ویزای ۱۸۹ استرالیا

خانه|ویزای ۱۸۹ استرالیا

معرفی خدمات شرکت

آخرین آپدیت: امروز

مجموعه ایران استرالیا مرجع تخصصی  برای ثبت شرکت

با ما بیزینس خود را در استرالیا راه‌اندازی کنید.

ویزای کلاس ۱۸۹ استرالیا

 ویزای ۱۸۹ استرالیا ویزای اقامت دائم استرالیا است. این ویزا احتیاجی به کارفرما یا اسپانسر ندارد و بر پایۀ دانش زبان، سن، مدرک تحصیلی و سابقۀ کار است. به هرکدام از این فاکتورها امتیاز مشخصی داده می‌شود و درنهایت اگر ۶۵ امتیاز داشته باشید، می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید. ویزای 189 استرالیا بهترین مدل اقامت استرالیا است؛ زیرا محدودیت منطقه‌ای و شرط کارکردن ندارد.

شما می‌توانید برای اعضای خانوادۀ خود به‌صورت هم‌زمان ویزای 189 دریافت نمایید. برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا می‌توانید هم از استرالیا و هم خارج از استرالیا اقدام کنید. اگر امتیاز شما به ۶۵ نرسید، دو نوع دیگر ویزاهای مهارتی شامل ویزای ۱۹۰ استرالیا و ویزای ۴۹۱ استرالیا وجود دارد که در آن‌ها می‌توانید به‌ترتیب ۵ و ۱۵ امتیاز کمکی داشته باشید.

امتیاز بندی ویزای ۱۸۹ استرالیا

برای داشتن شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹، باید حداقل ۶۵ امتیاز در سیستم امتیازبندی استرالیا داشته باشید. می‌توانید از ۱۵ مورد امتیاز کسب کنید که ۸ مورد خارج از استرالیا و ۷ مورد داخل استرالیا است. برای مشاهدۀ جزئیات بیش‌تر در مورد امتیازهای لازم برای دریافت ویزای 189 استرالیا می‌توانید به جدول امتیازبندی استرالیا مراجعه کنید.

شرایط ویزای ۱۸۹ استرالیا

هر ویزایی شرایط خاص خودش را دارد. جهت دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا باید:

 • رشتۀ کاری شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا ۲۰۲۰ باشد؛
 • مدرک تحصیلی خود را ارزیابی و معادل مدرک استرالیایی کنید؛
 • سن شما کم‌تر از ۴۵ باشد؛
 • حداقل مدرک زبان آیلتس ۶ یا معادل آن را داشته باشید. نمرۀ معادل زبان را از اینجا بررسی کنید؛
 • حداقل امتیاز لازم در سیستم امتیازبندی مهاجرت به استرالیا که ۶۵ است را داشته باشید.

مراحل دریافت ویزای کلاس ۱۸۹ استرالیا

دریافت ویزای 189 استرالیا مراحلی دارد که باید طی بشود. تنها مرجع رسمی‌ای که می‌تواند شما را در زمینهٔ ویزا راهنمایی کند، وکیل رسمی ادارۀ مهاجرت استرالیاست که دارای کد رجیستری از ادارۀ مهاجرت استرالیا باشد. شما می‌توانید از طریق لینک وکلای رسمی در استرالیا صحت اطلاعات هر شخص را بررسی کنید. در غیر این صورت، به اشخاص یا شرکت‌هایی که خود را وکیل مهاجرتی معرفی می‌کنند اعتماد نکنید.

مرحلۀ ۱: انتخاب مهارت و رشته از لیست

رشتۀ مناسب با تخصص خود را از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا در ۲۰۲۱ انتخاب نمایید. انتخاب کد رشته بسیار حساس و تخصصی است. در موارد زیادی مشاهده‌ شده است که افراد بدون آگاهی و تنها به‌دلیل شباهت رشتۀ تحصیلی با رشتۀ کاری، کد رشته‌ای را انتخاب کرده‌اند که با شرایط ایالت‌ها و امتیاز لازم برای دعوت‌نامه متناسب نبوده است.

مرحلۀ ۲: امتیاز‌شماری، آری یا خیر!

در این مرحله، امتیاز مهارت‌های شما شمارش می‌شود و درصورتی‌که ۶۵ امتیاز داشته باشید، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام نمایید؛ امتیاز شامل سن، مهارت زبان، مدرک تحصیلی، سابقۀ کار و سایر موارد است.

مرحلۀ ۳: ارزیابی مدارک توسط استرالیا

در این مرحله که یکی از مهم‌ترین مراحل دریافت ویزای 189 استرالیا است، شما با توجه به رشتۀ مهارتی خود می‌بایست معادل‌سازی مدارک را با یکی از ارگان‌های مربوطه در استرالیا انجام دهید. اینکه ارزیابی مدارک شما چقدر زمان می‌برد، به کد رشتۀ انتخابی شما و سازمان ارزیاب مربوطه بستگی دارد. سازمان‌های ارزیاب مختلف به مدارک متفاوتی برای ارزیابی شما نیاز دارند.

این مرحله بین یک هفته تا چهار ماه، بسته به سازمان موردنظر، زمان نیاز دارد.

مرحلۀ ۴: ثبت‌نام در EOI

به‌ محض اینکه مدارک شما ارزیابی شد، می‌توانید در سامانۀ SkillSelect برای EOI ثبت‌نام کنید. در این مرحله امتیازهای شما توسط سیستم EOI محاسبه‌ شده و شما درصورتی‌که حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشید، در صف دریافت دعوت‌نامه قرار می‌گیرید. این مرحله زمان مشخصی ندارد و بستگی به رقابت افرادی دارد که در سیستم هستند.

پیش‌نیازهایی مثل ارزیابی مدارک و نمرۀ آیلتس می‌بایست در این مرحله وارد سیستم EOI شوند. درصورتی‌‌که امتیاز شما کافی نبود، می‌توانید بعد از ثبت‌نام در EOI امتیاز خود را افزایش دهید و مجدد به پرونده اضافه کنید. دقت داشته باشید که فقط تا قبل از گرفتن دعوت‌نامه می‌توانید امتیاز خود را اضافه کنید و بعد از صدور دعوت‌نامه امکان افزایش امتیاز نیست.

مرحله ۵: انتظار دعوت‌نامه

وقتی امتیاز لازم رقابت برای ویزای 189 استرالیا را دریافت کردید، با توجه به شرایط روز و همچنین صف انتظار، باید منتظر دریافت دعوت‌نامۀ ویزای 189 باشید.

مرحلۀ ۶: دریافت دعوت‌نامه

در این مرحله شما از EOI دعوت‌نامه‌ای دریافت می‌کنید که می‌توانید برای ویزا اقدام نمایید.

(درباره EOI نحوه ارسال دعوت‌نامه توسط اداره مهاجرت بیشتر بدانیم)

مرحلۀ ۷: اقدام برای ویزا

بعد از دریافت دعوت‌نامه، شصت روز زمان‌ دارید تا مدارک خود را تکمیل نمایید. تست‌های پزشکی و پلیس‌چک نفر اصلی و همراهان در این مرحله انجام می‌شود. بعد از تکمیل مدارک بسته به شرایط روز، ویزای شما طی پروسۀ زمانی چندماهه صادر می‌گردد.

مدت‌ زمان اخذ ویزای 189 استرالیا

مدت‌زمان پردازش ویزاهای استرالیا به‌صورت مداوم و متناسب با شرایط به‌روز می‌شوند. در شرایط عادی در وب‌سایت ادارۀ مهاجرت مدت‌زمان انتظار برای نهایی‌شدن پروسۀ صدور ویزا برای ۷۵ الی ۹۰درصد کیس‌ها اعلام می‌شود.
تا پیش از شیوع ویروس کرونا و تأثیرات منفی آن بر پروسۀ مهاجرتی به استرالیا:

هشت ماه زمان برای پردازش ۷۵درصد درخواست‌ها و ده ماه زمان برای پردازش ۹۰درصد درخواست‌ها اعلام‌ شده بود.

با این‌ وجود، تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا در سال مالی ۲۰۲۱-۲۰۲۰، شرایط متفاوت‌ شده و به‌دنبال کاهش ظرفیت ویزاهای مهارتی مدت‌زمان پردازش ویزاهای مهارتی ازجمله ویزای 189 افزایش‌ یافته است. بدین ترتیب، زمان تخمینی کنونی در زمان به‌روزرسانی این مقاله از مدت‌زمان‌های اعلام‌‌شدۀ قبلی عبور کرده و طولانی‌تر شده است.

با این‌ حال، نباید فراموش کرد که نقص مدارک متقاضیان، ارسال‌نکردن صحیح مدارک و یا درخواست آفیسر برای مدارک بیش‌تر منجر به افزایش مدت‌زمان پردازش و صدور ویزا می‌شود.

مدرک زبان لازم برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا

شما برای آغاز پروسۀ ویزای مهارتی استرالیا ممکن است در ابتدای مسیر نیاز به مدرک زبان نداشته باشید. اگرچه برخی سازمان‌ها مانند سازمان مهندسین استرالیا پیش‌نیاز مدرک زبان را برای انجام معادل‌سازی مدارک معین کرده‌اند اما در مورد بسیاری از رشته‌ها که توسط سازمان‌هایی مانند وت اسس معادل‌سازی می‌شود، نیازی به مدرک زبان پیش از انجام اسسمنت نیست. اما برای ثبت EOI جهت دریافت ویزای مهارتی استرالیا شما باید معادل حداقل امتیاز ۶ آیلتس ارائه دهید. باید بدانید با توجه به شرایط رقابتی کنونی برای دریافت ویزای ۱۸۹، ممکن است زبان انگلیسی لازم برای مهاجرت به استرالیا معادل ۷ و یا ۸ آیلتس باشد.

متقاضیان این ویزا باید برای کسب امتیاز بیش‌تر، نمرۀ بیش‌تری در آزمون زبان خود ارائه دهند. شما باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد امتیاز لازم را در یکی از آزمون‌های مشخص زبان انگلیسی کسب کرده‌اید. همچنین قبل از درخواست ویزای ۱۸۹ استرالیا باید آزمون زبان را داده باشید.

ویزای 189 استرالیا؛ پیگیری از لاج پرونده تا صدور ویزا

بعد از اینکه دعوت‌نامۀ شما آمد و پرونده در ادارۀ مهاجرت استرالیا لاج شد، یک آفیسر برای رسیدگی به پرونده مشخص می‌شود. فرد متقاضی می‌تواند از طریق آن آفیسر پروندۀ مهاجرتی خود را پیگیری کند. ممکن است مدارک شما ناقص باشد و یا آفیسر برای بررسی پروندۀ شما نیاز به مدارک تکمیلی داشته باشد که از شما خواهد خواست. پس‌ از آنکه تمامی مدارک مدنظر آفیسر فراهم شد، با پشت‌سر‌گذاشتن مدت‌زمان مشخص صدور ویزا، ویزای شما صادر می‌شود.

دارندگان ویزای 189 استرالیا

بعد از اینکه ویزای ۱۸۹ که اقامت دائم استرالیا است را دریافت کردید، باید قبل از موعد مقرری که افیسر پرونده برایتان مشخص می‌کند، به استرالیا سفر کنید تا اجازۀ پرواز شما باطل نشود. بعد از اولین سفر (First entry)، شما محدودیتی برای رفت‌وآمد ندارید و می‌توانید تا پنج سال به استرالیا رفت‌وآمد کنید تا سیتیزن‌شیپ استرالیا را به دست آورید.

مزایای ویزای ۱۸۹ استرالیا

افرادی که از طریق ویزای 189 به استرالیا مهاجرت می‌کنند، Permanent Resident یا پی‌آر نامیده می‌شوند. این افراد می‌توانند:

 • در استرالیا کار کنند؛
 • در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت‌نام کنند؛
 • اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاورند، آن فرزند پاسپورت استرالیا را دریافت کند؛
 • با گذراندن دورۀ لازم (سه سال از چهار سال) شهروندی استرالیا را به دست آورند؛
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده کنند؛
 • به مدت پنج سال به داخل و خارج استرالیا سفر کنند و از ویزای اقامت ۱۸۹ خود استفاده کنند؛
 • خانوادۀ خود را با دریافت اقامت به استرالیا بیاورید (همسر و فرزندان)؛
 • برای تحصیلات خود و خانواده وام‌های بلندمدت دریافت کنند؛
 • فرزندان خود را به مدرسه‌های رایگان بفرستند.

هزینه ویزای ۱۸۹ استرالیا

طبق آخرین آمار ادارۀ مهاجرت استرالیا، هزینه‌های دولتی ویزای مهارتی که مستقیماً به ادارۀ مهاجرت استرالیا پرداخت می‌شود (نه هزینه‌های وکیل و یا ترجمۀ مدارک)، به‌صورت زیر است:

 • مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۴۶۴۰ دلار استرالیا
 • مبلغ ویزا برای نفر همراه ۲۳۲۰ دلار استرالیا
 • مبلغ ویزا برای هرکدام از فرزندان زیر 18 سال ۱۱۶۰ دلار استرالیا

بسته به سازمان ارزیابی‌کنندۀ مدارک بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار استرالیا نیز مبلغ ارزیابی مدارک متقاضی خواهد بود که مربوط به نفر اصلی است (اگر نفر همراه احتیاج به ارزیابی مدارک داشت، این مبلغ برای ایشان نیز مجزا می‌بایست پرداخت گردد).

نگران انتقال مبالغ فوق به استرالیا نباشید؛ می‌توانید به‌صورت مستقیم از طریق شرکت ایران استرالیا مبلغ را ارسال کنید. شرکت ایران استرالیا از مشتریان خود بابت انجام این خدمات مبلغی دریافت نمی‌کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا

دقت داشته باشید که صرفاً ترجمۀ ناتی برای ارسال به ادارۀ مهاجرت استرالیا کافی است و احتیاجی به ترجمۀ هم‌زمان دادگستری و ناتی نیست.

 • پاسپورت با حداقل شش ماه تا یک سال اعتبار باقی‌ماندۀ نفر اصلی و همراهان؛
 • کارت ملی نفر اصلی و همراهان؛
 • شناسنامۀ نفر اصلی و همراهان؛
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان؛
 • کارت پایان خدمت (آقایان)؛
 • مدارک تحصیلی همۀ مقاطع موردنیاز؛
 • ریزنمرات همۀ مقاطع موردنیاز؛
 • رزومه (فرمت رزومه برایتان ارسال می‌شود)؛
 • مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای هیجده سال؛
 • مدارک سابقۀ کاری شامل بیمه، فیش حقوقی، گواهی کار و… (دقت داشته باشید که تهیۀ سابقۀ کار بسیار حساس و مهم است و ممکن است به‌دلیل ناآگاهی از قوانین جدید با کوچک‌ترین اشتباهی پرونده را در معرض ریجکت‌شدن قرار دهید).

شهروندی با ویزای 189 استرالیا

بعد از اینکه ویزای اقامت 189 استرالیا را از طریق تخصص و سیستم امتیازبندی مهاجرت به استرالیا دریافت کردید، می‌توانید به استرالیا سفر کنید، کار کنید و از تمامی امکانات یک شهروند استرالیایی بهره‌مند شوید.

ویزای 189 استرالیا ویزای دائم است اما به مدت پنج سال اجازۀ پرواز دارید. می‌توانید در طول این پنج سال شرایط شهروندی یا سیتیزن شیپ استرالیا را به دست آورید. بدین‌ صورتُ از روزی که به استرالیا مهاجرت می‌کنید، می‌توانید سه سال از چهار سال را در استرالیا باشید؛ با این شرط که سال آخر حداکثر سه ماه خارج از استرالیا باشید. هر یک از اعضای خانواده به‌صورت مجزا می‌بایست اقامت خود را در استرالیا برای دریافت سیتیزن‌شیپ انجام دهند.

اگر نتوانید سیتیزن شیپ استرالیا را دریافت نمایید، یعنی کم‌تر از سه سال در طول مدت ویزا در استرالیا بمانید، می‌بایست برای پنج سال دیگر اجازۀ پرواز به استرالیا را بگیرید. شرایط دریافت ویزای بازگشت به استرالیا بستگی به مدت اقامت شما در طول این پنج سال در استرالیا دارد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر دربارۀ ویزای بازگشت به استرالیا کلیک کنید.

ویزای ۱۸۹ استرالیا و اهمیت حضور وکیل مهاجرت استرالیا

طبق قوانین استرالیا فقط کسانی می‌توانند شما را در پروسۀ مهاجرتی کمک کنند و یا پروندۀ شما را ثبت کنند که جزو وکلای رسمی و موردتأیید دولت استرالیا در امور مهاجرت باشند. رجیستربودن وکیل مهاجرت استرالیا نشان‌دهندۀ این است که ایشان خود دارای اقامت استرالیا بوده و تحصیلات عالی در رشتۀ حقوق مهاجرت در استرالیا را گذارنده و نام آن‌ها در ادارۀ MARA به ثبت رسیده است.

اگرچه شما ملزم به استفاده از وکیل مهاجرت در پروسۀ خود نیستند ولی حضور وکیل مهاجرت استرالیا در کنار شما می‌تواند ریسک پرونده را کاهش داده و با انتخاب یک مسیر درست، شانس موفقیت را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. در نظر گرفتن شرایط رقابتی کنونی ویزای 189 استرالیا اهمیت حضور وکیل و انتخاب یک مسیر درست را تا حد بسیاری افزایش می‌دهد.

شباهت‌ها و تفاوت‌های ویزاهای اقامت دائم 189 و 190 استرالیا

این دو ویزا که هر دو از ویزاهای اقامت دائم استرالیا هستند. در تمام موارد و خدمات و امتیازات زندگی در استرالیا مشابه هستند. تنها تفاوت آن‌ها در این است که ویزای 189 اقامت دائم استرالیا یک ویزای بدون شرط است و از طرف دولت فدرال استرالیا برای متقاضی دعوتنامه ارسال می‌شود و فرد می‌تواند بدون هیچ محدودیتی در سراسر کشور استرالیا بدون هیچ محدودیتی کار و اقامت کند.

در حالیکه در ویزای 190 یکی از ایالت‌های استرالیا برای شما دعوتنامه ارسال می‌کند اسپانسر شما می‌شود و شما یک تعهد اخلاقی زندگی دو ساله در بدو ورود به استرالیا در آن ایالت را خواهید داشت.

دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا

افراد زیادی تاکنون توانسته‌اند از طریق موسسه مهاجرتی ایران استرالیا ویزای ۱۸۹ استرالیا دریافت کنند. حضور شخص جناب آقای مصطفی هماپور به‌عنوان وکیل رسمی اداره مهاجرت استرالیا در کنار کلاینت از ابتدا تا انتهای پرونده، اشراف بر پرونده، به‌روزبودن، ارتباط مستقیم و در دسترس‌بودن ایشان به موفقیت این افراد در دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا کمک شایان توجهی کرده است. در عین‌ حال، کلاینت‌های شرکت ایران استرالیا از شانس بهره‌بردن از خدمات دیگر این مؤسسه همچون پکیج رایگان زبان و… هم برخوردار بوده‌اند که باعث کمک و پشتیبانی آن‌ها هنگام آماده‌شدن برای موفقیت در این پروسۀ رقابتی بوده است.

سوالات متداول

دورۀ طرح طلایی از پایه تا آزمون توسط کدام مؤسسه طراحی شده است؟

دورۀ طرح طلایی توسط دپارتمان زبان ایران استرالیا در استرالیا طراحی شده است. طراحان این دوره، مدرسین رسمی در استرالیا و موردتأیید British Council  و Pearson هستند.

من سطح کافی زبان برای اقدام از طریق ویزای تحصیلی یا اقامت ندارم، آیا می‌توانم اقدام کنم؟

با توجه به اینکه برای ویزای دانشجویی و اقامتی احتیاج به نمرۀ زبان‌ دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از بسته‌های ترکیبی زبان و مهاجرت است. افراد زیادی از این برنامه نتیجۀ مثبت گرفته‌اند و توانسته‌اند با یک برنامۀ عملی و واقع‌بینانه نتیجۀ مثبتی به دست آورند. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

فرزند من ۲۹ سال دارد، آیا می‌توانم ایشان را در پروندۀ خود قرار دهم و برای ایشان هم ویزای اقامت دائم دریافت کنم؟

فرزند بالای هیجده سال مستقل محسوب می‌شود اما اگر فرزند شما بلافاصله بعد از مدرسه به دانشگاه رفته است و شغل ندارد و قصد ازدواج‌ هم نکرده است، به‌عنوان فرزند وابسته به شما محسوب شود و می‌توانید برای او نیز اقامت دائم دریافت کنید.

آیا می‌توانم با ویزای مهارتی به استرالیا بیایم و بعد برای فرزندان خودم که زیر ۱۸ سال دارند ویزا دریافت کنم؟

بله. اگر ابتدا برای خودتان ویزا گرفته‌اید، می‌توانید در مرحلۀ بعدی برای فرزندان زیر هیجده سال هم ویزا بگیرید. البته، باید هنگام دریافت ویزای خودتان به ادارۀ مهاجرت استرالیا اعلام کرده باشید که فرزند دارید.

من اقامت دائم استرالیا دارم، آیا فرزند من که قرار است شش ماه دیگر متولد شود، شهروند استرالیا خواهد بود؟

اگر تولد فرزند در خاک استرالیا باشد، ایشان شهروند خواهند بود و اگر تولد فرزند خارج از خاک استرالیا باشد، مقیم دائم خواهد بود و باید برای شهروندی بعداً اقدام کنید.

ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ بهتر است یا ۴۸۹؟

ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ اقامت دائم استرالیا هستند. ویزای ۴۸۹ اقامت چهارساله است که دو سال اول باید در منطقه‌ای باشید که از آن پشتیبان دریافت کرده‌اید. یک سال از دو سال اول را باید کار کنید و tax پرداخت کنید.

ویزای 189 استرالیا چیست؟

این ویزا از زیرشاخه‌های ویزاهای مهارتی استرالیا به شمار می‌رود که دریافت آن به اقامت دائم استرالیا می‌انجامد. احتیاجی به کارفرما یا پشتیبان ندارد و بر پایۀ دانش زبان، سن، مدرک تحصیلی و سابقۀ کار است و با کسب حداقل ۶۵ امتیاز شانس دریافت آن وجود دارد.

من سطح کافی زبان برای اقدام از طریق ویزای تحصیلی یا اقامت ندارم، آیا می‌توانم اقدام کنم؟

با توجه به اینکه برای ویزای دانشجویی و اقامتی به نمرۀ زبان‌ احتیاج دارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از بسته‌های ترکیبی زبان و مهاجرت است. افراد زیادی از این برنامه نتیجۀ مثبتی گرفته‌اند و توانسته‌اند با یک برنامۀ عملی و واقع‌بینانه نتیجۀ مثبتی به دست آورند. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر با ما تماس بگیرید.

آیا ویزای ۱۸۹ استرالیا بسته‌ شده است؟

خیر. این ویزا اگرچه برای یک پروسۀ زمانی چندماهه در ابتدای سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بسته‌ شده بود، مجدداً بازگشایی‌ شده اما تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا و رکود در پروسه‌های مهاجرتی سهمیه و همچنین تعداد دعوت‌نامه‌های صادرشده برای این ویزا در سال مالی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ کاهش‌ یافته است.

آیا اقدام برای ویزای ۱۸۹ از داخل استرالیا ممکن است؟

بله. شما در هنگام ثبت EOI و همچنین ثبت ویزای ۱۸۹ می‌توانید در استرالیا یا در خارج از آن باشید.

آیا با ۷۵ امتیاز امکان دریافت ویزای 189 وجود دارد؟

در شرایط کنونی و حداقل از جولای ۲۰۱۹ به این سو، حداقل امتیاز لازم برای دریافت دعوت‌نامۀ ویزای ۱۸۹، برابر با ۸۵ امتیاز است. در مورد رشته‌های پروراتا حداقل امتیاز یادشده از ۸۵ هم بیش‌تر است. در شرایط کنونی (اواخر سال ۲۰۲۰) کف امتیاز به ۹۰ رسیده است.

هزینۀ دریافت ویزای ۱۸۹ چقدر هست؟

مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۴۶۴۰ دلار استرالیا، نفر همراه ۲۳۲۰ دلار استرالیا و به ازای هر فرزند زیر 18 سال ۱۱۶۰ دلار استرالیا است.

هر متقاضی امکان ثبت چه تعداد EOI را دارد؟

به‌طور خلاصه، محدودیتی برای ثبت EOI وجود ندارد. مهم این است که شما مدارک لازم برای اثبات دعاوی خود در هر EOI را داشته باشید.

چه مدارکی برای دریافت ویزای ‍۱۸۹ موردنیاز است؟

پاسپورت، کارت ملی نفر اصلی و همراهان، شناسنامۀ نفر اصلی و همراهان، یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان، کارت پایان خدمت (آقایان)، مدارک تحصیلی همۀ مقاطع موردنیاز، ریزنمرات همۀ مقاطع موردنیاز، رزومه، مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای هیجده سال و مدارک سابقۀ کاری شامل بیمه، فیش حقوقی، گواهی کار و…

برای دریافت شهروندی استرالیا چند سال سکونت در این کشور لازم است؟

برای دریافت شهروندی استرالیا شما باید سه سال از چهار سال را در استرالیا زندگی کنید؛ با این شرط که سال آخر حداکثر سه ماه خارج از استرالیا باشید.

ویزای ۱۸۹ بهتر است یا ویزای ۱۹۰؟

هردوی این ویزاها منجر به اقامت دائم می‌شوند؛ با این تفاوت که برای ویزای ۱۹۰ شما نیاز به پشتیبان ایالتی دارید و باید دو سال اول زندگی خود را در همان ایالتی باشید که تعهد داده‌اید (البته، این تعهد اخلاقی است و می‌توانید با مذاکره با ایالت به ایالت‌هایی که مدنظرتان هست نقل‌مکان کنید) و بعد از مدت مقرر می‌توانید در هر ایالتی که تمایل دارید زندگی کنید. چنین شرطی برای ویزای ۱۸۹ وجود ندارد و شما از ابتدا در هر کجای استرالیا می‌توانید زندگی کنید.

چقدر طول می‌کشد تا ویزای ۱۸۹ را دریافت کنیم؟

پروسۀ دریافت این ویزا بسته به شرایط متفاوت است. در شرایط کنونی (اواخر سال ۲۰۲۰)، پروسۀ پردازش صدور ویزا از ۱.۵ سال عبور کرده است.

چگونه می‌توانم EOI‌های متفاوت داشته باشم؟

شما می‌توانید با استفاده از آدرس ایمیل‌های مختلف، EOI‌های مختلف ثبت کنید.

آیا بدون داشتن اسکیل اسسمنت امکان ثبت EOI وجود دارد؟

خیر. شما در ابتدا باید اسکیل اسسمنت و نمرۀ زبان معادل ۶ آیلتس در هر مهارت را کسب کنید و سپس EOI ثبت کنید.

آیا تمامی تست‌های زبان که در ادارۀ مهاجرت استرالیا پذیرفته می‌شود در سازمان مهندسین استرالیا هم پذیرفته می‌شود؟

خیر. ادارۀ مهندسین استرالیا فقط تست‌های آیلتس (جنرال یا آکادمیک) و یا تافل (BT) را می‌پذیرند.

ویزای ۱۸۹ و ۱۹۰ بهتر است یا ۴۹۱؟

ویزاهای ۱۸۹ و ۱۹۰ اقامت دائم استرالیا هستند. ویزای ۴۹۱ اقامت پنج‌ساله است که سه سال آن را باید در منطقه‌های رجینال استرالیا زندگی کنید و درآمد سالیانۀ ۵۳.۹۰۰ دلار استرالیا را احراز کنید تا PR استرالیا را دریافت کنید.

فرزند من ۲۹ سال دارد، آیا می‌توانم ایشان را در پروندۀ خود قرار دهم و برای ایشان هم ویزای اقامت دائم دریافت کنم؟

فرزند بالای هیجده سال مستقل محسوب می‌شود اما اگر فرزند شما بلافاصله بعد از مدرسه به دانشگاه رفته است و شغل ندارد و قصد ازدواج‌ هم نکرده است، می‌تواند به‌عنوان فرزند وابسته به شما محسوب شود و برای او نیز اقامت دائم دریافت کنید.

آیا تمامی تست‌های زبان که در ادارۀ مهاجرت استرالیا پذیرفته می‌شود، در سازمان مهندسین استرالیا هم پذیرفته می‌شود؟

خیر، ادارۀ مهندسین استرالیا فقط تست‌های آیلتس (جنرال یا آکادمیک) و یا تافل (BT) را می‌پذیرند.

ویزای ۱۸۹ بهتر است یا ۱۹۰؟

ویزای ۱۸۹ ویزای مستقل استرالیاست که با ورود به استرالیا می‌توانید در هر ایالتی که تمایل داشتید سکونت کنید. اگر با ویزای ۱۹۰ وارد استرالیا شدید، باید دو سال اول را در ایالتی باشید که از آن اسپانسرشیپ دریافت کرده‌اید. هر دو ویزا اقامت دائم استرالیا هستند.

 

آخرین دیدگاه‌ها