ویزای مهارتی استرالیا – ویزای اسکیل ورکر استرالیا

خانه|ویزای مهارتی استرالیا (کپی شد)

ویدیو ویزای اسکیل ورکر استرالیا در ۱ دقیقه

ویزای مهارتی استرالیا

کشور استرالیا بر اساس معیارها و طبقه‌بندی‌های مختلفی، متقاضیان مهاجرت به این کشور را جذب می‌کند. جذب نیروی کار ماهر و متخصص، یکی از مهم‌ترین فرایندهای جذب متقاضیان مهاجرت به استرالیا است. در این صفحه از ایران استرالیا، به‌تمامی مواردی که باید دررابطه‌با ویزای مهاجرتی استرالیا بدانید پرداخته‌ایم.

ویزای مهارتی استرالیا چیست؟

اگر تابه‌حال به‌جای ویزای مهارتی استرالیا به کلماتی نظیر ویزای اسکیل ورکر استرالیا، ویزایو یا ویزای مهارت و تخصص استرالیا برخورده‌اید، تعجب نکنید. همه این موارد نام دیگر ویزای مهارتی استرالیا هستند.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای مهارتی، تخصص و مهارت شما معیار است. لازم به ذکر است که می‌توانید پس از مهاجرت، برای انتخاب شغل خود محدودیتی ندارید. به این معنی که می‌توانید در هر شغلی مشغول به کار شوید.

نکته 1: رشته مهاجرتی شما و شغل شما در استرالیا به یکدیگر وابسته نیستند. به این معنی که اگر رشته شما مهندسی مواد است، لزومی ندارد که در کارخانه‌های استخراج و تولید مواد اولیه فلزی مشغول به کار شود؛ می‌تواند در حوزه تبلیغات فعالیت کند.

کامل ترین مرجع اطلاعات ویزای اسکیلد ورکر استرالیا

اگر به دنبال دریافت ویزای اسکیل ورکر هستید و یا حتی ویزای خود را دریافت کرده‌اید، این دوره به شما پیشنهاد می‌شود.

 • شانس خود را برای دریافت این ویزا بالا می‌برید.
 • با انواع ویزا‌های اسکیل آشنا می‌شوید.
 • با ترفندهای کاریابی آشنا می‌شوید.
 • از تجربیات موفق کلاینت‌ها می‌شنوید.

ویزای اسکیل ورکر استرالیا چه شرایطی دارد؟

اگر قصد دارید از طریق ویزای اسکیل ورکر استرالیا (Skill Worker) به این کشور مهاجرت کنید، باید تمامی پیش‌نیازهایی که اداره مهاجرت استرالیا اعلام کرده است، داشته باشید. در ادامه به پیش‌نیازهای کلی که برای دریافت ویزاهای مهارتی ۱۸۹ یا ۱۹۰ یا ۴۹۱ باید داشته باشید خواهیم پرداخت:

⬅️ سن

سن متقاضی ویزا مهارتی باید بین 18 الی 44 سال باشد. لازم است بدانید که 44 سال یعنی دقیقاً ۴۴ سال و ۱۱ ماه و ۳۰ روز.

⬅️ مدرک زبان

حداقل نمره زبانی که برای دریافت ویزا مهارتی استرالیا قابل‌قبول است، PTE ۵۵ یا IELTS ۶ است.

⬅️ ارزیابی مدارک

یکی از مهم‌ترین پروسه‌های دریافت ویزا اسکیل ورکر استرالیا، ارزیابی مدارک تحصیلی است. شما باید معادل مدرک تحصیلی خود را که در استرالیا مورد تأیید است را دریافت کنید. این پروسه با عنوان دریافت اسسمنت (Assesment) مثبت نیز شناخته می‌شود. ارزیابی مدارک خود را به سازمان‌هایی که با رشته تحصیلی و سابقه کار شما مرتبط هستند بسپارید. برای مثال اگر حوزه فعالیت شما دررابطه‌با مهندسی برق است، ارزیابی مدارک خود را باید به سازمان «مهندسین استرالیا یا Engineers Australia» بسپارید. وظیفه این سازمان ارزیابی مدارک مهندسین است.

سازمان‌هایی که به ارزیابی و بررسی مدارک می‌پردازند، زیاد هستند. برخی از آن‌ها تنها سابقه کار و مدرک تحصیلی را برای ویزای مهارتی استرالیا دریافت می‌کنند. اما تعداد دیگری از این سازمان‌ها علاوه بر مدرک تحصیلی و سابقه کار، مدرک زبان انگلیسی را نیز از متقاضی می‌خواهند. سازمان‌های TRA ،VETASSESS ،Engineers Australlia ،ACS ،IML از شناخته‌شده‌ترین سازمان‌های ارزیابی مدارک هستند.

⬅️ امتیاز شماری لازم برای ویزا مهارتی

یکی از مهم‌ترین معیار‌ها برای دریافت ویزا مهارتی استرالیا این است که متقاضی بر اساس جدول امتیازات مهاجرت به استرالیا، امتیاز لازم و کافی را داشته باشد. اگر متقاضی ویزا امتیاز لازم را نداشته باشد، با درخواست او برای ارائه ویزای اسکیل ورکر استرالیا موافقت نمی‌شود.

برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا، حداقل امتیازی که لازم دارید، 65 است. البته این استثنا وجود دارد که اگر امتیاز خالص شما 50 باشد، امکان ارائه درخواست وجود دارد. ایالت به متقاضی ویزا ۱۵ امتیاز کمکی می‌دهد.

⬅️ سیستم برگزیدن متقاضیان ویزا

یکی از پروسه‌های دریافت ویزای مهارتی استرالیا ثبت‌نام در سیستم EOI است. همه متقاضیان ویزای اسکیل ورکر استرالیا، باید در این سیستم ثبت‌نام کنند. پس از ثبت‌نام منتظر بمانید که اداره مهاجرت استرالیا برای شما دعوت‌نامه ارسال کند.

۷ مرحله دریافت ویزای اسکیل استرالیا

مراحل مهاجرت به استرالیا با ویزای اسکیلدورکر به شرح زیر است:

1️⃣ انتخاب رشته از فهرست مشاغل استرالیا

گام نخست دریافت ویزای مهارتی استرالیا، انتخاب رشتۀ تخصصی از لیست مشاغل اداره مهاجرت استرالیا است. بعد از انتخاب رشته، باید برای معادل‌سازی مدارک کاری و تحصیلی خود از سازمان مربوطۀ آن رشته اقدام کنید.

ادارۀ مهاجرت استرالیا هر سال لیست رشته‌های شغلی موردنیاز خود را در قالب سه فهرست MLTSSL (مشاغل بلندمدت و میان‌مدت )، STSOL (مشاغل کوتاه‌مدت ) و ROL (منطقه‌ای) منتشر می‌کند.

لیست ۳ یا ROL  لیست ۲ یا  STSOL لیست ۱ یا  MLTSSL 
Regional Occupation List Short-term Skilled Occupation List Medium and Long-term Strategic Skills List
ویزای ۴۹۱ ایالتی ویزای ۱۹۰ و ۴۹۱ ایالتی ویزای ۱۸۹ و ۴۹۱ فامیلی اسپانسر و ۱۹۰ و ۴۹۱ ایالتی
 ۷۷ رشته ۲۱۵ رشته ۲۱۲ رشته

2️⃣ دریافت اسسمنت مثبت (ارزیابی مدارک تحصیلی و سوابق شغلی)

انتخاب سازمان‌ها توسط خود شخص متقاضی انجام می‌گیرد. برای مثال، اگر رشتۀ تحصیلی‌ شخصی مهندسی صنایع باشد اما شغل او مدیریت مهندسی باشد، سازمان موردنظر او IML خواهد بود؛ چون ارزیابی مدارک او را سازمان IML انجام می‌دهد. اما اگر این شخص همزمان در شرکت دیگری به‌عنوان مهندس صنایع مشغول باشد، می‌تواند اسسمنت خود را در زمینۀ مهندسی صنایع نیز دریافت کند. درواقع انتخاب رشته که یکی از مراحل مهم مهاجرت است، توسط شخص (یا وکیل مهاجرت) انجام می‌شود.

نکته ۲: انتخاب سازمان ارزیاب وابسته به شغل است؛ نه رشتۀ تحصیلی

نکته ۳: انتخاب سازمان ارزیاب توسط شخص متقاضی انجام می‌گیرد و بسیار مهم است

در زیر به مقایسۀ پنج سازمان معروف ارزیابی مدارک پرداخته‌ایم و نتایج را به‌صورت خلاصه داخل جدولی برای شما قرار داده‌ایم.

IML VETASSESS ACS Engineers Australia TRA  
مدیریت حرفه‌ای کامپیوتر مهندسی فنی‌حرفه‌ای رشته 
اجباری اجباری اجباری اختیاری اجباری معادل‌سازی سابقه
PTE 50 یا معادل آن نمره زبان
۱ تا ۲ ماه ۱ تا ۵ ماه ۱ تا ۳ ماه ۱ تا ۳ ماه ۳ تا ۶ ماه مدت زمان
۶۵۰ عادی
۸۵۰ سریع
۹۶۲ عادی
۱۵۸۵ سریع
۵۰۰  ۸۲۵ عادی
۱۱۴۰ سریع
۷۰۰ هزینه
۳ سال ۳ سال ۲ سال ۳ سال ۳ سال مدت اعتبار

3️⃣ به‌دست‌آوردن امتیاز کافی در سیستم امتیاز شماری اداره مهاجرت استرالیا

پس از آنکه با داشتن تمامی شروط و الزامات شغلی ANZSCO تأیید شدید، لازم است حداقل امتیازی که برای مهاجرت در فیلد شما مشخص شده است را داشته باشید. در سیستم امتیازات استرالیا، حداقل 65 امتیاز برای داشتن شرایط برای مهاجرت به استرالیا لازم دارید.

سن، تحصیلات، سابقۀ شغلی، امتیاز زبان و امتیاز تأهل و یا تجرد از دیگر معیارها و پارامترهای تأثیرگذار برای کسب امتیاز هستند.

نحوۀ محاسبۀ امتیازات

محاسبه امتیاز سن

 • سن ۱۸ تا ۲۴ معادل ۲۵ امتیاز
 • سن ۲۵ تا ۳۲ معادل ۳۰ امتیاز
 • سن ۳۳ تا ۳۹ معادل ۲۵ امتیاز
 • سن ۴۰ تا ۴۴ معادل ۱۵ امتیاز
 • اگر سن متقاضی 45 سال به بالا باشد، شرایط کافی برای دریافت ویزا مهارتی استرالیا را ندارد. البته بااین‌وجود امکان دارد واجد شرایط اقامت دائم از طریق ویزای TSS شود.

بیشترین و بالاترین امتیاز سن (30 امتیاز) متعلق به رده سنی ۲۵ تا ۳۲ سال است.

محاسبه امتیاز مهارت زبان انگلیسی

• سطح خوب معادل ۲۰ امتیاز: کسانی که نمره مدرک آیلتس آن‌ها معادل 8 در هر مهارت است. همچنین کسانی که نمره آن‌ها در آزمون‌های زبان دیگر معادل 8 آیلتس بوده است؛ مانند PTE ۷۹.

• سطح متوسط معادل ۰ امتیاز: متقاضیانی که نمره آیلتسشان 7 در هر مهارتی است؛ همچنین کسانی که در دیگر آزمون‌های زبان، نمره معادل 7 گرفته‌اند.

• سطح پایه معادل ۰ امتیاز: متقاضیانی که نمره آیلتس‌شان 6 در هر مهارتی است؛ همچنین کسانی که در دیگر آزمون‌های زبان، نمره معادل 6 گرفته‌اند.

• مدرک مترجم ناتی معادل ۵ امتیاز

متقاضیانی که نمره مدرک آیلتس آن‌ها 7 یا ۶۵ PTE باشد، 10 امتیاز کسب می‌کنند. اما کسانی که آیلتس ۶ یا 50PTE دارند، امتیازی کسب نمی‌کنند.

محاسبه امتیاز سابقه کار خارج از استرالیا

 • ۳ تا ۵ سال معادل ۵ امتیاز
 • ۵ تا ۸ سال معادل ۱۰ امتیاز
 • بیش‌تر از ۸ سال معادل ۱۵ امتیاز

به متقاضیانی که بین 0 تا 3 سال سابقه کار دارند، امتیازی تعلق نمی‌گیرد.

محاسبه امتیاز مدرک تحصیلی

• دکتری معادل ۲۰ امتیاز

• کارشناسی ارشد معادل ۱۵ امتیاز

• لیسانس معادل ۱۵ امتیاز

• کاردانی معادل ۱۰ امتیاز

متقاضیانی که مدرک دکتری دارند، بیشترین امتیاز که معادل 20 است به دست می‌آورند.

نکته چهارم: دانشگاه‌های ایران در اروپا در دودسته با نام‌های سکشن 1 و سکشن 2، درجه‌بندی می‌شوند. مدرک تحصیلی دانشگاه‌های سکشن 2 یک درجه از سکشن 1 پایین است. به‌عنوان‌مثال اگر لیسانس شما از دانشگاه سکشن 2 باشد، به‌جای 15 امتیاز، 10 امتیاز به دست می‌آورید.

نکته پنجم: امتیازات و رده‌بندی سابقه کار و مدرک تحصیلی مجزا هستند. برای مثال اگر شما دکتری سکشن 1 دارید، امتیاز شما 20 است. این امتیاز ارتباطی با اینکه شروع سابقه کاری خود را از چه سالی وارد کنید ندارد.

محاسبه امتیاز مجردی یا داشتن همسر

افراد مجرد در سیستم رده‌بندی و امتیازات ویزای اسکیل ورکر استرالیا، 10 امتیاز دارند. اما این برای متقاضیان متأهل تا حدی متفاوت است:

درصورتی‌که همسر متقاضی در آزمون زبان، نمره 50PTE را کسب کرده باشد، 5 امتیاز به متقاضی اضافه خواهد شد.

همچنین اگر همسر متقاضی ارزیابی مدارک یا اسسمنت مدارک هم داشته باشد و سنش هم کمتر از 45 سال باشد، 5 امتیاز دیگر به او اضافه می‌شود.

لازم به ذکر است که رشته تحصیلی همسر متقاضی باید مرتبط و در لیست رشته فرد متقاضی باشد.


محاسبه امتیاز اسپانسر ایالتی

علاوه بر تمامی امتیازات بالا، متقاضی از طریق ویزای ۱۹۰، 5 امتیاز و از طریق ویزای ۴۹۱، 15 امتیاز به دست می‌آورد.

نکته ششم: امتیازاتی که در بالا محاسبه کردیم برای متقاضیانی است که خارج از استرالیا زندگی ‌کنند. متقاضیانی که در داخل استرالیا مشغول به تحصیل و زندگی هستند، امتیازات بیشتری در این سیستم برای دریافت ویزا مهارتی استرالیا کسب خواهند کرد.

4️⃣ امتیازات خود را از طریق فرم EOI در سایت اسکیل سلکت ثبت کنید.

برای ثبت امتیاز در سیستم امتیاز شماری، داشتن الزامات زیر ضروری است:

1. باید حداقل 50 امتیاز به دست آورده باشید تا به کمک 15 امتیازی که ایالت به شما می‌دهد، به حداقل امتیاز (65) برسید.

2. لازم از حداقل نمره 50 PTE و یا نمره‌ی معادل را در دیگر آزمون‌ها داشته باشید.

نکته ۷: در نظر داشته باشید که در ایتالیا مدت اعتبار نمره آزمون زبان 3 سال است.

1. ارزیابی مدارک یا اسسمنت شما باید مثبت و دارای اعتبار باشد. مدت‌زمان اعتبار اسسمنت را سازمان مربوطه اعلام خواهد کرد.

نکته 8: درصورتی‌که تمامی شرایط و الزامات ویزاها را داشته باشید، می‌توانید هنگام ثبت امتیاز برای تمام ویزاها به‌صورت هم‌زمان اقدام کنید.

5️⃣ منتظر دعوت‌نامه بمانید

برای این مرحله باید هر روز شرایط ایالت‌ها را بررسی کنید. زیرا ممکن است شرایط هر ایالت تغییر کند و لازم باشد شما متناسب با آن‌ها پرونده را برای هر ایالت آپدیت کنید.

ممکن است نمره زبان شما افزایش یابد، شما در این مرحله باید اطلاعات خود را آپدیت کنید تا امتیازتان افزایش یابد.

همچنین، ممکن است درگذشته شرایط ایالتی متناسب با انتظارات شما نبوده، اما در حال حاضر شرایط ایالت بهتر شده باشد. در این مرحله می‌توانید برای آن ایالت هم اقدام کنید.

در نتیجه، لازم است کاملاً حواستان به پرونده باشد و آن را هر روز به‌دفعات پیگیری کنید تا در نهایت دعوت‌نامه را دریافت کنید.

6️⃣ دریافت دعوت‌نامه

در صورت که موفق به دریافت ویزای مهارتی استرالیا شدید، فقط دو ماه فرصت دارید. در این دو ماه باید تمامی مدارک خود را ارسال کنید. گواهی سلامت پزشکی و نداشتن سوءپیشینه و هزینه‌های دولتی، از مواردی است که باید در این مدت به اداره مهاجرت ارسال کنید.

هزینه‌هایی که در این مرحله لازم است پرداخت کنید به‌صورت زیر هستند:

مبالغ دولتی ویزا: متقاضی اصلی ۴۲۴۰، همراهی که بالای ۱۸ سال سن دارد ۲۱۲۰ و همراه زیر ۱۸ سال ۱۰۶۰ یورو.

تست بایو متریک: ۴۱ یورو (ویزای ۴۹۱)

تست‌های پزشکی: ۲ میلیون تومان

گواهی نداشتن سوءپیشینه: ۲۰ هزار تومان سامانه ثنا

7️⃣ دریافت ویزا

پس از ارسال مدارک، ویزا برای شما صادر می‌شود. این مسئله که چقدر زمان می‌برد تا ویزای شما صادر شود، بسته به شرایط مختلف، متفاوت است.

در این مرحله باید بلیت خود را دریافت کرده و به استرالیا مهاجرت کنید. اگر نگران نحوه سفر به استرالیا هستید، ما در مجموعه ایران استرالیا همراه شما عزیزان هستیم

دریافت ویزای مهارتی استرالیا با مجموعه ایران استرالیا

ما در مجموعه خدمات مهاجرت به استرالیا را با روش‌های جدید و تضمینی ارائه می‌کنیم.

خدمات مجموعه ایران استرالیا

قبل از ویزا (از همان ابتدای کار): به شما کمک می‌کنیم روش مناسب برای مهاجرت را پیدا کنید.

مسیر دریافت ویزا: وکیل رسمی مهاجرت به پرونده شما رسیدگی کرده و آن را برای اداره مهاجرت ارسال می‌کند. در ادامه نیز تا دریافت ویزا نیز در کنار شما خواهد بود.

فراتر دریافت ویزا: پیش از مهاجرت به استرالیا شما را برای زندگی و کار در این کشور آماده خواهیم کرد. همچنین، پس از مهاجرت، در استرالیا نیز همراه شما خواهیم بود تا به موفقیت موردنظر خود دست یابید.

مراحل اقدام با مجموعه ایران استرالیا

مرحله ۱-قبل از استارت مسیر، موارد زیر را با هم طی می‌کنیم از انتخاب خود مطمئن شوید:

 • وبینارها، سمینارها و سایت را مطالعه می‌کنیم.

 • فرم ارزیابی دریافت خواهید کرد.

 • تأیید اولیه برای ادامه مسیر را از وکیل رسمی مهاجرت می‌گیریم.

 • در صورت نیاز با وکیل مهاجرت جلسه گپ و گفتی خواهیم داشت.

 • کارشناسان را بررسی خواهیم کرد.

 • در آخر شما تصمیم می‌گیرید.

مرحله ۲- پس از شروع مسیر این موارد را در ما خواهید دید:

• مجوزهای کافی و لازم را داریم و مورد تأیید ایران و استرالیا هستیم.

ی واقع‌گرا هستیم و وعده‌های غیرممکن نمی‌دهیم.

• تخصص محور و دانش‌بنیان هستیم.

• 24 ساعته پاسخگو و در دسترس هستیم.

• قبل و بعد از قرارداد رویکردی یکنواخت و مشخص داریم.

• در زمینه دریافت ویزاهای استرالیا سابقه خوبی داریم.

• هم در استرالیا و هم در ایتالیا فعالیت حضوری داریم.

• تضمین اسسمنت ارائه می‌کنیم.

• قیمت تضمین شده و منطقی داریم.

• از وکیل به‌صورت مستقیم تأییدیه می‌گیریم.

تأیید مستقیم وکیل

بعد مهاجرت هم تنها نیستی

دورهمی ملب نت استرالیا

دورهمی ملب نت استرالیا

دورهمی ملب نت استرالیا

دورهمی ملب نت استرالیا

مرحله ۳- حالا که اقدام کردید، وقت آن رسیده است که برای موفقیت قطعی خودتان در استرالیا گام بردارید. ایران استرالیا برای این منظور طراحی شده است.

تمامی خدمات و سرویس‌هایی که یک متقاضی مهاجرت به استرالیا برای موفقیت در این مسیر نیاز دارد را می‌توانید از مجموعه مهاجرتی ایران استرالیا بخواهید. برخی از خدمات ما عبارت‌اند از:

 • اپلیکیشن هوشمند ایران استرالیا برای مدیریت بهتر و ایجاد سهولت در فرایند مهاجرت برای اولین بار در دنیا؛
 • کمک به متقاضی پیداکردن مسیرهای شغلی مناسب در استرالیا؛
 • آشنا کردن متقاضی با تمامی چم و خم‌های پیدا کردن کار در استرالیا؛
 • معرفی تمامی راه‌ها برای استارت یک بیزینس در کشور استرالیا بدون نیاز به سرمایه اولیه بالا؛
 • راهنمای شما از لحظه ورود به استرالیا تا زندگی در این کشور به مدت 3 ماه؛
 • منبع آموزشی برای آشنایی با زبان و فرهنگ استرالیا، هم به زبان فارسی و هم انگلیسی، با بیش از 100 جلسه آموزشی؛
 • دوره‌های خودآموز ترمی در 5 سطوح مختلف؛
 • آموزش جامع و کامل امتحان IELTS؛
 • آموزش جامع و کامل امتحان PTE؛
 • آموزش تمامی اصطلاحات و قوانین استارت کسب‌وکار در استرالیا؛
 • ساخت و اجرای شبکه ارتباطی برای از بین بردن سد اولیه در استرالیا؛
 • برقراری ارتباط بین کارجویان و کارفرمایان در کشور استرالیا؛
 • برگزاری جلسات رسمی در هر شهر برای معرفی بیزینس‌های متنوع؛
 • برگزاری دورهمی برای فرزندان مهاجران در استرالیا؛
 • برنامه‌های فان و سرگرم‌کننده شامل پیاده‌‌روی و گپ‌و‌گفت برای سلامتی روح و جسم و شما.

  برای بررسی تمامی خدمات ما جهت دریافت ویزای مهارتی به دفترچه ایران استرالیا مراجعه کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا

برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا لازم است مدارکی را ارائه کنید. این مدارک مرتبط با هویت، شغل و تحصیلات شما هستند. اصلی‌ترین مدارکی لازم است برای پروسه دریافت ویزا ارائه کنید، عبارت‌اند از:

• پاسپورت یا گذرنامه با حداقل شش ماه تا یک سال اعتبار باقی‌مانده (متقاضی اصلی و همراهان)

• کارت ملی و شناسایی متقاضی اصلی و همراهان

• شناسنامه متقاضی اصلی و همراهان

• یک عکس پاسپورتی متقاضی اصلی و همراهان (عکس باید جدید باشد)

• کارت پایان خدمت (برای آقایان)

• مدارک تحصیلی تمامی مقاطع تحصیلی موردنیاز

• ریزنمرات تمامی مقاطع موردنیاز

• رزومه تحصیلی و کاری

• اسسمنت و ارزیابی مثبت مدارک

• نامه‌ کاری با شرح وظایف

• بیمه یا قرارداد با کارفرما (و یا فیش حقوقی یا پرینت بانکی)

هزینه ویزا مهارتی استرالیا

در مسیر مهاجرت به استرالیا و دریافت ویزا اسکیل ورکر استرالیا، هزینه‌های متفاوتی را باید پرداخت کنید. این هزینه‌ها ممکن است به نسبت شرایط هر فرد متفاوت باشند. اما هزینه‌های یکسان بین متقاضیان مهاجرت به استرالیا عبارت‌اند از:

• معادل‌سازی مدارک یا همان ارزیابی مدارک

• ترجمه مدارک

• تست‌های پزشکی و پلیس چک

• اسپانسر ایالتی

• ویزا

مهم‌ترین و اصلی‌ترین هزینه‌ای که باید در این پروسه پرداخت کنید مربوط به مورد آخر (ویزا) است. هزینه ویزا برای متقاضی اصلی ۴۰۴۵ دلار، برای همسر متقاضی 2020 دلار و برای هر فرزند متقاضی 1015 دلار استرالیا خواهد بود.

علاوه بر تمامی مواردی که ذکر کردیم، هزینه وکیل مهاجرتی را نیز اضافه کنید. میزان این هزینه به وکیل شما بستگی دارد و چیزی بین 3000 تا 5000 است.

دریافت ویزا اسکیل ورکر استرالیا چقدر زمان می‌برد؟

در مسیر دریافت ویزا هر مرحله دارای برهه زمانی است.

مدت‌زمان مرحله اول که مرتبط با جمع‌آوری مدارک و انجام ارزیابی مدارک و اسسمنت است، بین دو هفته تا چهار ماه طول می‌کشد. البته لازم است بدانید این مدت‌زمان به رشته شغل شما و سازمانی که برای ارزیابی انتخاب کردید، بستگی دارد.

مرحله بعدی که انتظار جهت اقدام برای دریافت دعوت‌نامه است، مدت‌زمان مشخصی ندارد. درصورتی‌که رشته شغلی شما در لیست اسپانسرشیپ ایالتی، می‌توانید برای دریافت ویزا در آن ایالت مشخص شده اقدام کنید. ممکن است 2 ماه و یا بیشتر (نامشخص) برای دریافت دعوت‌نامه منتظر بمانید.

درصورتی‌که برای دریافت ویزای 189 استرالیا امتیاز کافی را داشته باشید، مدت‌زمان انتظار شما بسته به شرایط و صف انتظار برای دعوت‌نامه متفاوت خواهد بود.

در این مرحله اگر موفق شدید دعوت‌نامه مهارتی استرالیا را دریافت کنید، باید برای دریافت ویزا صبر کنید. مدت‌زمان انتظار برای دریافت ویزا نیز بسته به شرایط متفاوت است. برای مثال، زمان پاندمی ویروس کرونا، صدور ویزا تا بیش از 1 سال زمان می‌برد. شرایط در مدت‌زمان انتظار تأثیرگذار است. به همین دلیل حتماً را سایت را چک کنید.

دریافت اقامت اسکیل ورکر استرالیا و مقایسه با انواع آن

کسانی که متقاضی دریافت اقامت اسکیل ورکر استرالیا هستند، دو راه مشخص پیش روی خود دارند:

1. برای دریافت ویزا 189 استرالیا و ویزای 190 استرالیا تلاش کنید. درصورتی‌که موفق به دریافت آن‌ها شوید، به‌صورت مستقیم اقامت دائم استرالیا را خواهید گرفت. پس از دریافت اقامت استرالیا و زندگی و کار در این کشور به مدت 3 سال، شهروندی استرالیا نیز به شما داده می‌شود.

2. راه دوم این است که برای دریافت ویزای 491 استرالیا اقدام کنید. در این صورت می‌توانید اقامت موقت ۵ساله استرالیا را بگیرید. به مدت 3 سال در طول 5 سال باید به زندگی و کار در مناطق ریجنال استرالیا مشغول شوید.

نکته ۹: در رتبه‌بندی بهترین شهرهای دنیا، مناطق ریجنال استرالیا قرار دارند. در نتیجه، نگران سخت بودن کار و زندگی در این مناطق نباشد. شهر پرت (Perth) با 2 میلیون جمعیت و شهر آدلاید (Adelaide) با 1 میلیون جمعیت از شهرهای این مناطق هستند.

فرصت‌ها و چالش‌های ویزای مهارتی استرالیا

اگر تخصص خاصی دارید، ویزای اسکیل ورکر استرالیا فرصتی بزرگ و استثنایی برای شما است. با مهاجرت به استرالیا و کار و زندگی در این کشور، علاوه بر اینکه سطح درآمد شما افزایش می‌یابد، می‌توانید از فرصت‌ها و امکانات کشوری توسعه‌یافته استفاده کنید.

یکی از بالاترین نرخ‌های متوسط درآمد در دنیا مربوط به استرالیا است. شهرهای آدلاید، ملبورن و سیدنی استرالیا در بین رتبه‌بندی باکیفیت‌ترین شهرهای این کشور برای زندگی و کار می‌آیند.

همچنین، دولت حمایت‌های خود را از مقیمان این کشور دریغ نمی‌کند. وام ۹۰ درصدی خرید ملک، وام‌های بزرگ خرید ماشین و همچنین امکان تحصیل فرزندان شما در بهترین آموزشگاه‌های دنیا از اقدامات و فرصت‌هایی است که دولت استرالیا در اختیار شما می‌گذارد.

برای زندگی در استرالیا چالش بزرگی که فقط مرتبط با این کشور باشد، نیست. بیشتر چالش‌های شما مرتبط با چالش‌های مهاجرتی نظیر زندگی در محیطی جدید و ناآشنا، دوری از خانواده، پیداکردن شغل در کشوری جدید و مسائل مرتبط با زبان، هستند.

در نتیجه، فرصت‌هایی که با دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا به دست می‌آورید، بیشتر از چالش‌ها و مشکلات آن است.

میزان شانس متقاضی ویزای اسکیل ورکر استرالیا

اینکه شما تا چه حد برای دریافت ویزا اسکیل ورکر شانس دارید، با رشته شغلی که انتخاب کردید، ارتباط مستقیمی دارید. در برخی موارد پیش‌آمده که یک متقاضی با کمترین امتیاز (50 امتیاز) موفق به دریافت ویزا شده است درحالی‌که متقاضی دیگری با 75 امتیاز موفق به دریافت ویزا مهارتی استرالیا نشده است. در نتیجه، بخش قابل‌توجهی از پروسه دریافت ویزا به نحوه انتخاب رشته و استراتژی مشخص شده بستگی دارد.

در موارد بسیاری متقاضی با ناآگاهی و یا کمک‌گرفتن از افرادی باتجربه ناکافی، انتخاب رشته می‌کنند. حتی در مواردی دیدیم که افراد نوع ویزای خود را تنها از روی اسم آن‌ها انتخاب می‌کنند و اهمیتی به اجرای سیاستی هدف‌مند برای مهاجرت نمی‌دهند.

خوب است برای اینکه بهتر متوجه شوید مثالی بزنیم:

فرض کنید می‌توانید بدون دردسر ویزای 491 را دریافت کنید و به‌راحتی و بدون ازدست‌دادن وقت وارد بازار کار استرالیا شوید. اما برای کسب امتیاز بالا و دریافت ویزای 189 زمان زیادی را از دست دهید.

البته در اینجا مسئله درباره درست و یا غلط‌بودن این کار نیست. نمی‌گوییم این انتخاب غلط است. منظور ما از بیان این مثال، نشان‌دادن وابسته بودن میزان شانس شما به نحوه استراتژی و سیاستی که به کار می‌گیرید، بود.

در مجموعه ایران استرالیا می‌توانید به‌صورت مستقیم با وکیل مهاجرتی صحبت کنید و مشاوره بگیرید و در نتیجه استراتژی مشخصی را برای مهاجرت خود بچینید.

برای دریافت مشاوره و سنجش شرایط خود اطلاعات خود را برای ما بفرستید و یا با ما تماس بگیرید.

اشتراک تجربه موفق ویزای اسکیل ورکر استرالیا

اخذ ویزای مهارتی استرالیا با ایران استرالیا

بنابه دلایل بسیاری عملکرد شرکت ایران استرالیا با سایر مؤسسات مهاجرتی متفاوت است. برخلاف سایر شرکت‌های مهاجرتی، در مجموعۀ ایران استرالیا کلیۀ پروسۀ دریافت ویزای مهارتی استرالیا زیر نظر وکیل رسمی ادارۀ مهاجرت استرالیا انجام می‌شود.

شخص وکیل انتخاب سناریوی اصلی کلاینت برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا را برعهده می‌گیرد و در جلسۀ تخصصی، مدارک موردنیاز را به کلاینت یادآور می‌شود.

همچنین، تأیید تمام مدارک توسط شخص وکیل انجام می‌شود و درنهایت ثبت مدارک از پروفایل رسمی وکیل مهاجرت انجام‌ شده و پیگیری‌ها و مکاتبات لازم برای موفقیت شما توسط شخص وکیل انجام می‌شود.

اگر احساس می‌کنید در‌ این باره به اطلاعات بیش‌تری نیاز دارید، به صفحۀ درباره ایران استرالیا مراجعه کنید تا دربارۀ این شرکت و نحوۀ عملکرد آن در قبال شما اطلاعات دقیق‌تری به دست آورید. آنچه بیش از هرچیز در این خصوص می‌توان یادآور شد، این است که حضور وکیل رسمی اداره مهاجرت استرالیا در کلیۀ مراحل پروسه در کنار شما ریسک پرونده‌تان را کاهش داده و می‌تواند شانس شما را در دستیابی به موفقیت تا حد قابل‌توجهی افزایش دهد.

سؤالات متداول 

ویزای اسکیل ورکر استرالیا یا ویزای مهارتی استرالیا چیست؟

این ویزا یکی از زیرمجموعه‌های ویزای کاری استرالیا است. متقاضی باتوجه‌به تخصص خود و سیستم امتیازشماری و ارزیابی اداره مهاجرت، برای دریافت آن اقدام می‌کند.

چه شرایطی باید برای دریافت ویزای اسکیل ورکر داشته باشیم؟

پیش‌نیازها و معیارهای مشخصی نظیر سن، مدرک تحصیلی، سوابق شغلی و زبان برای امتیازشماری وجود دارد. هرچه امتیاز شما بیشتر باشد، شانس شما برای دریافت دعوت‌نامه نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه ویزا مهارتی استرالیا چقدر است؟

ارزیابی مدارک، ترجمۀ مدارک، تست‌های پزشکی و پلیس‌چک تعدادی از هزینه‌هایی هستند که برای دریافت این ویزا باید پرداخت کنید. در مجموع تمامی این هزینه‌ها، متقاضی اصلی ویزا باید مبلغی حدود 5000 تا 7000 دلار استرالیا پرداخت کند.

برای دریافت skill worker چه مدارکی لازم است؟

پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه، یک عکس پاسپورتی، مدارک تحصیلی، ریزنمرات، ارزیابی مثبت مدارک، مدرک زبان انگلیسی، فیش حقوقی، گواهی کار و… تعدادی از مدارکی هستند که باید برای دریافت ویزا مهارتی استرالیا داشته باشید.

آیا این امکان وجود دارد که پس از ورود به استرالیا با ویزا مهارتی، برای فرزندان زیر 18 سال خود ویزا بگیرم؟

اگر در ابتدا ویزای خود را بگیرید و حین دریافت ویزا به اداره مهاجرت استرالیا گفته باشید که فرزند دارید، می‌توانید برای فرزند زیر 18 سال خود نیز ویزا بگیرید.

من تسلط کافی و سطح مناسب زبان ندارم. می‌توانم برای دریافت ویزا اسکیل ورکر استرالیا اقدام کنم؟

یکی از مدارک اصلی و مهم برای دریافت ویزای مهارتی استرالیا، مدرک زبان است. در نتیجه، قبل از اینکه برای دریافت ویزا اقدام کنید مهارت زبان خود را تقویت کنید.

چند سال سکونت لازم است تا شهروندی استرالیا را بگیریم؟

لازم است 3 سال از 4 سال را در استرالیا زندگی و کار کنید. البته این شرط نیز وجود دارد که سال آخر حداکثر 3 ماه خارج از استرالیا باشید.

اگر بخواهم ویزای 491 را به اقامت دائم تبدیل کنم، ریسکی برای ویزا وجود دارد؟

خیر، درصورتی‌که تمامی شرایط و لازم ویزا را انجام دهید، هیچ ریسکی برای ویزای شما وجود ندارد، حتی تغیر قوانین.

چقدر طول می‌کشد تا ویزای مهارتی استرالیا را بگیرم؟

نمی‌توانیم زمان مشخصی برای دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا بگوییم. 2 هفته تا 4 ماه مرحله معادل‌سازی مدارک کاری و تحصیلی زمان می‌برد. مدت‌زمان بقیه مراحل به شرایط بستگی دارد و ممکن است تا 1 سال زمان ببرد.