به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1. کیفیت بالای سطح زندگی در استرالیا

کیفیت بالای زندگی در استرالیا، بر جذابیت‌های بین‌المللی آن افزوده است. استرالیا در اغلب حوزه‌های شاخص زندگی بهتر، در رده‌های نخست قرار دارد و جزو بهترین کشورهای جهان محسوب می‌شود.

2. فرصت تحصیل در مراکز آموزشی معتبر و بین‌المللی

به‌طور کلی، دانشگاه‌های استرالیا از شهرت علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و بسیاری از آن‌ها در رنکیک‌های جهانی جزو بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. برای آشنایی با جایگاه دانشگاه‌های استرالیا، توصیه می‌کنیم در صفحۀ دانشگاه‌های استرالیا با آن‌ها آشنا شوید.

3. فرصت کار هم‌زمان با تحصیل

برخلاف بسیاری از مقاصد تحصیلی که برای کارکردن دانشجویان محدودیت‌های فراوانی وضع کرده است، ویزای دانشجویی استرالیا به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا در حین تحصیل، کار نیمه‌وقت نیز داشته باشند.

بر این‌ اساس، شما در طول تحصیل، چهل ساعت در هر دو هفته و در زمان تعطیلات دانشگاه نیز به‌صورت نامحدود از امکان کارکردن برخوردارید. باتوجه‌ به اینکه دانشگاه‌ها در استرالیا دارای یک تعطیلات سه‌ماهه در تابستان و یک تعطیلات یک‌ماهه در زمستان هستند، کار دانشجویی در این کشور می‌تواند تا حد زیادی مخارج دانشجویان را تأمین کند.

4. فرصت کار پس از فارغ‌التحصیلی

یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی استرالیا این است که شما این امکان را دارید تا پس از اتمام تحصیلات خود، در صورت وجود شرایط بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. داشتن شغلی پس از فارغ‌التحصیلی در استرالیا می‌تواند به اولین گام شما برای درخواست اقامت طولانی‌تر در این کشور و یا اخذ شهروندی استرالیا تبدیل شود.

ویزای کار پس از تحصیل در استرالیا که به ویزای ۴۸۵ معروف است، فرصت بی‌نظیری را فراهم می‌کند تا دانشجوها بتوانند همراه با کارکردن در استرالیا، رؤیای اقامت دائم در این کشور را به واقعیت تبدیل کنند.

5. به همراه بردن اعضای خانواده

یکی دیگر از مزایای ویزای تحصیلی استرالیا این است که می‌توانید اعضای خانوادۀ خود را همراه با خود به این کشور ببرید. بدین ترتیب، شما می‌توانید همسر و یا فرزندان خود را به استرالیا ببرید و از لذت تحصیل در کنار خانواده بهره‌مند شوید.

6. تحصیل در یک کشور انگلیسی‌زبان

بسیاری از دانشجویانی که در کشورهای دیگر ادامۀ تحصیل می‌دهند، مجبور می‌شوند زبان آن کشور را از ابتدا بیاموزند و همین مسئله تحصیل را برای آن‌ها دشوار می‌کند. یکی از نکات مثبت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا این است که می‌توانید در یک کشور انگلیسی‌زبان ادامۀ تحصیل دهید.

7. امکان دریافت بورسیه تحصیلی

در استرالیا این امکان وجود دارد که شما برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی خود بورسیۀ تحصیلی دریافت کنید تا بدین تربیت همه یا قسمتی از هزینۀ تحصیل توسط دانشگاه پرداخت شود. امکان دریافت بورسیه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مثل کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد که برای اطلاع از جزئیات آن توصیه می‌کنیم صفحۀ مربوط به بورسیه تحصیلی در استرالیا را مشاهده فرمایید.

شرایط لازم دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

استرالیا یکی از مهم‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی است؛ به همین دلیل نیز داوطلبان بسیاری برای تحصیل در این کشور وجود دارند. برای اینکه موفق به دریافت ویزای تحصیلی استرالیا شوید، لازم است که برخی از شرایط اولیه را دارا باشید. شرایط کلی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا بدین شرح است:

۱. ثبت‌نام یا اخذ پذیرش از یکی از مؤسسات علمی استرالیا

یکی از مهم‌ترین شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا این است که شما پذیرش یکی از دانشگاه‌ها و یا مؤسسات علمی استرالیا را کسب کنید. اگر خارج از استرالیا هستید، حتماً باید در دورۀ مدنظر ثبت‌نام کرده و تأییدیۀ آن (Confirmation of Enrolment (CoE)) را دریافت کنید. اگر داخل استرالیا هستید، می‌توانید ابتدا در دانشگاه ثبت‌نام مؤقت کرده و Letter of offer را دریافت کنید و برای ویزا اقدام کنید. سپس در مرحلۀ صدور ویزا می‌بایستی CoE را به پرونده اضافه کنید.

۲. تمکن مالی

برای اینکه ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت کنید، باید شواهدی ارائه کنید که دارای تمکن مالی مناسب هستید. اگر افراد تحت تکفل (مانند همسر و فرزندان) دارید، باید مدارکی در مورد توانایی تأمین هزینه‌های زندگی آن‌ها ازجمله هزینه‌های مدرسه را نشان دهید.

۳. قصد دریافت ویزا فقط برای تحصیل (GTE)

یکی از مشکلاتی که دولت استرالیا در زمینۀ ویزای تحصیلی با آن مواجه است، دانشجویانی است که قصد اصلی‌شان از تحصیل در استرالیا، اخذ پناهندگی این کشور و یا ترک‌نکردن این کشور پس از اتمام دورۀ تحصیلیشان است. برای مقابله با این مسئله، دولت استرالیا در سال ۲۰۱۱ شرط احراز قصد ورود مؤقت یا (GTE) Genuine Temporary Entrant را برای صدور ویزای دانشجویی اضافه کرد.

به همین منظور، طبق تغییرات جدید ویزای تحصیلی استرالیا، تاریخچه و سابقۀ شما بیش‌ از پیش مورد بررسی قرار می‌گیرد. اینکه به کشور خود چقدر وابستگی دارید، شرایط مالی شما در کشور خودتان چگونه است، شرایط شهری و سیاسی محل زندگی شما چگونه است، چرا می‌خواهید به کشور دیگری بروید و چرا دوره را در کشور خودتان نمی‌گذرانید، فول‌تایم‌بودن دوره، ارتباط دوره با رشتۀ تحصیلی شما و مواردی از این‌ قبیل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بعد از اتمام بررسی‌های فوق، باید به افسر پرونده ثابت شود که شما با دلیل منطقی و فقط به‌منظور گذراندن همان دورۀ تحصیلی به استرالیا می‌آیید. طبق قوانین جدید، اکثر افرادی که ریجکت می‌شوند یا تأخیر زیادی در دریافت ویزا دارند، در این مرحله به مشکل برمی‌خورند.

۴. شرط زبان انگلیسی

اگر اهل کشوری انگلیسی‌زبان نیستید (و یا اینکه حداقل چهار سال در یک کشور انگلیسی‌زبان تحصیل نکرده‌اید)، باید اثبات کنید که می‌توانید انگلیسی را در سطح لازم صحبت کنید. آزمون‌های واجد شرایط شامل IELTS ،TOEFL iBT ،PTE و CAE هستند که مورد تأیید ادارۀ مهاجرت استرالیا هستند.

دانشگاه‌های مختلف ممکن است بسته‌به کیفیت و سطح خود، نمرات مختلفی را به‌عنوان حداقل نمرۀ زبان برای پذیرش دانشجو قرار دهند اما جهت دریافت ویزای دانشجویی، مدرک زبان متقاضی می‌بایست یکی از موارد زیر باشد:

آیلتس ۵.۵؛

آیلتس ۵ به همراه ثبت‌نام در ۱۰ هفته کلاس زبان دانشگاه؛

آیلتس ۴.۵ به همراه ثبت‌نام در ۲۰ هفته کلاس زبان دانشگاه؛

تافل اینترنتی ۴۶؛

تافل اینترنتی ۳۵+ به همراه ثبت‌نام در ۱۰ هفته کلاس زبان دانشگاه؛

تافل اینترنتی ۳۲+ به همراه ثبت‌نام در ۲۰ هفته کلاس زبان دانشگاه؛

آزمون CAE با نمرۀ ۱۶۲؛

آزمون CAE با نمرۀ ۱۵۴+ به همراه ثبت‌نام در ۱۰ هفته کلاس زبان دانشگاه؛

آزمون CAE با نمرۀ ۱۴۷+ به همراه ثبت‌نام در ۲۰ هفته کلاس زبان دانشگاه.

نمرات زبان فوق حداقل نمره برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا است. البته چنانچه اشاره شد، معمولاً دانشگاه‌های مختلف سطح بالاتری از دانشجویان را طلب می‌کنند و اکثر افراد هم موقع ثبت‌نام در دانشگاه، نمرۀ زبان بالاتری را ارائه می‌دهند.

5. الزامات بهداشت و سلامت

از برخی دانشجویان خواسته می‌شود که معاینۀ پزشکی و یا رادیولوژی انجام دهند تا نشان دهند که از سلامت بالایی برخوردار هستند (این امر به‌عنوان‌ مثال برای کسانی که قصد آموزش به‌عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار را دارند اعمال می‌شود). اگر چنین کاری از شما درخواست شود، باید در یک قرار ملاقات با پزشکی که توسط ادارۀ مهاجرت استرالیا تأیید شده است شرکت کنید. همچنین، همۀ دانشجویان (به‌جز کسانی که از بلژیک یا نروژ هستند) مؤظف به خرید بیمۀ دانشجویان خارجی OSHC هستند. شما می‌توانید این پوشش بیمه‌ای را از طریق دانشگاه خود یا مستقیماً از یکی از پنج ارائه‌دهندۀ تأییدشده خریداری کنید.

در ادامه، اسامی شش ارائه‌دهندۀ بیمۀ دانشجویان خارجی که مورد تأیید هستند را مشاهده می‌کنید:

ویزای تحصیل استرالیا - شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیل استرالیا - شرایط دریافت ویزای تحصیلی استرالیا

6. شرایط مربوط به شخصیت درخواست دهنده

شرایط ویزای دانشجویی استرالیا بیان می‌کند که برای ورود به استرالیا باید از شخصیت خوبی برخوردار باشید. این مسئله به معنی ارائۀ گواهی نداشتن سوءپیشینه است تا دولت استرالیا اطمینان حاصل کند که سابقۀ کیفری قابل‌توجهی ندارید.

شرایط ارزیابی GTE تحصیلی استرالیا

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا این است که افسر پرونده قانع شود که شما قصد خروج از ویزای تحصیلی و اقامت در استرالیا را ندارید. قوانین جدید ویزای تحصیلی استرالیا روی این مسئله بسیار جدی‌تر شده است؛ زیرا بسیاری از دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی استرالیا و سفر به این کشور، از دانشگاه خارج‌شده و به‌طور غیرقانونی یا پناهنده می‌شوند و یا بدون ویزا در این کشور می‌مانند که این موضوع باعث نگرانی دولت استرالیا شده است.

متأسفانه برخی از افرادی که اقدام به اپلای می‌کنند، در تکمیل قسمت مربوط به GTE دقت کافی به خرج نمی‌دهند و همین مسئله نیز منجربه ردشدن درخواستشان می‌شود. روش سادۀ پرکردن باکس مربوط به GTE در فرم این است که شما دلایل بازگشت به کشورتان را پس از تحصیل بیان کنید.

روش بهتر این است که شما یک بیانیه به فرم خود پیوست کنید و در آن تمام دلایل قانونی و غیرقانونی لزوم برگشت خود به کشور را به‌صورت کامل بیان کنید. خلاصه اینکه شما باید آفیسر پروندۀ خود را قانع کنید که پس از اتمام دورۀ تحصیل، قصد بازگشت به کشورتان را دارید.

بیانیۀ GTE باید شامل شواهد یا اطلاعات زیر باشد:

تحصیلات قبلی: مدارک تحصیلی، نام ارائه‌دهندۀ آموزش، مدت‌زمان تحصیل و مدرک به‌دست‌آمده.

گپ تحصیلی: دلایل هرگونه گپ و فاصله میان مقاطع تحصیلی شما.

اطلاعات مربوط به شغل فعلی: شامل کارفرما، محل کار، وظیفۀ شغلی، مدت‌زمان اشتغال در آنجا و اطلاعات تماس با همکاران.

روابط با کشور مبدأ: در این بخش لازم است انگیزه‌ها و اهداف خود برای بازگشت به کشورتان را پس از پایان تحصیلات بیان کنید؛ علاقه‌های خانوادگی، مالی و اجتماعی ازجملۀ این انگیزه‌ها می‌توانند باشند.

وضعیت اقتصادی در کشور مبدأ: اظهارنامۀ مالیاتی، صورت‌حساب بانکی، پیشنهادهای شغلی احتمالی و اسناد مربوط به یک سال اخیر در شغل کنونی خود.

اشتغال در کشور سوم: گزینه‌های احتمالی اشتغال در کشور سوم همراه با جزئیات مربوطه ازقبیل میزان حقوق و مزایای شغلی.

لازم به ذکر است که دولت استرالیا هیچ‌گونه مخالفتی با این موضوع ندارد که شما درس خود را تمام کنید و باتوجه‌ به شرایط جدید نسبت به ویزاهای کاری و اقامتی موجود در استرالیا اقدام کنید و در استرالیا اقامت کنید. GTE برای این طراحی‌ شده است که جلوی افرادی که بدون هدف تحصیل و فقط به‌منظور اقامت و ویزا از طریق تحصیل به استرالیا وارد می‌شوند را بگیرد.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا فرایندی پیچیده است که محتاج به شرایط و مدارک متعددی است. برای بالابردن شانس موفقیت خود در این زمینه، لازم است که تمامی مدارک خواسته‌شده را به‌صورت کامل تهیه و ارسال کنید.

هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای دانشجویی، باید مدارک مربوط به موارد زیر را باتوجه‌ به شرایط ویزای دانشجویی استرالیا ارائه دهید:

 • تکمیل فرم‌های درخواست‌شده ازجمله فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا 157A آنلاین؛
 • پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه و سند ازدواج در صورت تأهل؛
 • مدرک مبتنی بر ثبت‌نام یا تقاضای شما برای دورۀ موردنظر در استرالیا یا همان CoE؛
 • بیمۀ درمانی دانشجویی یا همان OSHC؛
 • رزومه و سوابق کاری؛
 • انگیزش‌نامه؛
 • کارنامۀ آزمون IELTS و یا دیگر آزمون‌های معتبر؛
 • مدرک تحصیلی مقاطع مختلف به همراه ریزنمرات؛
 • واریز هزینۀ اپلای یا اپلیکیشن فی؛
 • مدارک مرتبط با تمکن مالی که استطاعت مالی دانشجو را در زمان تحصیل نشان دهد؛
 • اگر فرزندی همراهتان دارید، مدارک مبتنی بر ثبت‌نام ایشان در مدرسه؛
 • اگر برای ویزای دانش‌آموزی اقدام کرده‌اید، داشتن قیّم الزامی است.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی استرالیا

طبق قوانین جدید ویزای دانشجویی استرالیا، یک متقاضی ویزای دانشجویی استرالیا باید ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه‌های تحصیل در استرالیا را دارد. هزینه‌های تحصیل در استرالیا شامل سفر به استرالیا، شهریۀ دانشگاه و هزینۀ دوازده ماه زندگی در استرالیا است. برای اثبات تمکن مالی شما دارای چهار گزینه هستید:

گزینۀ اول: اینکه نشان دهید خودتان توانایی مالی تأمین هزینه‌های تحصیل خود را در استرالیا دارید. در حال حاضر، مبلغی که شما برای اثبات هزینۀ زندگی (جدا از شهریه و مسافرت) نیاز دارید، ۲۱.۰۴۱ دلار استرالیا برای یک سال تعیین شده است. کاری که شما باید انجام دهید، این است که هزینۀ یک سال تحصیل و زندگی در استرالیا را در حساب بانکی خود نگه دارید و مدرک آن را ارائه دهید. لازم به ذکر است که در صورت داشتن همراه، مبلغ موردنیاز برای توانایی مالی افزایش می‌یابد.

گزینۀ دوم: نشان دهید والدین و یا حامی‌ای دارید که هزینه‌های شما را پرداخت می‌کنند. چنانچه از سوی والدین خود مورد حمایت مالی قرار گرفته و برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اقدام می‌نمایید، لازم است که درآمد سالیانه ۶۲ هزار دلار استرالیای والدین خود را نشان دهید.

گزینۀ سوم: بورسیۀ تحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا به شما تعلق گیرد. برای این منظور باید درخواست بورسیۀ خود را به دانشگاه مدنظر ارائه دهید تا در صورت تأیید، از کمک‌هزینۀ تحصیلی بهره‌مند شوید. البته، بورسیه در استرالیا انواع مختلفی دارد که توصیه می‌کنیم برای آشنایی با آن به صفحۀ بورسیۀ تحصیلی استرالیا مراجعه کنید.

گزینۀ چهارم: از دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی استرالیا وام دریافت کنید. دریافت وام از دانشگاه‌های استرالیا شرایط خاص خود را دارد که برای اطلاع از جزئیات آن باید به سایت دانشگاه مدنظر خود مراجعه کنید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

همچنان که در قسمت مدارک ضروری برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اشاره شد، یکی از مدارک مهم برای اخذ ویزا، پرداخت هزینۀ اپلای و یا اپلیکیشن فی برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا است. در حال حاضر، مبلغ اپلیکیشن فی برای ویزای تحصیلی استرالیا (ساب‌کلاس ۵۰۰) ۶۳۰ دلار استرالیا است. این مبلغ برای همۀ دانشگاه‌ها و مقاطع تحصیلی برابر است.

همچنین، به‌ازای هر نفر از اعضای خانواده نیز مبلغ ۴۵۰ دلار استرالیا به این مبلغ افزوده می‌شود؛ البته، هزینۀ افراد زیر ۱۸ سال ۱۵۰ دلار استرالیا است.

مدت‌زمان صدور ویزای تحصیلی استرالیا

به‌طور کلی، نمی‌توان زمان قطعی‌ای برای صدور ویزای تحصیلی استرالیا در نظر گرفت؛ با این‌ حال، معمولاً این پروسه ممکن است تا چهار ماه به طول انجامد.

در جدول زیر زمان تقریبی دریافت انواع ویزاهای تحصیلی استرالیا را مشاهده می‌کنید:

انواع ویزای تحصیلی استرالیا مدت‌زمان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
ویزای مدرسه بین ۵ تا ۶ ماه
ویزای دانشگاهی بین ۳ تا ۴ ماه
ویزای ارشد و دکتری (تحقیقاتی) بین ۵ تا ۱۲ ماه
دورۀ آموزش زبان بین ۵ تا ۸ ماه

مدت اعتبار ویزای تحصیلی استرالیا

اگر دورۀ شما بیش از ۱۰ ماه است و با پایان سال تحصیلی استرالیا (نوامبر و دسامبر) دورۀ شما نیز به اتمام می‌رسد، مدت‌زمان اعتبار ویزای دانشجویی شما تا پایان ماه مارس سال بعد است.

اگر دورۀ شما بیش از ۱۰ ماه است و در ماهی غیر از پایان سال تحصیلی استرالیا (نوامبر و دسامبر) تمام می‌شود، ویزای تحصیلی شما دو ماه بیش‌تر از طول دورۀ تحصیل در استرالیا صادر می‌شود.

اگر دورۀ شما کم‌تر از ۱۰ ماه است، به‌طور معمول ویزای تحصیل در استرالیا برای شما یک ماه بیش‌تر از طول دوره صادر می‌شود. برای مثال، اگر دورۀ شما ۶ ماه است، ویزای شما هفت‌ماهه صادر می‌شود.

مدت‌زمان دوره تحصیلی مدت اعتبار ویزای تحصیلی
بیش از ۱۰ ماه و اتمام دوره مطابق با پایان دورۀ تحصیلی در استرالیا (نوامبر – دسامبر) معمولاً ویزا تا پانزدهم مارس سال بعد اعتبار دارد
​بیش از ۱۰ ماه و اتمام دوره بین ماه‌های ژانویه تا اکتبر معمولاً ویزا تا دو ماه بعد از پایان دورۀ تحصیلی اعتبار دارد
کم‌تر از ۱۰ ماه ​معمولاً ویزا تا یک ماه بعد از پایان تحصیل اعتبار دارد

ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان

اگرچه تبلیغات فراوانی در مورد اخذ ویزای تحصیلی استرالیا بدون مدرک زبان وجود دارد اما صادقانه باید به شما بگوییم که تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان معتبر مانند آیلتس برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست. استرالیا این امکان را برای دانشجویان کشورهایی مانند کانادا، کنیا، نیوزیلند، سنگاپور، ایالات متحده و… که انگلیسی یکی از زبان‌های رایج کشورشان است، فراهم کرده است تا بتوانند بدون مدرک معتبر زبان تحصیل کنند اما دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا باید مدرک زبان داشته باشند و یا قبل از تحصیل در استرالیا، بیش از چهار سال در یک دورۀ تحصیلی به زبان انگلیسی شرکت کرده باشند.

اگرچه برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌های استرالیایی شرط نیاز به مدرک زبان انگلیسی را نادیده می‌گیرند و شما می‌توانید بدون ارائۀ مدرک زبان از آن‌ها پذیرش دریافت کنید اما باید بدانید که درنهایت در پروسۀ ویزای تحصیلی با مشکل مواجه خواهید شد؛ زیرا یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، داشتن مدرک زبان است.

البته، چنانچه در بخش شرایط ویزای تحصیلی استرالیا ذکر شد، درصورتی‌که نمرۀ آیلتس شما کم‌تر از نمرۀ مقبول باشد، این امکان وجود دارد که با شرکت در دورۀ زبان انگلیسی که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، ویزای تحصیلی اخذ کنید.

اگر برای دورۀ زبان وارد استرالیا می‌شوید و یا قصد ثبت‌نام در مدرسه را دارید و یا برای دورۀ تحقیقی ویزای تحصیلی می‌خواهید، نیازی به مدرک زبان فوق نیست.

ویزای تحصیلی استرالیا به همراه بورسیه تحصیلی

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های علاقه‌مندان به تحصیل در استرالیا، تأمین هزینه‌های تحصیل در این کشور است. به‌طور کلی، استرالیا کشور گران‌قیمتی به شمار می‌رود و تحصیل در این کشور هزینه‌های بالایی دارد. با این‌ حال، این امکان فراهم است که در صورت داشتن شرایط، از دانشگاه‌های این کشور بورسیۀ تحصیلی بگیرید تا تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیل شما در استرالیا توسط دانشگاه‌های این کشور پرداخت شود.

اگر علاقه‌مند به دریافت بورسیۀ تحصیلی استرالیا هستید، نیازمند یک رزومۀ علمی قوی خواهید بود. وجود موارد زیر در رزومۀ متقاضیان تحصیل در استرالیا شانس موفقیت آن‌ها را در کسب بورسیۀ تحصیلی در استرالیا افزایش می‌دهد:

داشتن معدل بالا در تحصیلات مدرسه و دانشگاه در ایران؛

انتشار مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی؛

کسب نمرۀ بالا در مدرک زبان مانند آیلتس؛

نداشتن فاصلۀ تحصیلی میان‌دوره‌های درسی؛

داشتن سابقۀ اشتغال در حرفه‌های مرتبط با رشتۀ تحصیلی.

باتوجه‌ به اینکه بورسیه‌های تحصیلی متعددی در استرالیا وجود دارد و هرکدام نیز شرایط و ویژگی‌های خاصی دارد، توصیه می‌کنیم برای اطلاعات بیش‌تر، صفحۀ بورسیۀ تحصیلی استرالیا را مشاهده کنید.

6 دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

متأسفانه در بسیاری مواقع، درخواست ویزای تحصیلی موردقبول واقع نمی‌شود و اصطلاحاً ریجکت می‌شود. ریجکت‌شدن ویزای دانشجویی استرالیا می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین دلائل آن اشاره می‌شود:

 • اطلاعات و مدارک ناکافی یا نادرست: اگر هر یک از مدارک شما ناقص باشد، با معیارهای ادارۀ مهاجرت استرالیا سازگار نباشد، اطلاعات داده‌شده نادرست بوده و یا حداقل الزامات را نداشته باشد، ممکن است ویزای شما ریجکت شود.
 • انتخاب دورۀ تحصیلی نامناسب: اولین مرحلۀ دریافت ویزای تحصیلی استرالیا، انتخاب دوره و دانشگاه است. اگر شما دورۀ مناسب یا مرتبط را انتخاب نکنید و یا نتوانید اثبات کنید که چرا و به چه دلیل این دوره، این دانشگاه یا این کشور را انتخاب کرده‌اید، می‌تواند باعث ردشدن ویزای شما شود.
 • اثبات‌نکردن تمکن مالی: همان‌طورکه گفته شد، شما باید اثبات کنید که تمکن مالی برای پرداخت شهریه، هزینه‌های زندگی و بازگشت به کشور خود را دارید. حال اگر به هر دلیلی محل تأمین این هزینه‌ها کاملاً شفاف نباشد، ممکن است باعث ریجکت‌شدن ویزای شما شود.
 • اثبات‌نکردن نداشتن سوءپیشینه: یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا این است که از نظر آن‌ها، شما فردی باشخصیت و با نیت خوب باشید. ممکن است به هر دلیلی، این نکته اثبات نشود و باعث ریجکت‌شدن ویزای شما بشود. به‌طور مثال، اگر شما قبلاً از کشور دیگری دیپورت شده باشید یا اگر آن‌ها احساس کنند که شما تهدیدی برای عموم یا کشور آن‌ها هستید، ممکن است ویزای شما ریجکت شود.
 • اثبات‌نکردن قصد بازگشت به کشور خود: چنانچه اشاره شد، مسئلۀ ارزیابی GTE یکی از مهم‌ترین دلائل ردشدن درخواست ویزای دانشجویی استرالیا است. اگر دلایل شما برای اثبات بازگشت به کشور خود کافی نباشد و احتمال داده شود که هدف اصلی شما ماندن در این کشور است، می‌تواند باعث ردشدن ویزای شما شود. شما باید این اطمینان را به آن‌ها بدهید که فقط قصد تحصیل دارید.
 • نگرانی‌های افسران ویزای استرالیا در مورد سلامت دانشجویان: در هنگام درخواست ویزای دانشجویی استرالیا، باید در سلامت کامل باشید. اگر دارای بیماری‌های مسری باشید و شرایط بهداشت و سلامت شما با شرایط تعیین‌شده توسط ادارۀ مهاجرت استرالیا تطابق نداشته باشد، ویزای دانشجویی استرالیای شما ریجکت خواهد شد.

رفع ریجکتی ویزای تحصیلی استرالیا

ریجکت‌شدن ویزای دانشجویی استرالیا توسط ادارۀ مهاجرت این کشور مسئله‌ای است که برای برخی از دانشجویان رخ می‌دهد. این مسئله می‌تواند تا اندازۀ زیادی باعث ناراحتی و ناامیدی شود؛ مخصوصاً اگر از گزینه‌های پیش‌ روی خود اطلاع نداشته باشید.

ریجکتی ویزای دانشجویی استرالیا به دلائل مختلفی می‌تواند رخ دهد که در بخش گذشته به برخی دلائل آن اشاره کردیم. در این قسمت، به این سؤال می‌پردازیم که پس از مواجه‌شدن با ریجکتی ویزای دانشجویی چه‌ کاری باید انجام دهیم؟

ریجکت‌شدن ویزای دانشجویی استرالیا دو حالت می‌تواند داشته باشد:

درخواست ویزای دانشجویی خارج از استرالیا: درصورتی‌که خارج از استرالیا درخواست ویزای تحصیلی استرالیا را داده‌اید و ریجکت شده است، در این صورت امکان اعتراض به آن وجود ندارد؛ با این‌ حال، شما می‌توانید بار دیگر اپلای کنید و برای اپلای مجدد محدودیتی وجود ندارد.

اگرچه شما می‌توانید بلافاصله پس از ریجکت‌شدن مجدداً اپلای کنید ولی توصیه می‌کنیم که پیش از اپلای مجدد، مدارک و شرایط خود را به‌طور کامل بسنجید تا خدای ناکرده مجدداً درخواستتان رد نشود. برای نمونه، اگر دلیل ریجکت‌شدن به مسئلۀ ارزیابی GTE و انگیزه‌های بازگشت به کشورتان پس از اتمام تحصیل بازمی‌گردد، لازم است که مدارک و توضیحات تکمیلی در این زمینه را آماده کنید تا آفیسر نسبت به‌ نیت شما برای بازگشت به کشورتان اطمینان حاصل کند.

درخواست ویزای دانشجویی داخل استرالیا: اگر در حال حاضر در استرالیا هستید و درخواست ویزای دانشجویی شما ریجکت شده است، ۲۱ روز فرصت دارید تا نسبت به آن، به دادگاه استیناف مهاجرت (MRT) اعتراض کنید.

برای اعتراض به ریجکتی پروندۀ خود باید هزینۀ بررسی مجدد توسط دادگاه استیناف را بپردازید که این هزینه در حال حاضر ۱.۸۲۶ دلار استرالیا است. فرآیند بررسی مجدد پرونده معمولاً زمان‌بر است و ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد؛ با این‌ حال در این دوره، ویزای مؤقتی برای شما صادر می‌شود تا بتوانید به‌صورت قانونی در استرالیا حضور داشته باشید.

توجه داشته باشید که فرایند اعتراض به ریجکتی، یک پروسۀ پیچیده و زمان‌بر است و از این‌ رو لازم است که تمام شواهد و مدارکی که می‌تواند به اعطای ویزا به شما کمک کند را ارائه کنید. معمولاً در این فرایند از شما دعوت می‌شود که در دادگاه حاضر شوید و شخصاً دلائل خود را در این باره مطرح کنید.

خوشبختانه در بیش‌تر کیس‌ها، درصورتی‌که فرآیند اعتراض به‌درستی طی شود و دلائل و شواهد کافی نیز ارائه شود، با درخواست ویزای شما موافقت می‌شود.

دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا و عضویت در کانال تلگرامی مجموعه ایران استرالیا

پیوستن به کانال تخصصی سرمایه‌گذاری استرالیا

در این مقاله با صفر تا صد دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا آشنا شدید. البته لازم است بدانید توضیحات هیچ یکی از ویزاها را نمی‌توان در یک مقاله خلاصه کرد. همه‌ی آن‌ها ابعاد و نکاتی دارند که نمی‌توانیم آن‌ها را در یک مقاله بگنجانیم.

در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر حتما به کانال تلگرامی ما بپیوندید.

عضویت در کانال تلگرامی ایران استرالیا کاملا رایگان است. به همین سادگی شما می‌توانید به صورت رایگان به حجم زیادی از اطلاعات دسترسی داشته باشید.

ویزای تحصیلی استرالیا و دریافت آن با مجموعه مهاجرتی ایران استرالیا

مجموعه‌هایی بسیاری که در ایران در حال فعالیت در حوزه دریافت ویزای استرالیا و اقامت این کشور هستند. اما آیا بهتر نیست پروسه‌ی دریافت ویزای کارآفرینی خود را به مجموعه‌ای که تجربه موفق فعالیت در این حوزه را داشته است، بسپارید. ما در مجموعه ایران استرالیا خدماتی ویژه برای دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا در اختیار شما می‌گذاریم و به شما تضمین دریافت ویزای تحصیلی را خواهیم داد.

چرا مجموعه ایران استرالیا؟

تجربه پرونده‌های موفق: ما در مجموعه ایران استرالیا سابقه کار با وکلای مورد تأیید استرالیا و پرونده‌های معتبر و موفق زیادی را داشته‌ایم. تیم تخصصی ما به شما برای داشتن آینده‌ای روشن کمک خواهد کرد.

تعداد ویزاهای صادر شده: شما می‌توانید استعلام ویزاهایی که از طریق مجموعه ما صادر شده است را بگیرید. با توجه مدت زمانی که شروع به کار کرده‌ایم، تعداد ویزاهای قابل توجهی به کمک تیم ما صادر شده است.

تیم اجرایی قوی: کسانی که درحال‌حاضر در مجموعه ایران استرالیا در خدمت شما هستند،همه سابقه کار و تحصیل پربار و موفقی دارند. تعدادی از آن‌ها به صورت مستقل نیز پرونده‌های موفق زیادی داشته‌اند.

پاسخ‌دهی سرعتی: ما همیشه در دسترس شما عزیزان خواهیم بود. کافیست برای ما پیام بگذراید یا با ما تماس بگیرید و شماره اصولی و رایگان بگیرید.

دفتر فعال در ایران: شعبه ما در تهران به صورت فعال در خیابان ولیعصر در خدمات شما عزیزان است. برای دریافت خدمات و مشاوره حضوری تماس بگیرید.

ما فقط حرف نمی‌زنیم: نیازی نیست شعار بدهیم. شما با نگاهی به خدمات و تیم ما متوجه کیفیت تیم ما خواهید شد. ما به شما وعده‌های عجیب غریبت نظیر دریافت فوری ویزا نمی‌دهیم. ما به شما خدمات تضمینی می‌دهیم.

اگر دریافت ویزا و پروسه مهاجرت خود با ما بسپارید، خودتان متوجه تمامی مواردی که گفتیم خواهید شد. با ما از مسیر مهاجرت خود نیز لذت خواهید برد و دغدغه‌ و نگرانی نخواهید داشت.

کلام پایانی درباره ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا یکی از مهم‌ترین مراحل برای تحقق رؤیای تحصیل در استرالیا است. موفقیت در این مسیر نیازمند آگاهی کامل از تمامی قوانین و مقررات در زمینۀ ویزای دانشجویی استرالیا است و هرگونه کوتاهی و خطا در طی این مسیر ممکن است به ریجکت‌شدن درخواست ویزای دانشجویی استرالیا بینجامد.

در مقالۀ حاضر، ضمن آشنایی با مزایای ویزای تحصیلی استرالیا، شرایط و هزینه‌های ویزای تحصیلی استرالیا و مهم‌ترین عوامل ریجکت‌شدن ویزای دانشجویی استرالیا را مورد بررسی قرار دادیم.

درصورتی‌که شما نیز علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور هستید، توصیه می‌کنیم با تیم کارشناسان ایران استرالیا در این زمینه مشورت کنید تا شما را در این مسیر راهنمایی کنند. برای این منظور کافی است فرم ارزیابی رایگان تحصیلی ایران استرالیا را تکمیل کنید تا در اسرع‌ وقت با شما ارتباط برقرار کنیم.

پرسش و پاسخ

ویزای تحصیلی استرالیا چه مزایایی دارد؟

تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان در کنار زندگی باکیفیت در استرالیا از مهم‌ترین مزایای ویزای تحصیلی استرالیا به شمار می‌رود.

اولین پیش‌شرط برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟

پذیرش قطعی و یا ثبت‌نام اولیه در یکی از دانشگاه‌های استرالیا.

ارزیابی GTE ویزای دانشجویی استرالیا چیست؟

اطمینان حاصل‌کردن از اینکه دانشجو قصد دارد پس از اتمام تحصیلات به کشور خود بازگردد.

آیا داشتن مدرک زبان در اخذ ویزای تحصیلی استرالیا مهم است؟

بله، یکی از شرایط مهم، داشتن مدرک زبان معتبر است.

مهم‌ترین دلیل ریجکت‌شدن ویزای تحصیلی استرالیا چیست؟

ناقص‌بودن مدارک در کنار مسئلۀ ارزیابی GTE.

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نیازمند چه مبلغی هستیم؟

باید مبلغی معادل ۲۱۰۰۰ دلار استرالیا در حساب خود داشته باشیم.

آیا در صورت ریجکت‌شدن ویزای تحصیلی امکان اعتراض وجود دارد؟

درصورتی‌که خارج از استرالیا باشید، امکان اعتراض وجود ندارد.

آخرین دیدگاه‌ها