360 سهمیه کارآفرینی


آخرین آپدیت ایالت استرالیای غربی برای ویزا های 188

ایالت استرالیای غربی به مرکزیت پرت برای ویزاهای بیزنسی بازگشایی شد و شرایط سرمایه گذاری مضاعف قبلی را حذف کرد.

این ایالت قبل از جولای 2021 تعهدات سرمایه گذاری سنگینی در حد 900 هزار دلار برای متقاضیان ویزای 188 قائل شده بود. اما اکنون اعلام نموده است متقاضیان می توانند با رعایت الزامات اصلی اداره مهاجرت به اقامت دائم دست یابند.

شرایط عمومی اداره مهاجرت به صورت زیر است:

– ۲ سال بیزینس خودتان را مدیریت کنید.
– سال دوم ۳۰۰ هزار دلار فروش داشته باشید.
– برای یک سال دو کارمند اسخدام کنید.
– یک سال در استرالیا زندگی کنید.
– ۲۰۰ هزار دلار پول وارد بیزینس کنید.

در خصوص پذیرش این ایالت نکات زیر بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

متقاضیان و هر یک از اعضای خانواده (افراد تحت تکفل) نباید در ایالت های دیگر زندگی یا تحصیل کنند.

مهاجرانی که ویزای بیزنسی دارند می توانند فعالیت تجاری خود را به دلخواه انتخاب کنند، مشروط بر اینکه الزامات اصلی اداره مهاجرت استرالیا را برآورده کند.

طرح تجاری ارائه شده برای دعوت نامه ایالت بر اساس موارد زیر ارزیابی می شود:
– ماندگاری تجارت پیشنهادی
– واقع بینانه بودن فعالیت تجاری پیشنهادی
– کمک به اقتصاد استرالیای غربی از جمله ایجاد مشاغل جدید و حفظ مشاغل موجود.

افرادی که تمایل دارند در امور ملکی و ساخت و ساز فعالیت کنند باید طرحی را پیشنهاد کنند که حداقل دارای سه واحد مسکونی باشد که حداقل میزان گردش مالی موردنیاز 300 هزار دلاری را در مدت ویزا مطابق با قوانین اداره مهاجرت ایجاد کند. محل سکونت متقاضی می تواند بخشی از پروژه تجاری باشد اما باید علاوه بر حداقل سه مسکن و دارایی خالص تجاری مورد نیاز باشد.

در ویزای 188، متقاضی نمی تواند با مشارکت با فرد دیگری فعالیت تجاری توسعه املاک را انجام دهد.

اقدام برای افراد بالای 55 سال به شرطی که ظرفیت پذیرش با افراد زیر 55 سال پر نشود و ظرفیت خالی موجود باشد با 50% افزایش تعهدات امکان پذیراست. اگر چنین فردی نیاز به 10 امتیاز ویژه ایالت هم داشته باشد میزان تعهدات به 150% افزایش می یابد.

ازآنجاییکه استرالیای غربی به دنبال جذب سرمایه گذاری جدید و سود اقتصادی جدید برای دولت از مهاجران تجاری می باشد، متقاضیان نمی توانند بر اساس بیزنسی که قبلاً توسط مهاجر تجاری دیگری برای اخذ اقامت دائم استرالیا استفاده شده باشد، اقدام نمایند.

افرادی که می خواهند فعالیت های بازرگانی انجام دهند لازم است اکثر محصولات یا خدماتی که می خواهند صادر کنند از استرالیای غربی تأمین شده باشد. اگر محصولات یا خدمات برای صادرات در سطح بین المللی تأمین شده باشد، این فعالیت مناسب نیست و این افراد برای نامزدی این ایالت انتخاب نمی شود.

متقاضیانی که قبلاً دعوت نامه ایالتی داشته اند، به طور کلی برای نامزدی دوم انتخاب نمی شوند ، مگر اینکه شرایط استثنایی وجود داشته باشد.

متقاضیانی که از استرالیای غربی بازدید کرده اند و یا دارای خانواده، دوستان یا همکاران تجاری در استرالیای غربی هستند، در اولویت خواهند بود.

در خصوص طرح تجاری لازم است متقاضی در مورد بیزنس و نوآوری پیشنهادی خود تحقیق کرده و قادر به توضیح چگونگی تصمیم گیری در مورد ماندگاری فعالیت تجاری پیشنهادی خود ، میزان سرمایه گذاری و تعداد کارمندانی که می خواهد استخدام نماید، باشد؛ بعلاوه باید نشان دهند که تجربه انجام فعالیت تجاری را دارند و از شرایط اقتصادی موجود در کشور و رقبای اصلی آگاه هستند و یک پیشنهاد تجاری واقع بینانه متناسب با فضای کسب و کار موجود را ارائه می دهند.

برای تغییر طرح پیشنهاد تجاری لازم است متقاضیان توافق نامه جدیدی با ایالت تنظیم نمایند که شامل تغییرات جدید باشد.

متقاضیانی که دارای اعضای خانواده یا اقوامی هستند که در ایالت های دیگر استرالیا دیگر زندگی می کنند یا تحصیل می کنند یا در ایالت دیگری سرمایه گذاری کرده اند، معمولاً برای نامزدی این ایالت انتخاب نمی شوند.

افرادی که برای ایالت های دیگر درخواست دعوت نامه داده باشند معمولا برای این ایالت انتخاب نمی شوند.

زمان رسیدگی عمومی برای دعوت نامه چهار هفته است.

ای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد.